Бджоловидаляч своїми руками: креслення, фото

Бджоловидаляч — засіб, який потрібно пасічнику для більш спокійної і безпечної роботи на пасіці, адже завдяки йому можна уникнути агресії бджіл, які знаходяться на корпусі з медом.

Бджоловидаляч

На сьогодні існує багато моделей цього пристрою як покупних, так і саморобних, тому кожен бджоляр просто зобов’язаний його у себе мати.

Будь бджоловидаляч, за яким кресленням він би не був зроблений, — це просто клапан, що відсікає від вулика бджіл завдяки особливій конструкції. Відомо, що, коли бджоли кинуті без матки і знаходяться поза гнізда, вони намагаються покинути це місце. Конструкція пчелоудалителя змушує їх перелазити тільки через одну щілину в місце, яке зручно пасічнику. Там вони скупчуються подалі, в кутку, що дозволяє вже на ранок мати практично вільний корпус окремо від бджіл.

Види пчелоудалителей

Так як бджоловидаляч — проста конструкція, яку можна зробити навіть самому, існує досить багато її варіантів з використанням різних матеріалів і форм: квадратні, трикутні, круглі і т. д. Найбільш популярний бджоловидаляч «Квебек», «Портера», 16-ходовий і інші варіанти.

У пчелоудалителя «Квебек» форма трикутна. Креслення його можна побачити на фото.

Креслення пчелоудалителя

Зробити такий інструмент досить просто: з фанери вирізаються рейки та скріплюються в трикутник, щоб у центрі була щілина, а в кутах також зберігалося відстань між рейками. Сама рамка повинна відповідати за розмірами корпусу з медом. Площа закривають сіткою. Докладніше про те, як зробити бджоловидаляч своїми руками, можна дивитися на відео або інструкціях з покроковими фото.

Бджоловидаляч «Квебек»

 

Ще один вдалий варіант — бджоловидаляч «Портера». Це готова модель, досить доступна в магазинах. Він буває як металевий, так і пластиковий. Основа моделі — смужки (металеві або пластикові), які утворюють клин. Особливість конструкції в тому, що бджола, коли потрапляє вниз корпусу, не може повернути положення пристрою і повернутися назад до меду. Такий прилад дозволяє за кілька годин прибрати всіх бджіл з потрібного місця.

Це цікаво  Необхідна обробка бджіл препаратом Біпін в осінній період

Самому можна зробити і 16-ходовий тип пчелоудалителя, який має ряд досить важливих переваг:

  • дуже схожий на клапан;
  • простий в роботі;
  • бджоли швидко потрапляють вниз вулика і не можуть повернутися назад;
  • повністю безпечний і зручний в обігу.

Для любителя абсолютно неважливо, яку модель вибрати і що зробити своїми руками, адже будь-який тип цього пристрою — це вже вельми важливий помічник, а з досвідом можна визначитися, що краще і зручніше.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *