Бджолопакет: що це таке, як зробити, фото

Спробуємо відповісти на питання, що таке бджолопакет. Насправді, все дуже просто: це спеціалізований ящик, куди поміщаються рамки з сотами. Кількість рамок може змінюватись, зазвичай 4 (500x200x400 мм) або 6 (500x300x400 мм).

Бджолопакети

Це стандартні розміри ящики для бджолопакетів, розкид плюс-мінус 10 мм. Матеріал, з якого виготовляються коробки, дерево або ДСП (деревно-стружкова плита), його дешевий замінник. Але існує й інший різновид, а саме бессотовые бджолопакети, також є безрамочные бджолопакети. Про них мова піде далі.

Конструктивні особливості

Бджолам потрібне свіже повітря, тому в задній і передній стінці проробляються вентиляційні отвори. Це операція по відповідальності може зрівнятися тільки з такою, як посадка пчелопакета у вулик. Справа в тому, що якщо неправильно організувати ці отвори, бджоли можуть вилітати через них, а це протипоказано. Тому вентиляційні щілини – довгі і вузькі, вони менше тільця бджоли, вилетіти крізь них комахи не можуть. Іноді вдаються до такого варіанту: повітроводи роблять широкими — 300×200 мм, але затягують їх дрібною сіткою.

Вважається, що досить зробити всього два входи для повітря: у передній кришці – у верхній частині, в задній кришці – у нижній частині. У передній кришці проробляється ще один вхід – льоток (50х10 мм). Вентиляція прикривається спеціальними дощечками, які називаються шторками. Робиться це для того, щоб захистити комах від прямих сонячних променів. Особливо рятують планки в жарку погоду. Розмір планок приблизно 300х100 мм, відстань до щілин – 15-20 мм.

Потрібно знати, що існує певна тара для бджолопакетів. Дослідники заявляють, що бджоли є розповсюджувачами деяких небезпечних захворювань (гнильця, варроатоз та ін), тому переправлення поштою пакетів заборонена зовсім. Тара виправдовує себе тим, що розмір пчелопакета практично стандартний і в країнах СНД має єдині параметри.

Це цікаво  Вулик Прокоповича: фото

Внутрішня будова

Перед вивченням внутрішньої будови потрібно уважно оглянути креслення пчелопакета. Перше, що кидається в очі, — кріплення для рамок, розташовані зліва і справа з боків ящика. Природно, рамки повинні бути добре закріплені, плюс дуже важливо, щоб вони в подальшому легко виймалися. Це дозволить зайвий раз не турбувати вулик. Для цього виточуються спеціальні пази, куди будуть вставлятися рамки. В результаті, якщо заглянути в ящик для бджолопакетів, повинно бути помітно, що між рамками створено необхідний простір для вільного переміщення бджіл, це обов’язкова умова.

Тільки що було описано, як повинні бути вставлені бджолопакети італійської породи. На вітчизняному просторі цей варіант дуже поширений, і часто бджолярі його радять. Точні розміри знаходяться у вільному доступі, а технологія створення скриньки і пакетів не так складна. Тут же можна побачити, як виробляються і застосовуються безрамочные бджолопакети, в чому їх переваги і недоліки. Отже, правильно організований ящик для бджолопакетів дозволить досягти наступного:

  • вільне переміщення бджіл;
  • збалансована температура;
  • необхідна освітленість.

Кріплення рамок

Формування бджолопакетів – важлива стадія, але кріплення також дуже важливо. Потрібно знати, що бджолопакети среднерусской породи, наприклад, мають на увазі таку розстановку рамок.

Формування бджолопакетів – важлива стадія

У центрі міститься найважливіша рама з пчеломаткой і розплодом, а ближче до країв — рамки з осередками, які будуть наповнюватися надалі медом. Між ними будуть порожні стільники. Технологія проста, але повинна дотримуватися у точності, так як тільки в цьому випадку можна очікувати позитивного результату. Загальна вага пакета може досягати 16 кг.

Переваги бессотового пчелопакета

Для того щоб зрозуміти, як розвинути до сильної сім’ї вулик, потрібно визначити переваги бессотового пакету, привести нюанси його виготовлення. Крім того, цікаво знати, як зробити таке пристосування своїми руками. Бессотовые пакети легше конкуруючих конструкцій, це дуже важливо. Працювати з ними легше, заселення відбувається швидше і з меншими проблемами. До плюсів відноситься просте розвиток пчелопакета навесні.

Це цікаво  Джентерские соти

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *