Браулез бджіл: лікування та профілактика

Шляхи зараження

Браулез бджіл (Braulosis) – інвазійна хвороба бджіл, яка може призвести до загибелі всієї сім’ї. Слово «инвазионный» означає, що причиною хвороби є паразити, які висмоктують соки з бджоли, що діють на неї гнітюче, також страждає матка. Хвороба дуже заразна.

Браулез бджіл дуже заразний

Перші браул (інакше воші) потрапляють у вулик разом з бджолою. Браула відкладає в день всього по одному яйцю, причому в соту, поки та ще не закрита кришкою. Через тиждень з яйця вилуплюється личинка.

Вона проїдає ходи у воску (ним же і харчується) і в результаті перетворюється в лялечку. Далі вже вилуплюється сама браула, яка спочатку безбарвна, а потім темніє і стає коричневою. Якщо розглянути воша під мікроскопом, то можна побачити, що вона волохата або щетиниста (дивіться фото).

Воша сідає на здорову робочу бджолу, а далі так і живе на ній. Матка при цьому втрачає активність. Тепер ясно, що може викликати настільки небезпечне захворювання.

Наслідки зараження

Виявляється, що страждає від хвороби не тільки «робочий клас», але і всі інші члени сім’ї. Матка, наприклад, відкладає набагато менше яєць, а самі бджоли ведуть себе дуже неспокійно. Паразити не дають їм спокою, але скинути їх з себе ніяк не вдається, вони міцно тримаються своїми чіпкими лапками.

У результаті сім’я слабо і пасивно розвивається. Крім того, робочі бджоли відчувають себе погано і приносять мало корму. Матка і зовсім не виправдовує надій – не справляється зі своїми обов’язками. У ряді випадків матка зовсім перестає плодоносити. Тоді заміняють матку. Якщо не застосувати швидке і ефективне лікування, то зараження може викликати загибель всієї родини. Крім того, заражені особини можуть потрапити в інші вулики, де заразиться інша матка. В результаті постраждає вся пасіка.

Це цікаво  Канді для бджіл: як приготувати

Лікування

Існує два способи ефективного лікування. Перший – такий же, як і при зараженні кліщем, тобто використовується препарат «Амітраз», причому використовувати його можна навіть в профілактичних цілях. В результаті матка і робочі бджоли будуть захищені.

Другий метод пов’язаний із застосуванням фенотіазину. Цей препарат кладуть на папір і розігрівають. Лікувальним є отриманий в результаті білий дим. У вулик пускають по 30-50 струменів диму. Допомагає навіть на останніх стадіях захворювання.

Обробника викликають необхідну кількість разів. Потрібно пам’ятати, що зараження вошами дуже небезпечно, так як в певний момент сім’я може вилетіти і залишити вулик. Для того щоб уникнути зараження, необхідно підтримувати у вуликах чистоту, порядок. Вологість повинна бути помірною.

Бджолам повинно бути тепло і сухо. У цьому випадку ймовірність зараження вошами знижується в кілька разів. Вивести вошей повністю дуже складно, тому краще дотримуватися всіх запобіжних заходів. Всі породи бджіл схильні до цієї хвороби, так що застрахуватися від неї не можна.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *