Безрамочные вулики

Початківці бджолярі, які тільки пробують свої сили в цій нелегкій справі, не хочуть вкладати величезні гроші в придбання рамок, медогонок та іншого обладнання. Саме тому новачки намагаються відійти від побудови рамкових вуликів. Якщо ви плануєте робити мед для себе, то має сенс побудувати безрамочные вулики.

Безрамочные вулики

Це спрощена технологія, яка не передбачає виготовлення рамок. Необхідно виготовити лінійки, тобто верхню і нижню основу для сот. Всього за кілька місяців бджоли відбудують у своєму новому житлі цілі поверхи сот. Будівництво починається зверху вниз. По мірі заповнення сот медом їх витягують і поміщають у мішки для віджиму меду.

Це спрощена технологія отримання меду і зведення вуликів. Її запропонував Еміль Варрэ. Він більше 50 років займався бджільництвом і вибрав найбільш недорогий спосіб отримувати мед.

Переваги безрамкових вуликів:

  • низька ціна;
  • відсутність хвороб бджіл;
  • простота в побудові;
  • простота в отриманні меду.

Саме ці достоїнства роблять безрамковий бджільництво популярним. Варто відзначити, що вулик складається з декількох ящиків, у кожному з яких є серія рамок. У всьому вулику всього один льоток, він знаходиться знизу і трохи втоплений в конструкцію.

Спочатку виготовляється ящик, до якого кріпляться верхні і нижні лінійки. Вони повинні розташовуватися паралельно один до одного. Саме бджоли з’єднують ці дві частини і роблять соти. Безрамковий утримання бджіл у вуликах Варрэ вигідну і не вимагає вощини. Воском покриваються тільки лінійки. Це необхідно для того, щоб позначити бджолам, в якому порядку будувати стільники.

Японські безрамочные вулики

Це один з варіантів безрамкових вуликів. Конструкція дуже схожа на вулик Варрэ, але набагато простіше. Ящики між собою розділені гратами. Тобто ніяких лінійок в японських безрамкових вуликах немає. Бджоли будують стільники безпосередньо з решіток.

Це цікаво  Візок для пасіки своїми руками: бджільницька, для вуликів

При необхідності можна зрізати частину сот струною, і залишилася конструкція не впаде і не розвалиться. Ящики просто виставляються один на інший, при цьому дна біля контейнерів немає. Перегородки є тільки зверху і знизу. Вощину придбавати не потрібно.

Безрамочные вулики дозволяють зробити житло для бджіл практично в будь-якому місці. Це може бути дупло, колодязь або будь-контейнер. Немає необхідності витрачати гроші на вощину і медогонку. У цьому переваги безрамочного бджільництва.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *