Бджоли породи карніка та їх характеристика

Бджоли карніка виведені в гірських районах Словенії в районі Країна, тому не дивно, що їх ще називають краинскими.

Бджоли карніка

Зараз це досить поширений вид в Європі, особливо в Німеччині, адже вони досить спокійні і миролюбні, чим заслужили особливу увагу пасічників. Порода є гібридом італійської та кіпрської бджіл, але на сьогодні існує безліч її варіацій, а в чистому вигляді вона практично не зустрічається.

Порода бджіл карніка та її характеристика

Carnica мають ряд характерних ознак, які дозволяють не сплутати їх з іншими породами:

 1. Їх тіло не просто сіре, а відливає сріблястим кольором.
 2. Хоботок досить великий — близько 7 мм.
 3. Невеликий розмір комах — набагато менше, ніж у среднерусских бджіл.
 4. Вага маток — до 205 мг, а трутнів — до 230 мг.
 5. Суха медова печатка.
 6. Суттєвий ознака — відсутність агресивності у бджіл, вони можуть далі працювати, коли пасічник оглядає рамку.
 7. Бджолині матки карніка змінюються тихо, без війни. Деякий час у родині можуть бути навіть дві матки.
 8. Не крадуть мед, гарні охоронці.

Carnica і медозбір

Карніка — порода бджіл, яка відрізняється і за принципами медозбору. Так, комахи одночасно заповнюють і магазин, і рамки з розплодом. Це може стати перешкодою для яйцекладки, що бджолярем враховується. Вирішують проблему, осадив сім’ю у вулик з вертикальним гніздовим розширенням.

Бджоли карніка не виробляють прополіс

Порода бджіл карніка відрізняється також тим, що практично не виробляє прополісу. Найчастіше медозбір здійснює на конюшині. Саме тому вона заслужила увагу і позитивні відгуки бджолярів Південної, Центральної Росії і навіть з Москви, адже вона здатна за короткий час зібрати мед з найбільш недоступних джерел. Крім того, на пасіці Carnica нагоді для селекції, оскільки має високий показник продуктивності.

Це цікаво  Що таке розплід у бджіл і які бувають патології у процесі розвитку?

Переваги бджіл Carnica

Незважаючи на південне походження виду карніка, порода бджіл ця відрізняється підвищеною витривалістю і зимостійкістю. За цим показником вона поступається лише середньоруської і карпатської. Також комаха досить стійко до токсикозу і гнильцю. Воно рано вилітає на роботу і збирає нектар практично з усіх рослин. Серед недоліків виділяють небажання сім’ї позбавлятися від зайвої вощини.

Відмінність бджоломаток Carnica

Важливою ознакою бджоломаток цього виду є їх плодючість, вони здатні виробляти до 2 тисяч яєць на добу. Але слід враховувати, що цей вид схильний до роїння, тому в бджільництві використовують різні прийоми проти цього процесу. Carnica — це не просто одна порода з набором певних ознак. Існує кілька ліній цього виду, які відрізняються за характеристиками.

Звичайно, кожен селекціонер буде говорити: «Моя бджола найкраща». Але слід вибирати ту внутрішню породу, ознаки якої найбільше буде підходити під кліматичні особливості певного регіону.

Відгуки бджолярів

Країнський порода має досить позитивні характеристики від професіоналів. У вулику у неї не така велика температура, комаха добре відрізняється від інших: миролюбно, спокійно, активно бере участь у медозборі з будь-яких культур. Багато бджолярі заводять краинскую матку і італійських трутнів, завдяки чому отримують багато меду — сім’ї виходять великими і працездатними.

Країнський бджола має кілька підвидів

З досвіду бджолярів у Carnica є наступні характерні ознаки:

 • старанність у праці;
 • велика ройливость;
 • реагує на погодні умови, обсяг корму;
 • характерний ранній розплід;
 • взимку залишається мало сімей;
 • у разі холодної зимівлі схильна до нозематозу.

Види карника

Країнський бджола має кілька підвидів, виведених селекціонерами. Детально з їх перевагами можна ознайомитися за спеціалізованим матеріалів, фото і відео. Нижче наведемо основні характеристики і ознаки окремих штамів:

 1. Пешец — типовий штам карника, для якого характерний ранній розплід, який бджоли швидко кидають. Це недолік — сім’я стає слабкою взимку. Щоб виходити таку сім’ю, потрібно навіть влітку її підгодовувати, стежити за ройливостью.
 2. Тройзек — штам, ознаки якого схожі з попереднім. З позитивних якостей виділяють економність сім’ї та середній розплід. Зручний для регіонів, де практично відсутня медозбір.
 3. Нижнеавстрийский штам в корені відрізняється від інших підвидів. Для цієї бджоли характерно створення великих сімей, пізніше виховання розплоду. Це дозволяє зберегти взимку кількість бджіл на тому ж рівні, що і влітку.
 4. Холлесберг — ще один штам, який відрізняється сильними сім’ями, які мають високу продуктивність.
Це цікаво  Для всіх – пізнавальна інформація про бджіл і собираемом ними меді

Недоліки породи

Країнський бджола має і деяку кількість недоліків, тому не може претендувати на звання універсальної. Ось їх перелік:

 • висока схильність до ройливости;
 • генетична нестійкість;
 • схильність до нозематозу;
 • погано зимує (з-за невеликого розплоду навесні залишається мало особин);
 • як тільки пилок не надходить до матки, вона перестає займатися розплодом, що послабляє родину.

В цілому карніка — вельми цікава порода, яка має багато позитивних якостей. На сьогодні існує досить багато відео, присвячених даному виду, з якими можна ознайомитися онлайн. Вивчивши весь матеріал, можна прийняти для себе рішення, чи підходить ця порода для конкретного регіону або варто пошукати щось інше.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *