Альпійський вулик своїми руками: креслення, зміст

Вулик Роже Делона – не дуже відомий в нашій країні, але досвідчені пасічники відзначають хороший урожай при використанні бджолиних будиночків такої конструкції. Виглядає він як довгаста вежа. Корпусів у такій будові може бути 8. Після весни вулик скорочують.

Альпійський вулик

Особливості конструкції альпійського вулика:

  • відсутність верхнього льотка;
  • наявність кришки з годівницею;
  • особливі рамки;
  • відсутність роздільної решітки.

Роже Делон не намагався отримати величезний урожай меду. Він намагався зробити життя бджілок в неволі максимально комфортною, тому виготовив особливий вулик своїми руками. Відповідно, альпійський вулик схожий на дупло дерева. У ньому немає роздільної решітки.

Взимку через нижній льоток повітря проникає в гніздо, він потрапляє вгору. Із-за насичення його вуглекислим газом, опускається і виходить через льоток. Багато пасічників відзначають, що відсутність верхнього льотка негативно позначається на житті комах, адже через нестачу вентиляції трудівниці намагаються вивести вологу, активно працюючи крилами і поїдаючи корм.

Але завдяки наявності поїлки і піддашка, вулик не сильно охолоджується. Цей піддашок служить повітряною подушкою, яка перешкоджає охолодженню гнізда. Так як у вулику немає роздільної решітки, необхідно приймати заходи проти роїння бджіл. Для цього використовують розширення гнізда шляхом установки нових корпусів.

Недоліки альпійського вулика:

  • особливий розмір рамок, складно підібрати медогонку для одержання нектару;
  • проблематичність переселення комах з інших вуликів (бджоли не відразу звикають до дивної конструкції);
  • складно придбати бджолопакет відповідного розміру.

Незважаючи на це, досі багато пасічники з успіхом використовують такі вулики і отримують гарний врожай меду.

Альпійський вулик своїми руками

Для початку підберіть матеріал. Для цього використовуються дошка товщиною 30 мм. Ширина та довжина корпусу – 30 мм. Виготовляється передня і задня стінка. Для виготовлення вузлів скористайтесь кресленнями. Після цього зробіть бічні стінки.

Це цікаво  Вулик "Удав" своїми руками

Креслення альпійського вулика

Подбайте про виступи. У такому вулику рамка дивна – це гребінка з металевими струнами. У виступи вставляється така рамка. Дно виготовляється з листяної деревини або голчастої. Її товщина 3 див. Внутрішня частина просочується лляною олією. Зовні дно варто пофарбувати. Після цього корпусу збиваються.

Далі, виготовляється дах з годівницею. Вона служить повітряною подушкою. Її схему можна знайти на кресленні. Виготовити альпійський вулик своїми руками зовсім нескладно. Докладніше дивіться на відео.

Утримання бджіл у вулику альпійському

Заселяти комах краще роєм, тому, якщо у вас на пасіці вулики Дадана або Рута, не здумайте підрізати рамки і струшувати комах у новий вулик. Навесні вам потрібно дочекатися роїння і отриманий рой помістити в пастку.

Після цього комахи переносяться у новий будинок, повністю заповнений вощиною. Це варто робити через добу після упіймання роя. Якщо у вас немає роїв і ви використовуєте противороевые методи, можете переселити бджіл шляхом відтягування вощини. Для цього старого вулика знімається кришка, а зверху на нього встановлюється новий вулик. Комахи самі перейдуть у новий будиночок.

Розширення альпійського вулика

Розширення вулика здійснюється за певною методикою. Після зимівлі під низ ставиться додатковий корпус з вощиною. Коли зацвітуть перші медоноси, між корпусами вставляється ще один. В альпійському вулику зазвичай вставляють нижні корпусу по мірі відтягування вощини, але при розростанні сім’ї, щоб не дозволити їй роїтися, наступний корпус ставиться врозріз. Матка при цьому знаходиться у верхній частині.

Володимир Хомич – відомий бджоляр, який з успіхом застосовує альпійські вулики, але він трохи модернізував конструкцію, і вийшов вулик Хомича. Креслення і конструкція практично така ж, як і у альпийца. Бджільництво в таких вуликах він вважає найбільш раціональним, адже комахи відчувають себе, як на волі.

Це цікаво  Як вивести матку для бджіл

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *