Бджоли в червні: роботи на пасіці

Червень – перший місяць літа, і бджоли в червні вимагають величезної турботи і уваги. Річна підготовка пасіки виглядає як продовження весняної, і основні сили відводяться під зміцнення сімей бджіл.

Бджоли в червні

Основні роботи на пасіці в червні

Звичайно, кожен бджоляр в цей період дотримується рекомендації календар пасічника, але може дотримуватися своєї мети: збільшення сімей бджіл роїнням або недопущення роїння, якщо сімейства давно сформовані.

У цей місяць зацвітає конюшина, після нього малина, жимолость. Але червень – перехідний місяць, і основним завданням бджоляра стає підтримка бджолосімей в активному робочому стані. Вже в кінці червня у бджіл в сприятливих регіонах достатньо роботи через цвітіння королівни всіх медоносів – липи. З 1 дерева ароматної рослини комахи збирають стільки ж нектару, скільки з 1 га гречки.

Отже, основні завдання бджоляра ми зараз розглянемо.

Роїння бджіл у червні: користь чи шкода?

Недопущення роїння не завжди вдається: у цей період матка відкладає понад 2 тис. яєць за 24 години. Роїння нестрашно для сильних сімей бджіл, і особливої шкоди від зароившихся за 1,5 тижні до головного хабар бджолосімей не буде.

Поява нових ройових маток теж іде на користь зміцненню сім’ї омолоджуються, і є можливість замінити старих і непродуктивних маток на нових

Для зміцнення роїння і створення відсадків у цей період вам знадобляться:

 • нові чисті вулики;
 • нові годівниці;
 • достатня кількість вощини і місць під рійниці;
 • холстики і рамки.

Для запобігання роїння і незапланованого вильоту роя краще всього створювати відводки:

 1. Тимчасові, які в майбутньому будуть об’єднані з материнської родиною, при об’єднанні вибирається більш сильна матка. Цей спосіб застосовується на пасіках, які не потребують розширення.
 2. Постійні, що дозволяють отримати нові колекції.
Це цікаво  Переваги пінополістиролових вуликів Апирусс і їх основні характеристики

Нові сім’ї для недопущення впадання в стан роїння рекомендується постійно завантажувати корисною роботою. Це може бути забудова вощини, вирощування молодого розплоду, також не допускається неробство комах, супроводжуване духотою і кучными скупченнями у вулику.

Від роїння бджіл відволікає такий маневр, як розширення їх гнізд, комплектування їх сотами для молодняку. Якщо ж не втручатися в життя комах, то вони можуть роїтися по кілька разів і в результаті не те що не принесуть прибутку, навіть корму собі на зиму не зможуть запасти. Часті роїння – перший «помічник» в ослабленні самих сильних сімей.

Що ще потрібно знати про роботу на пасіці в червні?

Роботи на пасіці в червні зводяться до таких пунктів:

 1. Підготовка пасіки до медозбору.
 2. Основна частина практикуючих переїзди пасік з середини червня вже відправляється на кочівлю.
 3. Відкачування меду.
 4. Заміна старих або ослаблих маток.
 5. У червні найвищий відсоток нарощування молодняку.
 6. Проведення лікувальних і оздоровчих заходів, які допоможуть сім’ям уникнути інфекцій і шкідників.

Під час головного хабар великий відсоток бджіл гине. Вони кидають усі сили на збір нектару, і у матки частенько немає вільних клітинок під розплід. У цьому випадку вулик поділяється на 2 частини: з осередками для меду і аналогічними під розплід.

Перший місяць літа найскладніший для пасіки, необхідно збільшити силу сімейств і попередити роїння. З іншого боку, червень – це благодатний час для розширення пасіки, отримання сильних відводків і нових молодих маток. Адже з першим цвітінням ароматних рослин бджолині сім’ї ростуть просто по годинах.

Необхідні роботи будуть залежати від тих цілей, які ставить перед собою пасічник.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *