Бджолині какашки: що це, користь

Багато хто вважає, що бджолині какашки – це прополіс або навіть муміє. Насправді це нічого спільного з правдою не має. Прополіс теж являє собою продукт життєдіяльності бджіл, але він виділяється спеціальними залозами, на черевці комах. Муміє – це взагалі гірська смола, і її ставлення до бджіл не доведено.

Бджолині какашки

Зазвичай бджолиний послід в здорових сім’ях пасічник взагалі не бачить. В ідеалі всю зиму комахи поїдають корм і накопичують кал у спеціальному приймальнику-кишечнику. Він має велику довжину, тому може накопичувати багато відходів. Після весняного обльоту комахи спорожняються. Відповідно, бджолині какашки залишаються на листках дерев або ще в якомусь місці, куди забрела трудівниця під час обльоту.

Поява проносу у вулику свідчить про нозематозе або недостатньої вентиляції бджолиного будиночка. Трудівниці змушені споживати багато корму, щоб активніше працювати крильцями і виганяти зайву вологу з вуликів.

Застосування какашок бджіл

Гівно комах не використовується в лікувальних цілях, так як може містити збудників багатьох захворювань.

В здорових сім’ях бджоляр просто не зможе зібрати послід, так як при вдалої зимівлі все трудівниці успішно доживуть до весни і опорожнятся під час обльоту

Бджолині какашки не мають нічого спільного з:

  • прополісом;
  • підмором;
  • медом.

Всі вищеперелічені продукти теж отримують за участю бджіл, але не за допомогою їх видільної системи. Мед являє собою суміш пилку, нектару з секретом щелепних залоз. Бджола, можна сказати, відригує вміст зобика.

Що стосується підмору, то це мертві комахи, їх теж застосовують у лікувальних цілях. А прополіс отриманий шляхом збору клейкої речовини з листя і бруньок і змішування його з секретами залоз на хоботке, лапках та черевці. Цією сумішшю комахи замазують усі щілини у вулику.

Варто відзначити, що випорожнення бджіл не використовуються в народній медицині, так як їх неможливо зібрати в достатній кількості.

Але тим не менше багато продовжують стверджувати, що підмор – це бджолині екскременти, так як їх вигрібають з дна вулика. Але це мертві комахи та їхні останки. В бджолиний підмор містяться всі речовини, які виробляють трудівниці. Це отрута, віск, молочко, мед і прополіс.

Це цікаво  Летковые загороджувачи для вуликів: розташування, розміри, фото

Крім того, хітин, що покриває тіло комах, що містять гепарин. Це речовина нормалізує кров’яний тиск і допомагає позбутися від недуг печінки. Раніше ефективність цього засобу була недоведеною, але зовсім недавно вчені підтвердили біологічну цінність речовини.

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *