Бджолина суш: що це таке

Бджолина суш – готові рамки з відбудованими стільниками, в яких немає розплоду. Тобто це порожні клітинки. Багато новачків стикаються з нестачею суші, з-за цього довгий час не можуть налагодити нормальний медозбір. Відповідно, урожай меду дуже убогий.

Бджолина суш

Що таке суша в бджільництві, і навіщо вона потрібна?

Звичайно, багато хто скаже, а навіщо купувати те, що бджоли в змозі зробити самостійно? Комахи створені для будівництва та збирання нектару, але вони не можуть займатися двома справами одночасно. Тобто при переселенні в новий вулик із рамками комахи всі сили будуть витрачати на будівництво, відповідно, мед збирати вони не будуть. Під час основного медозбору ви не отримаєте нічого.

Зверніть увагу, стільники після відкачки меду не варто використовувати кілька разів, це може стати причиною захворювань бджіл. Пам’ятайте, іноді комахи в сотах залишають частину кокона і своїх випорожнень, тому в них виростають дрібні бджоли, які не здатні зібрати багато нектару.

Коли потрібно використовувати суш для бджіл?

Зазвичай це робиться ранньою весною. У цей час потрібно розширити гніздо, так як тепер комах потрібно більше місця для збору і запаковывания меду. Найчастіше вчасно встановлена суш для бджіл призводить до зміцнення сім’ї та збільшення медозбору. Зазвичай нову рамку з сотами встановлюють, коли стара рамка заповнена личинками. Зверху старої рамки встановлюють нову з сушею для бджіл.

Основи самостійного будівництва сот бджолами:

  • сильна сім’я;
  • наявність молодих комах-будівельників;
  • будівництво проводиться під час хабар.

Якщо сім’я слабка, то краще придбати готову сушу, так як комахи будуть зайняті будівництвом, а не медозбором.

Це цікаво  Що таке воскотопка парова і як її зробити своїми руками?

Пам’ятайте, чорна суш не використовується, її перетапливают. Нові порожні стільники зберігають у сухому місці. Постійно оглядайте їх, так як часто заводиться міль. Після відкачки меду соти знову ставляться у вулик, щоб бджоли змогли очистити їх від залишків нектару.

Суш для бджіл продається в спеціалізованих магазинах. Вона не повинна бути темною. Купуючи суш з рук, ви ризикуєте принести в гніздо збудників багатьох хвороб. Щоб зробити суш самостійно, необхідно забезпечити бджіл вощиною. Тільки якщо бджолина сім’я сильна, тоді можна використовувати вощину замість суші. Комахи, використовуючи вощину, самостійно заповнюють порожні рамки новими сотами.

Відмінним часом для будівництва сот є період після літнього медозбору. Комахи вже не зайняті збиранням нектару, тому можна з користю використовувати цей період. Просто вставити в гніздо нові порожні рамки і забезпечте трудівниць вощиною. Перед зимівлею всі недобудовані стільники з гнізда прибирають.

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *