Бджолиний підмор в народній медицині: застосування

Лікувальні властивості меду знайомі всім і кожному. Але це не єдиний корисний продукт, який з’являється завдяки бджолам. У підмору (тіла бджіл, які загинули після зимівлі) не менша кількість цілющих властивостей, тому не дивно, що народна медицина його активно використовують.

З бджолиного підмору отримують меланін і хітозан, речовини, лікувальні властивості яких давно відомі. Так, хітозан є прекрасним ранозагоювальну препаратом, використовується при лікуванні захворювань шкіри, для усунення рубців, опіків. А меланін захищає шкіру від шкідливого впливу ультрафіолету, усуває токсичні речовини (важкі метали, продукти життєдіяльності бактерій і т. д.). Креми з меланіном відомі як чудові бактерицидні препарати місцевої дії.

Бджолиний підмор в народній медицині

Хітозан з меланіном, що застосовуються в різних концентраціях, впливають на фармакологічні властивості різних препаратів, посилюючи їх дію або пригнічуючи. Так, вони зменшують кількість холестерину, знижують вплив токсичних речовин у крові, відновлюють нормальну роботу кишечника, є профілактичними засобами у разі цукрового діабету, атеросклерозу.

Використання бджолиного підмору в лікувальних цілях не менш актуально. Розрізняють кілька видів підмору: зимовий і весняно-літній. Перший — це останки загиблих бджіл за зиму. Другий — бджоли, які загинули у трудовій весняно-літній сезон. Зимовий бджолиний підмор у народній медицині використовують тільки у вигляді коштів для зовнішнього застосування, настоянок, мазей. Це викликано наявністю в шлунках загиблих особин калових мас, які чинять негативний вплив при вживанні всередину.

А от лікування весняним бджолиним підмором в народній медицині більш затребуваним. Рецепти на його основі представлені у вигляді відварів, мазей, настоянок, распаров, деякі навіть смажать такий підмор. Сировину заготовляють улітку або восени, обережно збираючи на дні вулика, потім проводять сушку і зберігають в морозилці.

Це цікаво  Свічки з прополісом від геморою: відгуки

Застосування бджолиного підмору в народній медицині

Цілителі використовують безліч засобів, створених на основі бджолиного підмору. Нижче наведено лише деякі рецепти, які застосовуються як з метою лікування, так і профілактики.

  1. При захворюваннях сечостатевої системи склянку бджолиного підмору заповнюється спиртом етиловим у концентрації 70% так, щоб рівень рідини був на 3 см вище сировини. Настоювання проводять до 14 днів, поміщаючи ємність в темне і холодне місце. Після закінчення настоювання рідину проціджують через марлю в посуд, після чого вона готова до застосування. Настоянку потрібно випивати двічі на добу перед прийомом їжі по столовій ложці. Розчин зберігають в тих же умовах, при яких готували, — в темному, холодному місці.
  2. При цукровому діабеті з бджолиного підмору готується вже екстракт спиртовий в концентрації 5%. Кожен день рекомендується приймати до 15 крапель препарату після прийому їжі.
  3. Бджолиним підмором лікують і різні пошкодження тіла: забої, травми.
  4. Для зцілення від серцево-судинних хвороб народні умільці рекомендують такий рецепт: 2 повні столові ложки бджолиного підмору змішують з попередньо розігрітим рослинним маслом, чекаючи, поки воно охолоне до оптимальної температури, щоб змочити в ньому тканину і прикласти до ураженого місця у пацієнта.

Також бджолиний підмор вельми корисний при таких станах:

  • вагітність;
  • проблеми із зором;
  • загальна слабкість організму;
  • серцево-судинні захворювання;
  • проблеми з кровообігом в мозку.

Бджолиний підмор допоможе при різних хворобах

Підмор застосовується в лікуванні і більш складних хвороб, таких як варикозне розширення вен, лямбліоз, мастит, мастопатія, тромбофлебіт і т. д.

Так, для усунення лямблій практично щодня готують настойку на основі спирту, яку дають протягом місяця по 25 крапель в день. Така настоянка навіть згубна для стрептококів і блідих спірохет, а для людини, відповідно, — джерело корисних речовин. Бджолиний підмор набагато ширше застосовується в медицині, але для його вдалого використання рекомендується консультуватися з лікарями, щоб уникнути можливого негативного впливу на організм.

Це цікаво  Водний розчин прополісу в домашніх умовах: рецепти та відгуки

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *