Бджоли у вересні: роботи на пасіці

Вересень – перший місяць осені. В цей період ще дуже тепло, але відчуття наближення холодів витає в повітрі. Бджоли у вересні поступово починають підготовку до зимівлі, і до початку місяця вже варто завершити підгодівлю комах.

Бджоли у вересні

Бджільництво у вересні: з чого почати підготовку пасіки до зими?

Роботи на пасіці у вересні складаються з таких етапів:

  1. Заготівля і забезпечення бджіл зимової підгодівлею.
  2. Утеплення бджолиних вуликів, якщо зимівля буде проходити під відкритим небом.
  3. Огляд сімей бджіл, відстеження крадіжки.

Підгодівля: кількість і якість меду

Мед залишають їх розрахунку 3 кг на 1 бджолину вуличку. В принципі, для 8 повністю обсаджених комахами рамок достатньо 25 кг річного меду. Ці роботи виконуються до 5 вересня, адже в якості додаткової підгодівлі використовується цукровий сироп. Після 5 числа бджоли вже не встигнуть його переробити, і він скисне.

Якщо меду у вулику для зимівлі недостатньо, то його замінюють спеціальними кормами

Важливо не тільки кількість, але і якість меду. Добре пройде зимівля на світлих сортах. А ось швидко кристалізуються сорту (ріпаковий, падевий, з вересу або соняшника) не годяться. Ці сорти можна згодувати комах навесні, коли вони благополучно виконають перші обльоти.

Крім меду бджолині сім’ї забезпечують пергою і цукровим сиропом. На 1 рамку бджіл доводиться меду і сиропу 60 і 40% відповідно. Також встановлюються 2 повноцінні рамки з пергою.

Встановлюйте рамки з медом по периметру всього вулика: перед льотками — менш завантажені, а з боків — найважчі. Таким чином, в будь-якій частині гнізда комахи знайдуть їжу.

Це цікаво  Противороевые методи бджільництва

До початку або середині вересня вулик залишають трутні, їх присутність вказує на непорядок у бджолиній сім’ї. Зазначимо, що комахи віддають перевагу рамок з коричневими осередками, і якщо буде виявлена біла медова осередок, то вони почнуть переміщати їжу. Така поведінка може призвести до конфліктів і поділу сім’ї.

При будь-якому вигляді підживлення рекомендується вести щоденник, в який будуть записані:

  1. Кількості корму (співвідношення меду і сиропу, норми перги).
  2. Кількість рамок.
  3. Кількість рамок, покритих бджолами, адже так можна визначити силу сім’ї.
  4. Вік матки.

Утеплення вуликів

Під кожен вулик необхідно поставити піддон так, щоб утворилося простір під рамкою до 100 мм. В бджолиних гніздах залишають невелику кількість рамок, рівно стільки, скільки потрібно для посадки бджіл.

Перед закладкою утеплювача огляньте вулики на наявність протікань або щілин, закрийте їх. У вересні відповідально підійдіть до заготівлі утеплювального шару: зберіть та підсушіть мох, папороть, тирса. Якщо будете використовувати сіно або інші рослини, стежте за тим, щоб на них були відсутні насіння.

Якщо бджолине гніздо не займає весь корпус, то з боків його закривають дерев’яними дошками, які згладять вплив холодних зимових вітрів. У утворилися щілини закладається утеплювальна подушка, потім шар сухого моху, а зверху все знову запечатується спеціальною подушкою. Ще один спосіб утеплення – це монтування короба, за розмірами на 30-40 см переважаючого вулик.

Але утеплення не проводиться до кінця вересня або початку жовтня, вулики також не зрушують з місця. У попередньо підготовлених, але неутеплених будиночках комахи відмінно переживають перші осінні заморозки.

Огляд бджолиних сімей

Огляд необхідний для визначення сили кожної сім’ї, старої чи молодий, утвореної з нових відводків. При огляді непродуктивні слабкі сім’ї відбраковують, визначають самостійні і ті, які потрібно з’єднати з материнськими.

Це цікаво  Безрамочные вулики

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *