Боротьба з мурахами на пасіці: використовуємо народні засоби

Мурахи дуже люблять солодке, тому нерідко розоряють запаси меду у вуликах. Відповідно, з цими шкідниками необхідно боротися. Боротьба з мурахами на пасіці може здійснюватися гуманними або радикальними методами. Зазвичай пасічники старої закалки намагаються вивести шкідників народними методами, а молодь йде в магазин за сучасними отрутами.

Боротьба з мурахами на пасіці

Як боротися на пасіці з мурахами

Найпростіший спосіб — це змішати кілька ложок варення з ложкою сухих дріжджів і 5 г борної кислоти. Таку суміш необхідно нанести на тарілку або іншу рівну поверхню. Поставте це «ласощі» на доріжці, якою комахи направляються до мурашника. Від такої їжі комахи вмирають, всього на боротьбу таким методом вам буде потрібно три тижні.

Якщо ви серйозно страждаєте через мурах і не готові чекати так довго, можете скористатися радикальним методом. Досить влити в мурашник бензин або солярку і підпалити горючу суміш. Звичайні мурахи самі кинуться в вогонь, щоб врятувати королеву. Будьте уважні і обережні, щоб вулик не загорівся.

Народні способи боротьби з мурахами

Встановлюйте вулики на кілочки, вкриті нафтою або кам’яновугільним маслом. Цей запах відлякує комах, і вони не полізуть в житло до бджіл.

Якщо немає бажання вбивати мурах, можна скористатися народними засобами

Народні методи:

  • Вата. Розстеліть трохи вати поверх рамок.
  • Рослинне масло. Просочіть тасьму маслом і обв’яжіть ніжки вулика.
  • Посадіть біля вуликів помідори, хризантеми, чорний горіх.
  • Змастіть ніжки вулика солідолом або інший рідким мастилом.

Можна вчинити інакше. Навесні наповніть порожні консервні банки мохом і поставте біля вуликів догори дном. Через час такі пастки повинні заселити мурахи. Винесіть банки за межі ділянки. Таким чином, вам не доведеться знищувати комах. Деякі бджолярі рекомендують укладати під холстики гілочки полину. Цей аромат лякає мурах.

Це цікаво  Бджолині стільники: їх користь, основні особливості

Мурашки переносять деякі недуги бджіл. Зверніть увагу, крім шкоди комахи приносять дуже багато користі. Вони є двірниками лісу. Вся колонія очищає ліс від трупів комах і з’їдає кору сухих дерев. Відповідно, знищувати комах небажано. Намагайтеся їх відлякувати і не використовувати отруйних речовин.

Бажано подумати про мурахах ще на етапі розміщення вуликів. Просто поставте ніжки бджолиних будиночків у порожні консервні банки і наповніть їх машинним маслом або солідолом. Стежте, щоб вулика не стосувалася трава, інакше рослинність стане своєрідним містком для комах.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *