Чорний мед: фото

Існує безліч сортів меду, але в нашій країні звичайному споживачеві відомі сорти жовтого і коричневого кольорів. Колір бджолиного нектару безпосередньо залежить від медоносу, також відомі сорти темних кольорів. Існує і мед чорний, який отримують як у нас в країні, так і за кордоном.

Чорний мед

Падевий мед чорний

Цей нектар збирається з хвойних порід дерев. Він відрізняється характерним ароматом і темним кольором. Крім того, його використовують у лікувальних цілях. В основному ним лікують недуги дихальних шляхів, так як ефірні олії хвої відмінно розріджують мокротиння.

Найцікавіше, що комахи збирають такий нектар не з квітів, а з виділень кори дерев. Зазвичай рідина виділяється під час сильної засухи. Такий нектар шкідливий для бджіл, він викликає пронос, а в зимовий час швидко кристалізується. Саме тому його не використовують як корм для трудівниць.

В наших широтах чорний мед збирають з квітів дикого кмину. Чашечки бутонів містять білу пилок, і тільки центр забарвлений в темний колір. Цей нектар дуже корисний і рідкісний, тому коштує недешево. Саме з кмину отримують чорний мед з Єгипту. Єгипетські бджоли збирають нектар в гірській місцевості далеко від доріг населених пунктів.

На батьківщині цього продукту його застосовують для лікування таких недуг:

  • гастрит;
  • виразка;
  • анемія;
  • ангіна;
  • бронхіт;
  • хвороби нирок і печінки.

Завдяки чорному меду можна вилікувати анемію і зміцнити імунітет. Для цього чайну ложечку меду розчиняють в теплому молоці і приймають перед сном. Для того щоб позбутися від болю в горлі, ложку нектару повільно розсмоктують. В Єгипті широке застосування набуло речовина на основі темного нектару, кунжутної олії чорного кмину. Ці інгредієнти змішують і настоюють.

Це цікаво  Корисні властивості натурального хвойного меду і популярні рецепти саморобного

Використовують речовину не тільки всередину, але і для зовнішнього застосування. Їм змазують рани та забої. Дуже часто чорним медом виводять з організму глистів. Цей нектар має глистогонными властивостями. При зберіганні цього продукту використовують тару з темними скельцями, так як прямі сонячні промені негативно позначаються на якості нектару. Ні в якому разі для зберігання чорного меду не використовують металевий посуд.

Народні цілителі з чорного меду виготовляють різні настоянки і живильні суміші. Ними відмінно лікують анемію і навіть туберкульоз. Вважається, що властивості кмину підсилюють ефект від використання продукту. Але завдяки чорному меду з Єгипту можна вилікувати більше недуг, ніж звичайним кминним маслом.

Меляса

Це теж різновид чорного меду, який отримують у Єгипті. Це штучний продукт, який добувають з тростинного соку, ніякого відношення до бджіл він не має. Найцікавіше, що таким чорним медом в Єгипті замінюють цукор при приготуванні випічки. Вироби виходять ароматними і пряними. Народні цілителі стверджують, що меляса корисна годуючим мамам, так як посилює лактацію.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *