Цілющі властивості ехінацеї та зібраного з неї бджолами меду

Мед з цієї корисної рослини набирає все більшу популярність. Розглянемо, в яких випадках і для чого застосовується мед з ехінацеї, його корисні властивості і протипоказання.

Лікувальні властивості

Цілющі властивості ехінацеї та зібраного з неї бджолами меду

Це квіткова рослина на сьогодні є одним з найбільш поширеним у всьому світі. Секрет її популярності в тому, що вона має величезну цілющу силу і надзвичайну широту застосування в медицині і харчовій промисловості. Доведено, що використання екстрактів з цього чудодійного рослини швидко і успішно лікує велика кількість захворювань, причому без побічних ефектів.

Відноситься це красиве рослина з родини складноцвітих. Історична батьківщина такої квітки — це безкрайні степи і береги річок Північної Америки. Воно застосовувалося корінними жителями Нового Світла для лікування величезної кількості захворювань. Цікаво, що ехінацея успішно зцілювала хвороби, від яких європейці вмирали.

Не дивно, що поява цієї рослини в Європі стало справжнім медичним дивом. В препаратах для очищення крові від токсинів застосовувався саме екстракт ехінацеї. Сьогодні в індустріально розвинених країнах препарати на основі цього цілющого рослини займають перше місце по частоті вживання.

Ехінацея і бджільництво

Для бджоляра дуже важливо отримувати стабільно високий і продуктивний взяток. Цього можна досягти шляхом використання такого цінного медоносну рослини, як ехінацея. Це квіткова культура, яка цвіте протягом тривалого часу і може забезпечити велику кількість бджолосімей на одному гектарі (до 50, за умови гарної погоди і продуктивності).

Так що утримання плантації цієї рослини допомагає тримати стабільний хабарів і забезпечити хороший медозбір.

Цвітіння починається приблизно в жовтні і триває до пізньої осені. Якщо бджоли будуть літати над плантацією з однієї тільки ехінацеї, то це помітно поліпшить корисні властивості продукту. Перевага цього квіткового рослини ще і в тому, що воно може рости до 10 років на одному місці. Це істотно підвищить цінність продукту.

Склад рослини

Корисні властивості цієї рослини пояснюються надзвичайно багатим складом. Останні клінічні дані свідчать про те, що препарати з нього містять унікальні компоненти, що утворюють дуже стійке і ефективне поєднання.

В ехінацеї є:

 1. Ефірні масла.
 2. Смоли.
 3. Органічні кислоти (багато з них не зустрічаються ні в одному іншому рослині).
 4. Антиоксиданти, в тому числі эхиноцин, эхинолон.
 5. Залізо (воно необхідно для утворення достатньої кількості червоних кров’яних тілець).
 6. Сесквітерпени (це рідкісне і корисне цілюща речовина, що допомагає боротися з важкими та небезпечними патологіями і очищати організм від токсинів, шлаків).
 7. Фенолкарбонові кислоти мають сильні імуностимулюючі та імуномодулюючі властивості.
 8. Полісахариди необхідні для вироблення природних людських інтерферонів, що сприяє боротьбі з вірусними патологіями.
 9. Флавоноїди надають сильну противірусну захист і є натуральними канцерогенними компонентами.
 10. Дубильні речовини мають протизапальну та зміцнюючу дію.
 11. Інулін очищає кишечник і нормалізує його регулярну функцію.
 12. Кальцій (він потрібний для утворення кісткової і зубної тканини).
 13. Селен (це речовина надає сили імунної системи, яка допомагає боротися з багатьма інфекційними патологіями).
 14. Вітаміни А, Е, С.
 15. Марганець.
Це цікаво  Існує мед з пролісків і якими властивостями він володіє?

Поєднання всіх цих речовин сприяє значному посиленню імунітету, поліпшення процесів метаболізму, боротьбі з алергічними реакціями.

Дія препаратів

Медонос ехінацея володіє такою дією на організм людини:

 • Радіопротекторну (це означає, що воно виводить радіонукліди з організму і не дає їм накопичуватися).
 • Детоксикаційним — виводить із тканин і клітин токсини і відпрацьовані продукти метаболізму.
 • Антиканцерогенною (попереджає розвиток в організмі злоякісно змінених клітин і тим самим запобігає формування пухлинних вогнищ).
 • Омолоджуючий (препарати з цього цінного медоносу попереджають старіння клітин, що дає змогу дещо сповільнити процеси природного старіння організму і згасання деяких його функцій).
 • Очищує (відбувається очищення крові, лімфи, печінки, нирок).
 • Ранозагоювальну (при правильному зовнішньому застосуванні препарати цього медоносу сприяють більш швидкому загоєнню ран, трофічних вугрів).
 • Противосыпным і противоугревым.
 • Протизапальним.
 • Протимікробну і антивірусним.
 • Протиалергічну (природно, якщо дотримуються правила дозування і прийому препаратів з ехінацеї, особливо меду: в іншому випадку у пацієнта може розвиватися ще більш сильна алергія, яку треба буде лікувати сильними протиалергічними препаратами).

Доведено, що препарати з ехінацеї дуже корисні чоловікам. Справа в тому, що вони підвищують потенцію і сприяють посиленню статевого потяги і бажання.

Так що, при еректильної дисфункції та інших патологіях, при яких спостерігаються проблеми в статевому житті, препарати ехінацеї просто необхідні. Вони значно покращують кровообіг в передміхуровій залозі, лікують передчасну еякуляцію, не допускають розвитку застійних явищ.

При яких захворюваннях можна застосовувати мед?

Эхинацейный мед показаний для лікування таких патологій:

 1. Фізичне та емоційне стомлення.
 2. Депресивні стани.
 3. Інфекційні патології, такі як бешиха, віспа, скарлатина, ангіна, різні септичні стани.
 4. Ревматоїдний артрит, поліартрит, нефрит, цистит, простатит, гастрит та інші запальні захворювання.
 5. Багато захворювання, пов’язані з порушеннями метаболізму, такі як діабет, надмірна вага, печінкові патології та ураження щитовидної залози.
 6. Лейкопенія, особливо якщо вона викликана опроміненням або прийомом цитостатиків.
 7. Алкоголізм (застосовується в якості комплексної терапії).
 8. Комплексне лікування та підтримка організму після хірургічних патологій;
 9. Хворобливі відчуття в голові і в суглобах.
 10. Дерматологічні патології — такі як екзема, псоріаз, опіки і відмороження, глибокі гнійні і трофічні виразки, абсцеси, карбункули.

З профілактичною метою це ліки треба використовувати в якості попередження простудних патологій, при тривалому лікуванні антибіотиками. Мед ехінацеї необхідно регулярно застосовувати всім людям, які проживають в екологічно або радіаційно несприятливих районах, так як він ефективно виводить з організму токсини і радіонукліди.

Є дані про те, що це ліки здатне рятувати від деяких аутоімунних патологій. Але необхідно застосовувати обережно при лікуванні таких захворювань ехінацеєю та препаратами, що містять її екстракт, адже у багатьох випадках використання цієї рослини протипоказано.

Механізм дії ехінацеї при позбавленні від аутоімунних хвороб вивчений дуже слабо, а багато фактів лікування від таких грізних патологій залишаються непідтвердженими.

Слід пам’ятати про те, що високими медичними, лікувальними якостями володіє тільки эхинацейный монофлерний мед. Це такий продукт, який був отриманий з нектару і пилку однієї тільки ехінацеї.

Це цікаво  Рецепт для самостійного приготування кавунового меду нардека

Якщо в ньому будуть міститися домішки інших рослин, то лікувальні властивості продукції помітно знизяться. Але це не проблема: у такий мед можна додати перемелені частинки рослини, і застосовувати в якості не тільки смачної, але і дуже корисного ліки.

Для лікування і профілактики можна використовувати не тільки мед, але і пергу. Вона володіє всім комплексом корисних для цієї рослини властивостей. Приймати цей чудовий продукт бджільництва треба вранці і ввечері по 1 ч. л.

Слід дотримуватися певну тривалість лікування (навіть і з профілактичною метою): її необхідно пити протягом 3 тижнів. Потім треба обов’язково зробити перерву, щоб не було ризику розвитку алергічної реакції та інших негативних явищ.

Використання меду з ехінацеєю

В домашніх умовах можна приготувати цілющий мед, в якому буде додано трохи сухих частин рослини (підійдуть квіти, трава). Це сировина треба ретельно перемолоти (краще всього в кавомолці і додати в мед (1 частина рослини на 3 частини меду). Вийде високоефективне сильнодіючі ліки, що допомагає від великої кількості захворювань.

Цей мед особливо рекомендується застосовувати при підвищеному артеріальному тиску, пітливість, втоми. Він краще інших препаратів розчиняє і виводить атеросклеротичні бляшки в судинах. Регулярне застосування такої лікарської суміші нормалізує сон, усуває втому, додає сили і заспокоює надміру збуджену нервову систему.

Результати лікування таким медом з додаванням перемеленої сухий ехінацеї стають помітними вже через два тижні.

Якщо у людини є алергічна реакція на мед, то його категорично не можна вживати, в тому числі і в тих випадках, коли до нього додається ехінацея. Незважаючи на унікальні лікувальні якості такого препарату, він володіє високою біологічною активністю і при неправильному застосуванні може погіршити стан людини. Заборонено приймати такий препарат більше двох тижнів без перерви, так як може розвиватися непередбачувана алергічна реакція.

Застосування меду з препаратами ехінацеї

Вдома можна приготувати цілющий мед, в який додані препарати з такого рослини. Це ліки володіє дуже сильною активністю, тому його не можна вживати більше, ніж 2 ч. л. щодня. Інакше у людини може розвинутися виражена алергія і загострення перебігу деяких патологій.

В мед можна додати трохи настоянки рослини. Таке ліки буде корисним при таких патологіях:

 • Бронхіт, тонзиліт і інші запальні патології верхніх дихальних шляхів.
 • Герпес.
 • Патологічні стану видільної системи.
 • Захворювання органів сечостатевої системи.
 • Гінекологічні хвороби.
 • Загальна перевтома і погіршення стану, що супроводжується підвищеною стомлюваністю, слабкістю, сонливістю та іншими порушеннями сну.

Встановлено, що мед, в який додана настоянка цього медоносу, можна застосовувати і зовнішньо при таких захворюваннях, як псоріаз, екзема, довгостроково незагойні рани, в тому числі після опіків, та інших патологічних станах. Мед з такою настоянкою можна використовувати і для лікування відморожень, фурункулів, карбункулів, запальних явищ. Він підійде і для обробки шкіри при звичайній вугрової висипки.

Щоб приготувати настоянку, треба взяти 200 г коренів, 50 г листя, стільки ж квіток і стебел і всю цю масу залити 1 літром міцної горілки. Суміш треба настоювати в темному місці при кімнатній температурі протягом 3 тижнів. Періодично ємність, де настоюється така настоянка, треба струшувати, щоб компоненти перемішалися.

Це цікаво  Синяковый мед: корисні властивості, фото

Мед використовується з відварами ехінацеї. Для того щоб приготувати цей препарат, необхідно 2 ст. л. квіток помістити в каструлю, накрити кришкою і настоювати на водяній бані протягом не менше 10 хв. Пити по півсклянки одночасно з 1 ч. л. меду. Можна додати мед у вказану кількість відвару. Періодичність прийому ліків — 5 днів, після чого треба зробити перерву.

Цей препарат застосовується при:

 1. Захворюваннях кишечника — у тому числі виразок, гастриту.
 2. Болях в суглобах.
 3. Підвищення апетиту.
 4. Простудних патологіях (відвар застосовується теплим, але ні в якому разі не гарячим, щоб не допустити подразнення глотки).

Коли заборонені препарати?

Всі препарати з ехінацеєю, у тому числі і мед заборонені в ряді випадків із-за сильних імуномодулюючих та імуномодулюючих властивостей. В першу чергу, це:

 • Аутоімунні патології.
 • Вагітність та годування груддю.
 • Не можна застосовувати ехінацею, у тому числі і мед, дітям до досягнення шестирічного віку з-за високої терапевтичної активності.
 • Ехінацею не можна застосовувати при артеріальній гіпертензії, так як вона має виражені стимулюючі властивості.
 • Під час порушень сну треба уважно стежити за дозуванням; в ряді випадків при безсонні застосовувати препарати ехінацеї категорично заборонено.

Небажано приймати препарати з цієї рослини в теплу і жарку пору року. Це пов’язано з тим, що вони негативно впливають на організм при таких погодних умовах. У ряді випадків це може призвести до погіршення загального стану людини.

Що робити для збільшення користі?

Ехінацея — це відмінний медонос, який приваблює бджіл вже починаючи з червня. На думку провідних спеціалістів у галузі сільського господарства і бджільництва, кращими властивостями володіє саме той мед, який був зібраний в осінній час. За все літо рослина встигла накопичити достатню кількість біологічно активних речовин.

Так що не потрібно закінчувати заготівлю меду пізнім літом: нехай бджоли ще назбирають цього цінного ліки в свої стільники. Тим більше, що з одного гектара насаджень ехінацеї можна отримати до 130 кг цінної лікарської продукції.

Сама рослина славиться тим, що в медицині можна застосовувати практично всі його частини, а не тільки квіти. В цьому і полягає його користь і унікальність: адже для лікування і профілактики застосовується не тільки мед або відвар з квіток, але і настоянки, відвари і настої з листя, стебел і коріння квітки. Привабливість ехінацеї посилюється ще й тим, що її застосовують від великої кількості захворювань, у тому числі й інфекційних.

Отже, ехінацея пурпурова — це унікальна і дуже корисна рослина, яке допомагає лікувати патології практично всіх органів. При правильному застосуванні воно не дає побічних ефектів.

Протипоказання для лікування пов’язані, насамперед, з аутоімунними та алергічними хворобами. В інших же випадках эхинацейный мед і препарати на основі цієї цінної рослини повинні бути на столі в аптечці у кожного. Це дасть можливість зберегти відмінне здоров’я протягом цілого року.

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *