Далекосхідні бджоли

Далекосхідна бджола повністю виправдовує свою назву. Вона насправді у великих кількостях живе на просторах Далекого Сходу. Цей вид так поширений, тому що є природним, натуральним. Це не селекційні бджоли, які були виведені схрещуванням і іншими способами. Не можна сказати, що вони володіють сильними захисними властивостями, але все, що вони мають, дала їм природа.

Далекосхідна бджола

Порівняння з іншими породами

Найчастіше порівнюють далекосхідну бджолу з середньоруської, так як вони схожі більше всього. Отже, перше, що кидається в очі, розмір тіла дещо менше. Ні в якому разі не можна назвати це мінусом, так як більш дрібна комаха є більш вертким і рухливим, отже, виконує свої функції швидше.

Невірно вважати, що з-за цього працівники приносять менше меду, навпаки, більше. Справа в тому, що розмір сім’ї з-за дрібноти бджіл зростає, а це важлива перевага.

Забарвлення сіре, трохи жовтувата. Звичайно, це гідність, так як яскраві жовті види часто страждають від птахів і хижих комах, так як дуже помітні. Жовтуваті півкільця на черевці увагу не приваблюють. В цілому забарвлення у далекосхідної бджоли дуже вдала. Ці бджоли самі непомітні і живучі. Також іноді звертають увагу на те, що хоботок дещо довший, ніж у інших порід. Це допомагає в роботі, але не можна назвати це дуже серйозною перевагою.

Важливою перевагою є те, що далекосхідні бджоли не нападають на пасічників, більш миролюбні, ніж кавказці. Працювати з ними дуже просто. Навіть недосвідчені пасічники спокійно з ними управляються. Меду і перги у вулику багато, а ось прополісу мало. Це говорить про те, що захист задоволена низька. Це є головним недоліком породи. Кліщі та воші заводяться з перемінним успіхом, а от бактеріальне та вірусне зараження може бути згубним.

Переваги виду

У далекосхідної бджоли є важливий плюс – вона не боїться холоду. Звичайно, це можна зрозуміти і по її назві. Добре переносить зиму, може самостійно боротися з холодами. Стійка до наступних хвороб:

  • гнильця;
  • нозематоз;
  • токсикоз.
Це цікаво  Селекція бджіл

Бджолярів дуже радує той факт, що навесні далекосхідна бджола прокидається дуже рано. Сім’я розвивається дуже енергійно і швидко. Матка відкладає приблизно 1700 яєць в день, що в принципі не дуже високий показник. Але потрібно враховувати те, що відсоток вилупилися личинок і збережених особин більше. Також більше комах поміщається у вулику, що істотно прискорює внутрішню роботу.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *