Бджоли породи бакфаст: відгуки, фото

Передумови

В даний час найпопулярнішою є бакфастская порода бджіл. Зрозуміло, на це є вагомі причини.

Бакфастская порода бджіл

Бджоли бакфаст прості у догляді, розведенні, добре витримують несприятливі умови (проста зимівля), і найважливіше, з ними легко управлятися, вони досить пасивні в плані охорони вулика. Тобто навіть малодосвідчений пасічник може бути впевнений, що не буде підданий нападу.

Передумови виведення породи були такі. Справа в тому, що в певний час виникла серйозна проблема з масовим ураженням бджіл трахейным кліщем. Лікувати захворювання було дуже складно, і в лічені дні вимирали цілі пасіки. Ця проблема серйозно спантеличила всіх бджолярів. У результаті вчені приступили до висновку породи, яка буде захищена від недуги. Потрібно визнати, що це у них вийшло. Походження бакфаст британське.

Виведення породи

Першим, хто зайнявся новою породою, був англійський священик Адам. Базою для створення бакфастской породи бджіл стала інша порода – італійська. Для виведення знадобилося вивчити азіатські види. Справа в тому, що вони з якоїсь причини вміли протистояти паразита. Для цього знадобилося багато подорожувати і привозити маток з різних куточків планети. До речі, в наш час можна вчинити з цим простіше: є можливість замовлення бджоломатки бакфаст з Німеччини (в інтернеті можна знайти більш докладний опис варіантів замовлення).

На виведення породи пішло більше 10 років

Все вдавалося не відразу. Вважається, що в цілому на виведення породи пішло більше 10 років. В результаті був створений так званий життєстійкий вид, який в наш час набув всесвітню популярність. Можливо, надалі виявиться інше захворювання, і доведеться виводити щось нове, але в даний час важко знайти щось краще, ніж бакфаст. Виглядає бджола дещо темніша, ніж італійська, це можна побачити на фото.

Це цікаво  Африканизированная бджола-вбивця

Цікаво те, що в подальшому виявилося, що ці бджоли підходять не тільки для вологого і туманного англійської клімату. Комахи можуть адаптуватися і до інших умов, скажімо, до сухим. Підвищений тиск не чинить несприятливого впливу. Інший цікавий факт: матки можуть схрещуватися з іншими породами. Якщо почитати відгуки онлайн, то стане ясно, що цей метод часто практикується бджолярами (дивіться опис методу в науковій літературі). У результаті широко поширилася порода бджіл бакфаст, і їх якості заслуговують високої оцінки.

Поширення

Бакфастских бджіл, як згадувалося, багато по всьому світу. Але часто відзначають, що чистокровну породу в наш час зустріти неможливо. Так вийшло, що в кожному регіоні бджіл схрещували з іншими, щоб отримати більш ефективний вид. У результаті В кожній країні свої бджоли.

Відзначають, що роїння настільки активне, наскільки це потрібно. Тобто матка відкладає яйця досить тривалий час. На людину ці комахи нападають вкрай рідко, але в будь-якому випадку рекомендується перевіряти вулики в погану погоду. Взимку бакфастских бджіл зазвичай поміщають в бджолопакети, там вони відчувають себе чудово. Переживають навіть самі холодні зими.

Переваги породи

Визначимо основні переваги даної породи. Самим головним достоїнством є прекрасна опірність виду до небезпечних захворювань, таких як

  • аскосфероз;
  • акарапідоз;
  • нозематоз.

Їх можна пересаджувати в інші вулики і змішувати. Це великий плюс, так як з іншими видами такий трюк не виходить. Вулики конфліктують. Звичайно, важливо те, що виробляється велика кількість меду відмінної якості.

Вид відрізняється низьким рівнем агресії

Як зазначалося, вид відрізняється низьким рівнем агресії, тобто бджоли не нападають на пасічника. Особливо це важливо, коли працює людина з недостатньою кваліфікацією. З іншими бджолами він може постраждати. Небезпечно переходити з бакфаста на іншу породу.

Це цікаво  Укус бджоли: перша допомога, фото, наслідки

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *