Амебіаз бджіл: лікування

Амебіаз бджіл

Визначення

Амебіаз бджіл – небезпечне захворювання, яке характеризується ураженням мальпигиевых судин, що забезпечують життєдіяльність комах. Ця хвороба є інвазійних, тобто вона обумовлена паразитуванням найпростіших організмів. Страждають насамперед дорослі бджоли. Причиною є, здавалося б, безпечні і нешкідливі амеби. Всі сучасні бджолярі повинні легко дізнаватися це захворювання за ознаками і негайно приступати до лікування, так як в іншому випадку можна втратити вулик, а може бути, і всю пасіку.

Захворювання

Спочатку, поза тільця бджоли, амеби розташовуються у вигляді цисти. Це своєрідні кулясті яйця. Через деякий час амеба вилуплюється. Вона пересувається всередині особини допомогою несправжніх ніжок. Вони мають гострі загнуті кінчики (рекомендується ознайомитися з фото). Паразити можуть перебувати в організмі бджоли більше півроку, якщо для них створені комфортні умови.

Паразити можуть перебувати в організмі бджоли більше півроку

Небезпечно те, що амеби викликають ураження мальпигиев, що призводить до погіршення здоров’я, а після – до смерті комахи. Погано те, що гине дорослий працездатний виводок, після цього функціонування всього вулика в цілому може припинитися. Потрібно пам’ятати, що будь инвазионный мор може пролунати в лічені дні по всій пасіці.

Бджола заковтує цисту. Вона потрапляє в середню кишку, поразка мальпигиев починається приблизно після двох тижнів після зараження. Хворі бджоли поширює цисти з фекаліями. Погано те, що вони можуть перебувати в неактивному стані кілька місяців. Тобто при виникненні хвороби необхідно провести ретельну дезінфекцію. Запускати цю справу не можна, так як в один момент паразитом будуть вражені всі бджоли, і тоді це буде означати загибель всієї родини.

Причини хвороби

Не застрахований від біди ні один вулик, але все ж треба чітко знати передумови хвороби, розуміти, що стало причиною виникнення захворювання. Потрібно пам’ятати, що заражена бджола вже не підлягає лікуванню. Після поразки мальпигиевых судин настає не миттєва, але неминуча смерть комахи. Отже, предтечі хвороби:

  • неякісний корм;
  • похолодання;
  • нозематоз.
Це цікаво  Як боротися з варроатозом у бджіл і якими препаратами їх обробляти?

Заражена бджола вже не підлягає лікуванню

Нозематоз – теж інвазійна хвороба, що викликається іншими мікроорганізмами. Вона також дуже небезпечна. І вона теж частково пов’язана з ураженням мальпигиев. На ґрунті неї може виникнути і амебіаз. Звичайно, були перераховані тільки умови, в яких активно розвивається хвороба. Причиною захворювання є цисти, які потрапляють всередину дорослої особини через:

  • корм;
  • воду;
  • інвентар.

Тобто в ряді випадків причиною зараження може стати сама людина, який використовував нечистий інвентар. Потрібно бути обережним навіть у тих випадках, коли ви купуєте вживані допоміжні інструменти та спецодяг. Все це повинно проходити попередню дезінфекцію. Тільки в цьому випадку можна гарантувати те, що пасічник не зашкодить вулика і пасіці в цілому.

Симптоми і лікування

Багатьох любителів і професіоналів бджільництва часто цікавить питання, як швидко визначити, що сім’я хвора, щоб приступити до якнайшвидшому лікуванню. По-перше, ознакою є зменшення кількості бджіл у вулику. По-друге, можна помітити трупики комах межами вулика. Амебіаз бджіл, тобто ураження мальпигиев, лікується не так складно. Справа в тому, що в сучасному світі є спеціальні засоби («Ноземат» і канді), на основі яких виготовляється сироп, який поміщається у вулик.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *