Бортьова мед: корисні властивості, фото

Мед диких бджіл вважається найбільш корисним. Це пов’язано з їх стійкістю до морозів і працездатністю. Варто відзначити, що бортьова мед збирають не в спеціальних вуликах. Для збору цього продукту і облаштування житла бджіл роблять спеціальне дупло.

Бортьова мед

Цей продукт вважається диким, так як для його збереження від бджоляра не потрібно багато сил і часу. Досить вчасно виготовити дупло і просто зібрати готовий продукт. Бортьова мед дістають безпосередньо в сотах, тому він насичений воском, пергою і прополісом.

Завдяки тому, що такий продукт збирають у диких лісах далеко від доріг і заводів, він має приємний квітковий аромат і чудовий смак. Колір продукту темний, а консистенція дуже густа. Бортьова мед довго зберігає свою густину і не кристалізується.

Корисні властивості бортного меду диких бджіл:

  • екологічно чистий;
  • насичений мінералами і вітамінами;
  • містить велику кількість воску, пилку та прополісу;
  • довго зберігає однорідну консистенцію.

Як отримати мед дикий бортьова і зберегти дерева?

Для цього розпилюють сухе поліно сосни на колоди.

Всередині кожного шматка деревини виготовляють дупло і невеликий отвір для літки

Всередині кожного шматка деревини виготовляють дупло і невеликий отвір для льотки. Не забудьте зробити заслінку, щоб під час відкачування продукту отримати доступ до стільників. Такий саморобний будиночок для диких бджіл кріплять до живому дереву за допомогою дроту. Як виглядає дупло для збору бортного меду, можна побачити на фото.

Особливості збору

Дикий мед бортьова збирається з дерев, чагарників і трав. Він насичений корисними вітамінами та має приємний запах. Зараз у нашій країні залишилося не так багато незайманих лісів, тому одним з найбільш цінних вважається башкирська продукт. Адже Башкирія – територія екологічно чистих лісів.

Збір меду бортного – складне завдання. Він збирається вручну без використання відкачування. Стільники відрізняються від домашніх своєю пірамідальною формою. Для збору необхідно надіти захисний костюм, так як отрута диких бджіл дуже небезпечний і може викликати сильний набряк. Необхідно зняти кришку з дупла і витягти з нього стільники. Щоб відвернути бджіл, можна використовувати дим. Він відведе комах від їх гнізда.

З-за такого складного процесу збору продукту у нього достатньо висока ціна. Цей продукт вважається елітним і може відрізнятися за кольором від сортів, зібраних в іншій місцевості. У деяких районах бортьова мед має білий колір, а в деяких — темно-коричневий. Все залежить від рослинності конкретної ділянки. Різниця смаків пояснюється різним вмістом в продукті перги, воску і пилку. У складі цієї речовини міститься бджолина отрута, обніжжя, маточне молочко, розплід, перга і віск.

Це цікаво  Які корисні властивості і протипоказання у шипшини з медом?

 

Бортництво – древній промисел

Бортництво – древній промисел, яким займалися наші прадіди. З тих пір технологія збору бортного меду мало змінилася. Дупло як і раніше, встановлюється далеко від цивілізації, а збір здійснюється лише один раз за сезон. Тобто ранньою весною проводиться установка дупла, а в кінці літа проводиться збір меду. За той час дикі бджоли наповнюють стільники корисним продуктом. У підсумку ви отримуєте цінний засіб для лікування багатьох недуг.

Застосування бортного меду

  • для лікування ангіни і ГРВІ;
  • з метою поліпшення роботи суглобів;
  • для лікування захворювань нирок;
  • при реабілітації після інфарктів та інсультів;
  • для лікування шкірних висипань, екземи і дерматитів.

У складі бортного меду міститься дуже багато мінералів, тому його використовують для ощелачіванія організму. Завдяки цьому вдасться позбутися від каменів у нирках. При вагітності показано застосування меду дикого бортного. Він насичує організм мікроелементами і позбавляє від токсикозу. Розплід в складі речовини допоможе вилікувати хвороби гормонального характеру, так як містить компоненти, за властивостями близькі до гормонів. Їм можна лікувати гіперплазію передміхурової залози, а також статеву відсталість.

Варто врахувати, що мед дикий бортьова продається не у всіх магазинах, так як є досить дорогим і рідкісним. Його можна придбати на ярмарках. Зазвичай мед дикий бортьова реалізують в глиняних горщиках або кедрових бочках. Це сприяє схоронності продукту.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *