Апилифт своїми руками: креслення

Пасічна візок апилифт — пристрій, який використовується бджолярами для підняття і транспортування вуликів. Бджолині будинку досить важкі, і підняти їх, а тим більше перенести без підйомника досить складно і навіть неможливо.

Апилифт

Звичайно, такий підйомник можна і придбати, але ціна його досить висока, тому далеко не кожен пасічник може собі дозволити подібне придбання. Зважаючи на це апилифт своїми руками стає вельми корисним виробом.

Конструкція підйомника

Коли бачиш апилифт, виникає думка про його простоті конструкції. Але це не зовсім так. Візок настільки складна, що без креслень, фото і відео зробити її буде досить складно. Незважаючи на досить просту роботу, вона має багато функціональних деталей, які просто необхідні.

Отже, класичний підйомник є конструкцією з металу зі спеціальним елементом для захоплення вулика і з рухомою частиною для транспортування. Захоплююча частина має затискачі збоку, щоб не впустити вулик. Важливою частиною апилифта є підйомник, який складається з декількох блоків, важеля і фіксатора.

Принцип роботи апилифта

Працює підйомник дуже просто: бічними затискачами фіксується корпус вулика. Для цього застосовується важіль. Після цього можна здійснювати будь-які дії по транспортуванню.

Самостійне виготовлення апилифта

Вивчивши креслення і фото процесу, можна спробувати зробити таку конструкцію самому. Для цього потрібно заготовити метал, необхідні кріплення (болти, гайки), пружини, колеса, трос і зварювальний апарат для скріплення всього цього.

Креслення апилифта

Спочатку роблять раму, а саме її бічні стійки, скріплюючи труби профілем 40 х 20 мм. На зовнішній стороні труб роблять 20-міліметровий пропив, щоб забезпечити рух осі підшипників, після чого зверху в стійки вставляють болти для запобігання втрати підшипників. Верхня частина стійок скріплюється з ручками, як в будь-якому садовому візку.

Це цікаво  Рекомендації по створенню бджільницького бізнесу та розрахунок прибутку

Раму підйомника роблять з чотирьох поперечок, верхній з яких приварюють посередині бічних стійок, нижню — до їх торцях, а решта — до задньої частини стійок. На нижньої поперечки потрібно встановити кронштейни коліс, тому там попередньо роблять отвір. Верхня поперечина має ролик з підшипником для підйому вантажів. На другу поперечку закріплюють котушку з тросом, важіль і рукоятку.

Апилифт можна зробити самостійно

Каретка — головна частина апилифта, зробити її складніше усього. На поперечки встановлюють бічні затиски, а на самій нижній поперечині кріпиться блок для троса. Детальніше з процесом установки каретки рекомендується ознайомитися на відео або фото, щоб візуально розуміти, як закріплюється механізм.

На сьогодні існує багато ідей, як зробити підйомник для бджіл, адже це затребуване придбання і дуже дороге. Одним з найбільш вдалих і практичних рішень є креслення Сидорова, фото якого можна знайти в Мережі. Слідуючи зазначеним у ньому розмірами і деталей, можна зібрати досить вдалий комплект, який буде служити багато років. Звичайно, як і на будь-якому апилифте, з часом затискачі можуть послабитися, але така конструкція прослужить довгі роки і вже точно врятує хребет від багатьох проблем при перенесенні вуликів.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *