Бджоли в жовтні: роботи на пасіці

З настанням осені бджоли практично не вилітають із вуликів, але під час теплих деньків вони можуть здійснювати очисні обльоти. Бджоли в жовтні фактично переходять в зимівлю, при істотному зниженні температури вони збиваються в клуб, щоб обігріти себе і гніздо.

Бджоли у жовтні

Цей місяць можна назвати важливим у житті трудівниць, так як від їх підготовки до зими залежить сила сім’ї навесні. В цей час всі зусилля бджоляра спрямовані на підготовку комах і їх житла до холодів.

Пасіка в жовтні

Основні роботи:

  • обробка комах від вароатозу;
  • утеплення вуликів;
  • регулярний огляд дна і вічок на наявність підмору;
  • встановлення загороджень проти гризунів;
  • підготовка омшаника.

Під час теплих деньків часто зустрічаються випадки крадіжок у слабких сімей, тому при наявності великої кількості підмору біля льотків прийміть відповідні заходи. Щоб зменшити тривалість зимівлі, збільште літній період. Для цього вулик ставлять в імпровізовану теплицю. Можна просто вбити металеві кілки і обтягнути їх прозорою плівкою.

Так ви захистите житло комах від вітру і дозволите здійснювати пізні очисні обльоти. Таким чином, тривалість зимівлі становить 2 місяці. Це дозволить зменшити кількість підмору і наростити сім’ю до першого хабар.

У жовтні дуже часто йдуть холодні дощі. Необхідно постаратися звести до мінімуму зволоження вулика. Подбайте про гідроізоляції. Закрийте всі щілини у вулику і перевірити його на герметичність. Зверху можете укласти руберойд. Зверніть увагу, при підвищенні вологості комахи починають активно рухатися і працювати грудними м’язами. За допомогою тепла вони намагаються видалити з гнізда зайву вологу, при цьому збільшується споживання корму, що загрожує проносом.

У середині осені до гнізд бджіл приходять миші та інші гризуни з полів. Їм потрібен корм, тому вони можуть проникати у вулик і красти запаси бджілок. Саме тому подбайте про захисних огородженнях. Жовтень – саме час подбати про приміщення, де зимуватимуть трудівниці.

Це цікаво  Медогонки: як і яку вибрати, огляд виробників

Якщо є можливість, просушіть омшаник. Ідеальний варіант — протопити його. Якщо ви плануєте перенести вулики на горище або у комору, обов’язково просушіть приміщення. Зайва волога згубно впливає на комах.

У жовтні часто різко холоднішає, тому утепліть вулик матами або подушками з моху. Стіни утепліть пінопластом або іншим матеріалом. Ще раз перевірте кількість та якість корму. Слідкуйте, щоб в ньому не було підмору. В іншому випадку комахи не захочуть його вживати. Восени матка вже не несе яйця, а всі комахи збиваються в клуб.

Ще раз оціните стан вічок. Біля них не повинно бути трутнів. Якщо ви виявили їх, ретельно спостерігайте за сім’єю. Можливо, в ній немає матки. У такому разі расформируйте сім’ю або підсадіть нову королеву. У дощову погоду огляньте своє обладнання і відремонтуйте вийшли з ладу пристосування. Проведіть інвентаризацію всього обладнання.

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *