Цілющі властивості бджолиної настоянки Вогнівка та способи її застосування

Незважаючи на активний розвиток технологій, постійна поява нових медикаментів, люди продовжують використовувати народні засоби. Чому? Хоча б тому, що вони мають високу ефективність. Одним з головних подарунків природи є бджоли – у народній медицині навіть створено окремий напрям, який займається лікуванням людей з застосуванням продуктів бджільництва. Називається цей напрям «апітерапія».

Багато хто вже встигли оцінити користь настоянки бджолиної вогнівки – тобто золотий метелики, або воскової молі (представник сімейства вогнівок). Це основний шкідник бджіл, зустріти його можна скрізь, де є бджоли. Як приймати настоянку, навіщо і кому вона взагалі потрібна? Про це – далі.

Настоянка воскової метелики (молі) – що це?

Цілющі властивості бджолиної настоянки Вогнівка та способи її застосування

Настоянка вогнівки являє собою засіб, зроблене із застосуванням личинок воскової молі. Личинки живуть у вуликах і харчуються безпосередньо продуктами життєдіяльності бджіл. Огнівка – єдине в природі істота, яка може засвоювати і повністю переробляти з утворенням корисних речовин бджолиний віск.

Характеристики настоянки вогнівки бджолиної:

 1. Вона настоюється на спирті і має міцність 40%.
 2. Колір – світло-коричневий.
 3. Аромат – білково-медовий.

Настоянка зазвичай утворює осад, тому перед застосуванням її кожен раз потрібно збовтувати.

Шкода вогнівки

Бджолина вогнівка всі час від появи до розвитку і перетворення на дорослу комаху проводить у вулику. Хоча вона завдає чимало неприємностей бджолярам (вони використовують різні методи для боротьби з комахами), говорить про її тотальному шкоду не варто.

Унікальна здатність молі переробляти продукти бджільництва (мед, стільники, віск, перга) дозволяє отримувати лікувальні формули зі складним хімічним складом. Проблема тільки в тому, що якщо личинок у вулику буде занадто багато, бджоли покинуть насиджене місце або просто загинуть.

Склад бджолиної вогнівки

З застосуванням екстракту вогнівки робиться не тільки настоянка, але і крем вогнівки. Спеціальні препарати на основі цієї речовини випускаються також в капсулах. Чому так чудовий екстракт вогнівки? Все пояснюється його унікальним складом, в який входять наступні елементи:

 • лейцин;
 • гліцин;
 • валін;
 • лізин;
 • серин;
 • корисні кислоти;
 • аланін.
Це цікаво  Як правильно приготувати і приймати редьку з медом від кашлю?

Все в одному – виходить справжня скарбниця природи.

Корисні властивості

Настоянка вогнівки бджолиної має цілий набір корисних властивостей. Серед них:

 1. Загальнозміцнюючу дію на організм.
 2. Зняття синдрому втоми, підвищення витривалості й працездатності (і фізичної, і розумової), нормалізація сну.
 3. Зміцнення імунітету, підвищення захисних сил організму.
 4. Благотворний вплив на м’язи.
 5. Зміцнення серцево-судинної, нервової систем.
 6. Зниження вмісту холестерину в крові.
 7. Поліпшення метаболізму.
 8. Нормалізація артеріального тиску.

Також настоянку можна використовувати в якості антибактеріального препарату, стимулювати з її допомогою процеси мікроциркуляції крові, запобігати утворенню тромбів. Екстракт воскової молі – відмінний засіб для швидкої регенерації тканин, розсмоктування рубців. Також він надає м’яку стимулюючу дію на психічну систему.

Як застосовувати?

Перед тим як починати використання настоянки бджолиної вогнівки, вивчіть способи застосування та відгуки. Стандартний список рекомендацій для тих людей, які обирають народні лікувальні засоби:

 • для початку 5 крапель, розведених у воді, буде достатньо;
 • поступово, якщо це необхідно, доза може бути доведена на 50 крапель;
 • приймайте вогнівку за півгодини до їди двічі на день.

Обов’язково переконайтеся в тому, що у вас немає алергії на речовину. Середній курс лікування становить три місяці, потім його можна буде повторити, але тільки після місячної перерви. За умови правильного застосування він надасть неоціненну користь і дитині, і дорослому.

Лікування захворювань із застосуванням вогнівки: детальна інформація

Завдяки виражену противірусну, антибактеріальну властивостям препарат широко застосовується в терапії різних захворювань. Ефект видно практично відразу після початку курсу, при цьому речовина не токсичне, а значить, вірогідність виникнення побічних реакцій мінімальна. Головне обмеження для застосування настоянки – алергія на продукти бджільництва.

Основні захворювання, які лікує огнівка, і принципи застосування настоянки:

 1. Туберкульоз – вогнівка допомагає в лікуванні як безпосередньо дихальних органів, так і лімфатичної, травної, зорової, нервової, сечостатевої систем. Тобто програма надає комплексний вплив на організм і забезпечує максимально швидке одужання. Настоянку бажано застосовувати в рамках консервативної терапії – вона підсилить дію традиційних медичних препаратів і зведе кількість побічних явищ, що виникають в результаті їх прийому, до мінімуму. Додатково засіб зміцнює імунну систему. Протитуберкульозний ефект був доведений в ході цілого ряду досліджень. Справа в тому, що в настоянці бджолиної воскової молі містяться особливі ферменти, які надають руйнівну дію на викликають туберкульоз мікроорганізми.
 2. Бронхолегеневі недуги – це і бронхіти (гострі, хронічні), і емфізема легенів, і астматичні явища, будь-які простудні захворювання. В результаті прийому вогнівки відновлюються дренажні та захисні функції органів дихання, проходять хрипи, усуваються спазматичні явища, поліпшується загальний стан хворого.
 3. Серцево-судинні захворювання – настоянка речовин, одержаних з продуктів бджільництва, чинить виражену цілющу дію при стенокардії, ВСД, гіпертонічної хвороби, інфаркту міокарда. Кардиовосстанавливающие і кардіозахисні властивості починають проявлятися вже через 2 тижня регулярного застосування препарату. Ознаки серцевої недостатності стають менш вираженими або зникають повністю, розсмоктуються рубцеві зміни в міокарді, відбувається нормалізація кров’яного тиску. Також огнівка запобігає появі атеросклерозу, утворення тромбів, припухлі вени помітно спадає.
 4. Онкологія – звичайно, рак настоянка вогнівки не вилікує (поки що немає ліків від раку в принципі), зате матиме виражену імуностимулюючу і антиоксидантну дію, полегшить стан хворого. Вона зменшує ступінь інтоксикації організму, підвищує його імунітет, насичує біологічно активними компонентами і вітамінами.
 5. Чоловічі хвороби – особливо ефективний прийом кошти при аденомі простати, безплідді. Діючі компоненти підвищують рівень тестостерону, позитивно впливають на активність сперматозоїдів і підсилюють потяг.
 6. Респіраторні захворювання, грип – екстракт вогнівки містить лізин, компонент, відповідальний за зростання, відновлення тканин, нормальне продукування антитіл, ферментів і гормонів. Навіщо платити більше за хімічні препарати, якщо є огнівка?
Це цікаво  Рецепти і правила застосування прополісу при лікуванні нежиті у дорослих і дітей

Прийом настоянки дозволяє швидко відновлюватися після перенесених операцій і травм. Вхідні в її склад компоненти будуть корисні для людей, що постійно зазнають підвищені розумові і фізичні навантаження.

Огнівка покращує тонус м’язів, забезпечує організм достатньою кількістю поживних речовин і мікроелементів, підвищує динаміку нервових процесів, що відбуваються в головному мозку. Також продукт рекомендовано приймати тим людям, які хочуть якомога довше залишатися молодими – настоянка уповільнює процеси старіння.

Протипоказання

Протипоказань для прийому настойки личинок бджолиної молі практично немає. Тим не менш обережність слід дотримуватися:

 • можливі алергічні реакції на спирт і продукти бджільництва;
 • перед сном настоянку приймати не слід, оскільки вона надає тонізуючий ефект.

Якщо для вас характерна швидка реакція судинної системи на застосування тих або інших різних препаратів, будьте пильні – відразу після прийому засобу може піднятися тиск. Як бути? Робити перерву, знижувати дозу (або поступово збільшувати її, спостерігаючи за реакцією), відмовитися від даного способу лікування. Деякі люди використовують вогнівку разом з ліками, що зменшують тиск.

Тепер ви знаєте все про призначення настоянки вогнівки, способи її застосування, заходи безпеки. Залишиться пройти курс лікування – і ви будете почувати себе значно краще!

Відгуки

“Замучили постійні застуди. Аптечні ліки допомагали, то ні. У підсумку терапевт порадив пропити настоянку вогнівки курсом. Диво, я тепер хворію максимум два-три рази в рік!” – Андрій.

“Почали давати мамі настоянку після курсу хіміотерапій. Її стан тільки погіршувався, і незрозуміло було що робити. Вирішили давати – поки що тримається, відчуває себе набагато краще”. – Ольга.

“Починала з п’яти крапель, потім збільшила до тридцяти. Брала метою загального зміцнення організму. Результати відмінні – стала краще себе почувати, займатися спортом (раніше сил не вистачало), менше хворіти. Рекомендую!” – Інна.

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *