Бджоли в січні: що потрібно зробити

Бджоли в січні перебувають у стані зимівлі. Необхідно 2 рази на місяць навідуватися до комах. Відкривати вулик і оглядати його без гострої необхідності не можна. На самому початку необхідно увійти в темний сарай і послухати звук, який видають комахи. Якщо ви нічого не чуєте чи ледве вловлюєте рівномірний гул, то зимівля проходить добре.

Бджоли в січні

Дуже часто у вічок можна виявити комах, це погана ознака, він свідчить про нозематозе або проносі. Трудівниці дуже шумлять, якщо у гніздо проникла миша. У будь-якому випадку після прослуховування вулика огляньте його.

Внизу ви виявите підмор, кошторисі його на білий аркуш і уважно огляньте. Якщо на аркуші є сліди проносу, то необхідно здійснити позаплановий обліт бджіл. При виявленні залишків комах з розірваними черевцями винесіть вулик у тамбур і видаліть з нього гризуна. Краще всього з осені раз в тиждень розставляти в сараї приманки з отрутою. Так ви вбережете своїх комах.

Як зрозуміти, що комахам не вистачає корму?

При виявленні на лапках з підмору бджіл кристаликів цукру внесіть в гніздо корм. Закристалізований мед свідчить про те, що комахи при величезній кількості корму не можуть його їсти. Просто поставте у вулик трохи води. Трудівниці будуть змочувати лапки водою і розріджувати корм. Якщо в кормі є підмор, то вам доведеться підгодовувати комах цукровим сиропом або канді.

Канді — продукт, яких підгодовують комах

Для приготування цукрового сиропу необхідно у літрі води розчинити 2 кг цукру. Цю суміш заливають у банку і накривають її 5-7 шарами марлі. Зав’язують шийку шпагатом. Тепер підвісити догори дном і поставте її на бруски. Комахи будуть прилітати і є корм.

Це цікаво  Як пересадити бджіл з вулика у вулик навесні

Перелік робіт на пасіці в січні:

  • огляд бджіл;
  • знищення гризунів;
  • при необхідності організація обльоту;
  • підгодівля і напування комах водою.

Зверніть увагу, температура в зимівнику повинна бути +2-4 °С. Не рекомендується підвищувати температуру вище 6 °С. Коли у вулику дуже тепло, матка активніше відкладає яйця, а трудівниці витрачають багато енергії на вирощування розплоду.

Як здійснити обліт взимку?

Якщо ви помітили в вулику сліди проносу, організуйте комах обліт. Звичайно, взимку вулики не можна виносити на вулицю. В сараї за допомогою обігрівача зменшіть температуру до 20 °С. Закрийте всі щілини і вікна і включіть світло. Комахи незабаром вилетять. Залиште на 4 години. Після здійснення обльоту вони повернуться в зимівник. Тепер поступово знизьте температуру до +2 °С.

Підгодівля канді

В якості корму можна використовувати не тільки цукровий сироп, але і канді. Це медово-цукрове тісто. Воно готується з акацієвого меду і цукрової пудри. На вогні доводять мед високої якості до температури 60 °С. Коли всі крупинки розчиняться, всипають потроху цукрову пудру. На 1 частина пудри припадає 3 частини меду.

Коли рідина перестане поглинати пудру, викладіть масу на стіл, присипаний цукром, і місіть 20 хвилин. Тісто не повинно втрачати форму і прилипати до рук. Розділіть ком на кілограмові коржі. Їх викладають у верхній частині вулика.

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *