Акацієвий мед: корисні властивості, фото

Акацієвий мед — це продукт, який створений в результаті бджільництва. Він має світлу і рідку структуру.

Його ніжний смак і запашний запах залучать всіх членів сім’ї, щоб поласувати рідким медом, зібраним з акації. Не зацукрується акацієвий мед з-за унікального складу, а саме:

 • низького рівня сахарози;
 • середньої кількості фруктози;
 • високого вмісту глюкози.

Завдяки таким компонентам мед акацієвий і стає дуже солодкий і ніжний, але в той же час ефективним і нешкідливим.

Користь та шкода, що приносить акацієвий мед

Розглядаючи особливості цієї солодощі, необхідно підкреслити її насиченість вітамінами і відсутність жирів. Також не можна залишити без уваги такі переваги акацієвого меду:

 • лікувальні властивості (застосовується по-різному при всякому роді захворюваннях);
 • розслаблюючі і омолоджуючі ефекти (маски, масажі, обгортання);
 • загальнозміцнюючу дію;
 • компонент-замінник (можливо застосовувати як замінник при виготовленні багатьох кондитерських виробів, рецепт яких входить цукор).

Розглянемо більш детально, чим корисний мед з акації. В першу чергу до його складу входить безліч вітамінів, а саме РР і В1, В2 і В5, В6, В9 та С. За рахунок цього акацієвий рідкий мед є дуже корисним. У той же час з-за малої кількості сахарози акацієвий мед рекомендують приймати навіть діабетикам. При регулярному вживанні такого продукту нормалізується тиск, травлення і склад крові. Також таким чином ви тонизируете і зміцнюється організм. Важливо й те, що він налагоджує функціонування нирок, печінки, відновлює біоритми організму, при цьому знімає перезбудження, внаслідок чого зникає порушення сну.

Крім лікувальних властивостей, він має омолоджуючу і жиросжигающим ефектом. Адже його калорійність дуже низька, при цьому якщо ви зробите з нього різні маски для обличчя і тіла, акацієвий рідкий мед буде діяти з подвійною силою як зсередини, так і зовні. Результатом такого використання цього продукту є розгладжена і чиста шкіра, а також струнка фігура і здоровий організм. Ще мед акації включають як допоміжний елемент у багатьох кондитерських виробах. Він є цукрозамінником у продуктах для діабетиків.

Це цікаво  Сорти меду і їх корисні властивості

Чи приносить якої-небудь шкоди такий сорт меду? У порівнянні з безліччю достоїнств він має незначні недоліки:

 • негативно впливає на зубну емаль (залежить від того, скільки ви з’їсте такого меду), тому не рекомендується давати його дітям до двох років;
 • також у деяких людей може бути алергія на акацієвий мед.

Але в основному він не викликає рвотную реакцію, сльозотеча, закладеність носа і т. д., навіть якщо є протипоказання до її вживання.

Сорти і види такого меду, періоди збору і способи його перевірки на якість

Мед акацієвий може бути двох видів:

 • з жовтої акації
 • з білої акації

В залежності від того, який з перерахованих типів був обраний, і буде формуватися вид акацієвого меду. Найчастіше рослини жовтої акації сприяють затемненню кольору меду, а от біла акація робить продукт майже прозорим, який має лише легкий відтінок жовтизни, приклади представлені на фото. Що стосується смаку і корисності, то в цьому аспекті відмінностей між ними немає. Властивості будь-якого акацієвого меду ідентичні.

Акацієвий мед прийнято збирати навесні

Акацієвий мед збирається навесні у період цвітіння цього дерева. Цікаво, що бджілка в день переносить приблизно 12 кг такого продукту, так як від початку збирання до його закінчення відведено лише від 12 до 15 днів, а потім дерево перестає цвісти. Тому бджолярі намагаються посадити недалеко від вуликів якомога більше дерев, щоб зібрати акацієвий мед у великих кількостях. А за методом Цебро вдається отримати ще більше акацієвого меду.

Як же перевірити такий мед на якісність? Це насправді дуже просто! Необхідно набрати повну ложку цього продукту і оцінити його по таким критеріям:

 • колір і вигляд (прозорість, насиченість, відтінок повинен бути кремовим);
 • в’язкість (мед повинен бути гущі води);
 • запах (ви повинні відчути приємний солодкий аромат).
Це цікаво  Білий мед: буває чи ні

Якщо виріб відповідає всім перерахованим вище критеріям, то в ньому присутні корисні властивості меду акації, інакше такий продукт є неякісним. У випадку якщо ви хочете придбати цей товар, краще звернутися до бджолярів. Адже вони знають, як дати хабар бджолам, щоб ті принесли гідний урожай.

Способи зберігання та відмінність такого меду від інших сортів

Акацієвий мед – продукт, який потрібно зберігати в прохолодному місці. Після того, як його витягли з вулика, кращим варіантом для збереження цілющих властивостей виробу холодильник.

Мед потрібно зберігати при температурі не вище 35 градусів

Але це не означає, що немає інших способів для його зберігання. Пріоритетом при виборі сховища для меду акації є рівень температури такого приміщення. Тому потрібно підготуватися заздалегідь, він не повинен перевищувати тридцяти п’яти градусів за Цельсієм. Адже при інтенсивному нагріванні продукт втратить всі корисні властивості. Ємність, у якій буде зберігатися мед білої або жовтої акації, краще вибрати скляну і накрити спеціальною кришечкою. Спочатку бджолярі поміщають акацієвий мед в дерев’яну або металеву посудину для зберігання різних продуктів, а вже потім розливають у банки.

Якщо розглядати, чим відрізняється цей сорт меду акації від інших, то варто звернути увагу на його гіпоалергенність. Адже порівняно з іншими видами меду акацієвий найбільш безпечний (їдять навіть діабетики) і корисний.

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *