Бджоли в лютому: роботи на пасіці

Бджоли в лютому по-особливому тривожні. Це пов’язано з частою зміною погоди. Тому бджоляру необхідно щотижня перевіряти стан сімей. В зимівнику потрібно регулювати температуру, а також вологість. Особливу увагу варто приділити підгодівлі. У цей період витрата корму збільшується порівняно з початком зими.

Бджоли в лютому

Як ведуть себе бджоли в лютому?

Комахи гостро реагують на зміну погодних умов. Не варто їх сильно турбувати, тому що вони і так збуджені, а зайвий шум викликає ще більше занепокоєння. В кінці місяця матки приступають до яйцекладки. Всередині клубу комахи підтримують температуру в 32-35 °C.

Вони починають більше споживати корми, тому, можливо, бджолам потрібно додаткова підгодівля. Півтора кілограми корму вистачить комах приблизно на 20 днів. Підгодівлю необхідно робити у другій половині дня в безвітряну погоду.

Комахи в кінці лютого відчувають наближення тепла, тому бджоляру необхідно відкрити верхні льотки і простежити, щоб їх не накрило снігом і всередину не проникли гризуни. Літки регулярно очищаються від підмору. З появою розплоду вологість збільшується, і якщо вентиляції недостатньо, у вуликах може з’явитися вогкість.

До кожної сім’ї необхідний індивідуальний підхід. Завдання пасічника – уважно прослуховувати вулики і у разі потреби розкривати їх. Не варто втручатися, якщо чути злегка вловимий гул.

Іноді можна спостерігати випорожнення комах на вічках і передніх стінках вуликів. Причини цього явища:

  • мед з великою часткою паді;
  • нозематоз.

Рекомендується зібрати підмор і відправити в лабораторію для дослідження. Комах можна дати корж канді, в яку додається фумагіллін. Якщо лютий теплий, можна бджолам організувати надранній обліт. Для цього потрібно зробити укриття (можна з поліетиленової плівки) і принести туди електроплитку або будь-який інший нагріває прилад.

Це цікаво  Інвентар для бджільництва: бджолоінвентар своїми руками

Оптимальна температура для обльоту — 15 °C. Якщо комахи не вилітають, їх можна спробувати виманити. Для цього на льоток направляється сонячний зайчик, або вулик підставляється під промінь світла. В такій теплиці можна провести огляд сімей, замінити рамки, не боячись при цьому застудити розплід.

Робота на пасіці в лютому

В останній місяць зими закінчується підготовка до сезону. Лагодиться весь інвентар, потребує ремонту. Докуповуються необхідні для пасіки матеріали. В цей період вони коштують дешевше, ніж у сезон. Також виготовляються рамки і ремонтуються вулики.

Для утеплення бджолиних гнізд деякі бджолярі в’яжуть солом’яні мати. Якщо було прийняте рішення зайнятися пасікою вперше, якраз у лютому варто почати підготовку та ознайомлення з бджільництвом. Для цього необхідно:

  • читати спеціалізовану літературу;
  • переглядати відео;
  • консультуватися з досвідченими бджолярами.

Щоб сезон бджільництва пройшов найбільш успішно, підготовку до нього слід починати вже в лютому.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *