Бджоли в липні: роботи на пасіці

Липень – «жаркий» місяць для бджоляра. Саме на цей період випадає головний хабарів. Відповідно, в цей час доведеться неабияк потрудитися. Необхідно допомогти комах зібрати якомога більше меду, адже бджоли в липні проводять активну час, створюючи запаси корму.

Бджоли в липні

Варто відзначити, що роботи при відборі рамок в різних вуликах відрізняються. Але в будь-якому випадку варто забезпечити комах новими рамками і вощиною при відборі заповнених стільників. Відбирати стільники для отримання меду можна тільки в тому разі, якщо більше половини запечатано. В іншому випадку ви ризикуєте отримати незрілий продукт, який містить багато вологи, він швидко скисне.

Роботи на пасіці в липні:

  • відкачування меду;
  • збільшення сімей;
  • запобігання роїння;
  • забезпечення комах всім необхідним для головного хабар.

Як і коли проводиться відкачування меду?

Вам потрібно витягувати тільки наполовину запечатані стільники. Встановіть медогонку в приміщенні, де немає бджіл. На відкритій місцевості споруджують курінь або встановлюють намет.

Відкачування меду здійснюється в сонячний день, коли більшість комах відлетіли збирати нектар

Відбір меду

Замість заповнених рамок обов’язково встановлюють порожні з вощиною. Якщо ви використовуєте 12-рамкові вулики, то відберіть 3 рамки. Дві з них повинні бути з медом, а одна — з розплодом. Замість них встановіть каркаси з штучною вощиною. Над рамками встановіть роздільну решітку. Так матка не проникне в цю частину вулика і не зможе відкласти яйця. Замість цього комахи відбудують стільники і заповнять їх медом.

У 16-рамкових вуликах забирають 5 рамок. При цьому вони повинні бути бракованими або заповненими медом. Після цього у центр ставлять 5 порожніх рамок з вощиною. Їх потрібно ставити одна за одною.

Це цікаво  Пчелоприцепы своїми руками: фото

Якщо ви перемішайте рамки, бджоли можуть їх зіпсувати, налаштовуючи стільники поверх вже сформованих, або будуть виготовляти нові з дуже тонкими стінками. У цей вулик потрібно поставити магазинну надставку. Не чекайте, поки откачается мед, відразу ставте порожні рамки з вощиною.

При вмісті трудівниць в лежаках мед відбирається так само, як і в 16-рамкових вуликах. При цьому магазинна надставка не встановлюється, а стільники відбираються виключно з гнізда. Зверніть увагу, під час головного хабар всі льотки повинні бути відкриті. Ваше завдання — забезпечити комах порожніми рамками і вощиною.

Щоб головний хабарів приніс вам величезний урожай, навесні прийміть заходи по запобіганню роїння. Просто заберіть по кілька рамок з розплодом в нові вулики і посадіть до нової сім’ї плодову матку. Так ви збільшите кількість комах на пасіці і поліпшите урожай.

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *