Бджоли в березні: роботи на пасіці

Березень можна вважати закінченням для зимівлі бджіл. Незважаючи на можливу низьку температуру в повітрі пахне весною, і комахи це відчувають. Бджоли в березні здійснюють перший весняний обліт. При підвищенні температури до 12-14 °С в тіні виносять вулики з сараю на вулицю.

Бджоли в березні

В кінці березня трохи медоносів, зазвичай цвіте верба, мати-й-мачуха, підсніжники. У цей час комах знадобиться багато води. Тому в безветренном місці встановіть поїлку з водою з цукром. Через кілька днів цукор можна не додавати.

Зверніть увагу, за відсутності поїлок бджоли можуть літати за водою на далекі відстані. З-за низьких температур багато трудівниці гинуть. Тому, встановивши поїлки, ви будете перешкоджати загибелі комах. У березні матка починає відкладати яйця, практично всі сили сім’ї спрямовані на вирощування нового потомства.

Робота на пасіці в березні

В першу чергу бджоляр повинен визначити стан сім’ї. Для цього, не включаючи світла, увійдіть в сарай. Це потрібно робити дуже тихо. Послухайте, як дзижчать бджоли. Якщо звук тихий, значить, все добре. Якщо ви вловили нотки занепокоєння в дзижчанні комах, то огляньте вулик.

Потрібно навесні посилити вентиляцію в сараї, так як в процесі танення снігу утворюється багато води

Зазвичай трудівниці турбуються в таких випадках:

  • у комах пронос;
  • у гніздо проникла миша.

При наявності слідів проносу здійсните весняний обліт. Для цього необхідно, щоб температура в тіні була 12 °С. Винесіть вулик на вулицю і відкрийте льоток. Якщо він покритий льодом, не збивайте його. Лід на сонці розтане, а бджіл ви не потривожите. Після здійснення позапланового обльоту занесіть вулик на 2 тижні в сарай. Це необхідно, щоб комахи при остаточній встановлення вуликів змогли знайти дорогу додому.

Це цікаво  Історія виникнення та основні технології бджільництва в Канаді

Якщо тепло встановилося, можете не заносити комах тому в сарай. Але не поспішайте переносити на постійне місце. Вам потрібно щодня пересувати вулик вперед або назад всього на 1 м. Якщо стоїть погана погода і комахи не вилітають з будиночка, пересувати його у цей день не варто. Тільки поступово можна встановлювати вулик на постійне місце, інакше бджоли не знайдуть свого житла. Так радять робити досвідчені пасічники, які давно займаються бджільництвом.

Зверніть увагу, не можна щоб температура в зимівнику в березні підвищувалася більше ніж до +4 °С. В іншому випадку після того, як стемніє, не включаючи світла, відкрийте вікна або двері. Закривати приміщення потрібно до світанку. Так ви зможете трохи охолодити вулики. Це робиться для того, щоб матка не так активно відкладала яйця.

Як здійснюється позаплановий обліт в березні?

Вам потрібно винести вулики на вулицю. Не забудьте попередньо прибрати сніг з ділянки і покрити його руберойдом. Далі у льотка викладається подушка з соломи. Щоб комахи швидше вилетіли з гнізда, на дах укладається скло. При попаданні сонячних променів скло нагрівається, відповідно, температура у вулику підвищується. Комахи з великим задоволенням роблять обліт.

У цей час комах підгодовують цукровим тестом з додаванням препаратів проти нозематозу. Як це зробити, можна подивитися на відео.

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *