Бджоли в грудні: роботи на пасіці

На думку багатьох людей, робота на пасіці кипить виключно в літній час. Насправді це не так. При правильній організації праці можна істотно розвантажити себе навесні і влітку. На відміну від мух бджоли в грудні не сплять, вони працюють.

Бджоли в грудні

В зимовий час для підтримки високої температури у вулику комахи збиваються в кулю. Відстань між бджолами залежить від температури. При сильних морозах комахи щільніше притискаються один до одного. Бджоли їдять корм, який приготували в літній час, і готуються до весняного обльоту.

У зимовий час матка працює дуже повільно. Необхідно звернути увагу, щоб розплід не збільшувався, так як це може призвести до швидкої втрати корму і ослабленню сім’ї.

Роботи на пасіці в грудні:

  • обігрів зимівника;
  • перевірка стану бджіл;
  • контроль рівня вологості;
  • підготовка до весняного сезону.

У грудні можна зайнятися налагодженням рамок і складанням нових вуликів. Багато бджолярі споруджують приманки, ремонтують медогонки. Роботи і в зимовий час предостатньо, не відкладайте її на теплу пору року. Підготуйте інвентар завчасно.

У грудні для вимірювання температури бджіл використовуються термометри. Зимівник утеплюється, залишають лише невеликі щілини. Якщо на вулиці сильний мороз, то проводять обігрів вуликів. Це робиться за допомогою пічок або саморобних пристроїв. Якщо у вулику дуже сухо, то повітря зволожують шляхом просочення холстиків водою. Далі, перевіряють стан сім’ї. Для цього на дно зимівника кладуть білий аркуш паперу. Необхідно час від часу витягати його і оцінювати вміст.

Якщо на аркуші ви побачили голови і крила бджіл, швидше за все, в зимівнику завелася миша, але це зрозуміло, за скрежету. Необхідно її відразу ж вигнати з зимівника. Зазвичай для цього комах виселяють і розсипають в будиночку отруту бджіл. Після цього зимівник миють і вселяють трудівниць назад. На аркуші паперу можна побачити і кліщів, це допоможе не втратити час і розправитися з паразитом до весняного медозбору.

Це цікаво  Весняний огляд бджіл, бджолиних сім'ї

Підгодівля бджіл у грудні

Зазвичай корми, зібраного бджолами, вистачає до Нового року. Ви це зможете дізнатися по характерному звуку з зимівника. Бджоли зазвичай не дуже гучні, вони тихо дзижчать. Якщо ви почули сильний шум, уважно огляньте житло комах і з’ясуйте причину неспокою.

При наявності на аркуші кристалів меду в будиночок додають корм. Це може бути канді або медове тісто. Кількість корму, який з’їдають комахи у грудні, становить 600 р. Для приготування тіста використовують рідкий мед і цукрову пудру.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *