Бджоли та вулики: зміст, можливі проблеми, види

Утримання бджіл вимагає часу і деяких капіталовкладень. При правильному виборі вуликів і розташування пасіки вам вдасться зробити бізнес прибутковим без суттєвих коштів. Спочатку необхідно придбати пристосування та обладнання для обслуговування вуликів і облаштувати бджолине житло.

Утримання бджіл

Найбільш поширеними є варіанти змісту бджіл:

  • банках;
  • касетних вуликах;
  • багатокорпусних ящиках;
  • лежаках.

Існують дуже незвичайні способи утримання бджіл, саме до таких належить вулик в банку. Сама конструкція являє собою дерев’яний ящик, всередині якого розташовані рамки. Зверху коробки розташований аркуш фанери, в якому зроблені отвори діаметром трохи більше горлечка банки. У ці отвори потрібно вставити банки і покласти в них трохи сот.

Після заповнення основних рамок комахи візьмуться за заповнення банок медом. Цей спосіб відразу привернув увагу багатьох бджолярів, так як витрати на утримання бджіл мінімальні, а врожай меду пристойний без капіталовкладень. Такий дружний вулик дозволить вам отримати кращий врожай.

Касетний вулик

Це простий і універсальний варіант утримання бджіл. Фахівці вважають, що в такому улике комахи будуть менше піддаватися різним недугам. Це можливо завдяки зниженню товщини стінок. Вона складає всього 7 мм Самі рамки невеликого розміру, вони розташовуються вертикально в кожній касеті. При цьому для огляду трудівниць немає необхідності отримувати рамки. Все видно через скло.

Льотків в такому вулику безліч, відповідно, комахи не влаштовують стовпотворіння біля входу в будиночок. Він по конструкції нагадує вулик диких бджіл. Утримання бджіл в такому будиночку вертикальне. Таким чином, бджоли приносять у вулик мед у великій кількості.

Зимовий вулик

Це зимівник, в якому вміст бджілок у холодну пору не призведе до їх смерті і хвороб. Вчені з’ясували, що, збиваючись в клуб, комахи гріються, відповідно, чим холодніша у вулику, тим активніше руху. Для компенсації енергетичних витрат комахи змушені вживати більше корму, це, в свою чергу, призводить до проносу. Крім того, є ризик виникнення захворювань при утриманні бджіл у таких умовах з-за високої вологості.

Це цікаво  Бджоловидаляч своїми руками: креслення, фото

Для утеплення вуликів використовується повітряна подушка, яка утримує тепло всередині будиночка

Спочатку для утеплення при виготовленні вуликів брали товсті листи деревини. Вважалося, чим товще дерево, тим воно краще захищає від холоду. Насправді це не так. Газообмін дуже поганий, це утримує вологу всередині зимівника. Для утеплення використовують мох і трав’яні мати.

Необхідно, щоб у зимівнику була відмінна вентиляція, це дозволить уникнути підвищення рівня вологості. При правильному облаштуванні ви отримаєте вулики Копатича, як у мультфільмі. Бджоли в таких вуликах не хворіють.

Для утеплення нерідко використовують дно вулика з сіткою. Таким чином, між нижньою стінкою будиночка і бджолами буде утворюватися простір.

Безульевое утримання бджіл

Це так зване утримання бджіл методом кочового бджільництва. Зазвичай утримання бджіл проводиться в павільйоні. Цей павільйон або будка розташовуються на тракторній візку або на платформі від причепа. Рамки вставляються в порожнині павільйону, які нагадують висувні ящики. Всередині є простір для пасічника.

При цьому життя бджоляра спрощується, він просто перевозить цю візок в місця з необхідними медоносами. Варто врахувати, що дальність польоту комах становить 2,5-3,5 км. Але вчені встановили, що сильні сім’ї можуть літати і на 14 км. Але на допомогу їм приходить бджоляр і має пасіку неподалік від медоносів.

Чому бджоли залишають вулик восени?

Це так званий осінній зліт, коли комахи просто пропадають. Чому це відбувається, до кінця невідомо. Вони відлітають в ліс. Але існує думка, що комахи залишають вулик у певних випадках.

Практично з усіма цими причинами здатний впоратися будь-бджоляр. Головна матка при утриманні бджіл замінюється молодий, а кліщ лікується обробкою мурашиною кислотою. Краще, щоб осину вулик знаходився подалі при утриманні бджіл. Відзначені випадки крадіжок осами меду з будиночків. Ос можна заманити в пастку і спалити її. Але існує спеціальний відлякувач для ос, це новинка на ринку.

Це цікаво  Вибір бджільницької дроту та способи її натягу на межі

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *