Дієві способи лікування бджіл з допомогою препарату Апимакс

Рентабельність пасіки безпосередньо залежить від здоров’я бджіл. Дбайливий бджоляр завжди проводить профілактичні заходи. Найкращим чином зарекомендував себе препарат Апимакс для бджіл. Інструкція по його застосуванню проста, а відгуки говорять про його ефективності та безпеки. Апимакс допоможе підтримати смугастих трудівниць після зимівлі і позбавить їх від різних інфекцій і паразитів.

Для чого потрібен Апимакс?

Дієві способи лікування бджіл з допомогою препарату Апимакс

Бальзам Апимакс – це не тільки ефективне ліки. Бджоли, як і люди, страждають взимку від холоду і авітамінозу, адже у них попереду трудове насичене літо. Препарат допоможе бджолиним сім’ям швидко зміцніти і підняти імунітет перед весняним обльотом і подальшим медозбором.

Відома істина – попередити легше, ніж лікувати. Щоб сім’ї не хворіли і не слабшали, профілактика грибкових хвороб – важливий захід. Але ще важливіше постійно стежити і швидко попереджати розвиток вароатозу, яким у тій чи іншій мірі уражені всі пасіки в світі.

Склад

Перевага препарату – його натуральний рослинний склад. Він містить екстракт хвої, яка надає йому сильний запах. Інші складові – полин звичайний, часник, пекучий перець, польовий хвощ, евкаліпт і ехінацея пурпурова.

Їх екстракти – це потужні рослинні антибіотики і фунгіциди. Крім того, вони містять вітаміни та мінерали, які підвищують бджолиний імунітет, відновлюють їх сили після зимівлі і сприяють росту бджолиних сімей.

Колір бальзаму варіюється від чорного до темно-коричневого. Він має в’язку консистенцію, різкий запах і гіркий смак.

Застосовуючи таке ліки, пасічник може не турбуватися про якість меду. Апимакс ніяк не вплине ні на смак, ні на кількість.

Це цікаво  Бджоли в травні: роботи на пасіці

Показання до застосування

Апимакс – універсальні ліки. Містяться в ньому компоненти є природними фунгіцидами та акарицидами, мають протимікробну дію. Вони вбивають найпростіші організми, здатні викликати нозематоз. Його застосовують для лікування і профілактики:

 • грибкового захворювання аспергильоза;
 • вароатозу і акарапідоз;
 • нозематозу;
 • інфекційних хвороб – гнильця, парагнильца, паратифу, гафниоза, колібактеріозу і септицимии.

Інструкція апимакса для бджіл рекомендує кілька способів застосування. Вони залежать від мети використання препарату. Для підняття імунітету та зростання сімей Апимакс використовують восени. В цей же час рекомендується лікувати варроатоз. Робити це треба не пізніше ніж за 1 – 1,5 місяці до того, як бджоли почнуть формувати зимовий клуб.

Для лікування і профілактики хвороб, зміцнення і зростання бджолосімей, активізації бджоломатки та стимулювання роботи бджіл-годувальниць – навесні. Лікування інфекції слід починати одразу після виявлення ознак хвороби. Чим раніше почати обробку, тим більш ефективною вона буде.

Інструкція

Бджолине ліки застосовують у вигляді водного розчину та у поєднанні з канді.

Водний розчин для лікувальної підгодівлі готується з розрахунку 100 мл Апимакса на 10 літрів 50% цукрового сиропу. Дози і спосіб застосування:

 1. Для профілактики застосовується одноразово навесні після першого обльоту. Доза – 30 – 35 г на одну рамку. Сироп розміщується в годівницях, сотах або пластикових пакетиках.
 2. Для лікування нозематозу корм з ліками розміщують так само, але підгодівлю дають двічі з проміжком в 3 дні.
 3. При кліщовий інвазії – вароатозу і акарапідоз – кількість підживлень збільшується. Лікувальний сироп хворим бджолам дають 4 рази. Перерва між ними не повинен бути більше 5 діб.
 4. Інфекційні захворювання лікуються триразовим підживленням з інтервалом 3 дні до повного зникнення симптомів хвороби. Переконавшись, що бджоли одужали, потрібно закріпить результат і дати їм ще одну дозу ліків через 3 – 4 дні.
Це цікаво  Історія виникнення та основні технології бджільництва в Канаді

Обприскування

Бальзам Апимакс застосовується і для обприскування. Флакон засобу розводять в 2 літрах підігрітою до 40 – 50°С воді. Розчин остуджується до 20 – 24°С і заливається в розпилювач, бажано з дозатором. На одну рамку достатньо 20 мл розчину. Застосовується наступним чином:

 • для профілактики проводять одноразове обприскування сот;
 • щоб позбавити від нозематозу бджіл, рамку потрібно обприскати два рази з перервою 3 дні;
 • від вароатозу і акарапідоз вулик потрібно обробити 3 рази з проміжком 3 дні;
 • від інфекційних хвороб вулик обробляється з інтервалом 3 дні до повного лікування бджіл. І останнє обприскування через 3 – 4 дні після зникнення ознак хвороби робиться для закріплення результату.

Обприскування можна проводити тільки при температурі повітря не нижче 15°С.

Лікувальне канді

Додавання препарату в канді – це ще один спосіб лікування. Одного флакона бальзаму вистачає на 5 кг корму. Бальзам ретельно перемішується з канді і викладається в годівницю з розрахунку 50 г на рамку. Спосіб застосування:

 1. Для профілактики достатньо одноразового застосування.
 2. Для лікування нозематозу суміш теж дають один раз, але збільшують дозу до 60 г на рамку.
 3. Варроатоз і акарапідоз вимагають більш тривалого лікування – канді з Апимаксом їм дають три рази. Перерва між підгодівлею повинен бути не менше тижня.
 4. Інфекції лікують до повного зникнення симптомів з інтервалом 5 – 6 днів між підгодівлями.

У всіх випадках необхідно точне дотримання дозування, щоб не завдати шкоди бджолам.

Чому варто вибрати Апимакс?

Невисока ціна і простота використання робить Апимакс одним з кращих препаратів для підтримки пасіки в робочому стані. Переваги бальзаму:

 • універсальність – лікує багато хвороб, укріплює здоров’я бджіл;
 • економічний витрата – зазвичай 1 упаковки бальзаму вистачає на обробку 10 рамок;
 • безпека – препарат не завдасть шкоди здоров’ю самого пасічника, ні якості меду;
 • препарат з’явився на ринку відносно недавно, тому у збудників хвороб не встигло розвинутися звикання до його компонентів;
 • бджоли охоче вживають сироп з бальзамом – різкий смак і запах не є для них неприємним;
 • різноманітність способів використання.
Це цікаво  Воскотопка парова своїми руками: креслення

Зверніть увагу, що Апимакс може продаватися не тільки у вигляді бальзаму, але і у вигляді пластин і таблеток.

Відгуки

В цілому бджолярі позитивно відгукуються про препарат Апимакс. Досвід використання у всіх різний. Ось найбільш характерні думки:

 1. Весняна підгодівля давала інтенсивний розвиток сімей, матка краще сіє.
 2. Профілактична обробка порожніх сот дала можливість уникнути зараження варроатозом, показово відсутність безкрилих бджіл. В якості лікувального засобу краще поєднувати з більш сильними засобами.
 3. Тривале – більше 10 років – використання незмінно приносить очікуваний результат.

Досвідчені бджолярі рекомендують бальзам Апимакс в якості лікувального, профілактичного та загальнозміцнюючий засіб.

Додаткові питання

► Підкажіть будь ласка, обробка бджіл Апимаксом (шляхом обприскування) проводиться разом з бджолами або одних рамок без бджіл, т. к. після вивчення інструкції по обробці не зрозуміло.

Доброго дня! Розчин слід охолодити до кімнатної температури (20-22°С) і завдяки розпилювача обприскують рамки з бджолами і розплодом. 10 мл на одну рамку, щільно вкрите бджолами.

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *