Африканизированная бджола-вбивця

Неодноразово ми дивилися фільми жахів і трилери, де в головній ролі виступали комахи-вбивці.

Африканизированная бджола

На жаль, прототип голлівудських вбивць існує, це африканизированная бджола. Історія її появи досить цікава, і сьогодні ми її розглянемо.

Історія появи африканизированных бджіл-убивць

Ще 60 років тому такої породи комах не існувало, вона була виведена науковцями під час наукових досліджень. Спочатку це були африканські бджоли, яких вчений завіз в Бразилію. Комахи важко переносили високу вологість і спеку, тому було прийнято рішення схрестити їх з місцевим видами. Але була допущена помилка, матки виду були випущені на волю, де в природних умовах комахи схрещувалися з трутнями. Так у 1957 році в Бразилії стали розмножуватися африканські бджоли-вбивці, які давали відмінне потомство. Інкубаційний період розмноження африканських бджіл-вбивць на одну добу коротше, ніж у звичайних видів.

Особливості виду і перші жертви африканизированных бджіл

Афркианизированная бджола – дуже витривала, від природи вона отримала величезну силу, високу життєздатність і медоносні здібності, які в два рази перевищують здібності звичайних медоносних комах. Але з цими, здавалося б, унікальними можливостями африканизированные медоносні комахи отримали й іншу якість – надмірну агресивність. Саме вона стала причиною нападу на людей.

Африканизированная бджола дуже агресивна

Перші випадки нападу африканизированных бджіл на сільських жителів міста Ріо-де-Жанейро були зафіксовані вже через кілька років після потрапляння виду в лісосмугу країни. Вперше рой напав на житловий будинок, а з 1969 року було зафіксовано більше 200 смертей від їх укусів. Дії рятувальних служб (вони використовували проти африканизированных бджіл-вбивць вогнемети) не принесли успіху, напади тривали. Було госпіталізовано більше 2000 тисяч людей, а жертви серед домашніх і сільськогосподарських тварин обчислюються тисячами.

Це цікаво  Личинки бджіл: назву, розвиток

Основні переваги і недоліки виду

До переваг африканської бджоли прийнято відносити:

  1. Витривалість, низьку стомлюваність.
  2. Здатність збирати велику кількість меду в сезон.
  3. Вони вважаються кращими запилювачами.

До недоліків, у свою чергу, відносять такі характеристики:

  1. Агресивність.
  2. Токсичність.
  3. Непосидючість, комахи не живуть на пасіках, а постійно переміщаються.
  4. Надмірне роїння.
  5. Непередбачуваність поведінки.

Спосіб життя африканської бджоли

Цей смертоносний вигляд теж облаштовує вулики, збирає мед і веде, в принципі, звичайний спосіб життя. Але варто підійти до будови ближче ніж на 5-10 метрів, і рой впадає в лють. Були зафіксовані випадки, коли комахи слідували за своєю жертвою більше одного кілометра. Якщо жертва намагається сховатися під водою, то напевно не врятується – рой африканизированных бджіл буде вичікувати над поверхнею.

Цей вид дуже чутливий до сторонніх шумів, звук мотора, сигнал велосипеда, навіть гучний сміх можуть подразнювати комах. Африканизированные бджоли чують порушників тиші з 15-метрової відстані.

Єдине, чого не переносить цей вид африканизированных комах, – це аромат оцту. Почувши його, вони просто відлітають, і тільки так можна уникнути смертельних укусів.

Зовнішній вид африканизированного медоносну комахи

Африканизированная бджола зовні нічим не відрізняється від звичайного комахи. Вона невелика, має стандартну забарвлення.

Таку бджолу складно відрізнити від звичайної

Тільки фахівець може відрізнити африканську бджолу від звичайних видів. Справа в тому, що в жалі комахи зберігається токсична отрута, яка викликає анафілактичний шок, який вбиває людей та тварин за кілька хвилин.

Як поширюються комахи, і які проблеми створює їх пересування?

Африканський медоїд вже давно поширюється поза території Бразилії. За 1 рік рої посуваються на 270 кілометрів, що є їхньою відмітною рисою. Комах неможливо контролювати, вони знімаються з місця і за короткий відрізок часу перелітають, поступово витісняючи за межу свого поширення «корінних» медоносних комах.

Це цікаво  Партеногенез у бджіл: причини і лікування

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *