Дієві способи лікування бджіл з допомогою препарату Апимакс

Рентабельність пасіки безпосередньо залежить від здоров’я бджіл. Дбайливий бджоляр завжди проводить профілактичні заходи. Найкращим чином зарекомендував себе препарат Апимакс для бджіл. Інструкція по його застосуванню проста, а відгуки говорять про його ефективності та безпеки. Апимакс допоможе підтримати смугастих трудівниць після зимівлі і позбавить їх від різних інфекцій і паразитів.

Для чого потрібен Апимакс?

Дієві способи лікування бджіл з допомогою препарату Апимакс

Бальзам Апимакс – це не тільки ефективне ліки. Бджоли, як і люди, страждають взимку від холоду і авітамінозу, адже у них попереду трудове насичене літо. Препарат допоможе бджолиним сім’ям швидко зміцніти і підняти імунітет перед весняним обльотом і подальшим медозбором.

Відома істина – попередити легше, ніж лікувати. Щоб сім’ї не хворіли і не слабшали, профілактика грибкових хвороб – важливий захід. Але ще важливіше постійно стежити і швидко попереджати розвиток вароатозу, яким у тій чи іншій мірі уражені всі пасіки в світі.

Склад

Перевага препарату – його натуральний рослинний склад. Він містить екстракт хвої, яка надає йому сильний запах. Інші складові – полин звичайний, часник, пекучий перець, польовий хвощ, евкаліпт і ехінацея пурпурова.

Їх екстракти – це потужні рослинні антибіотики і фунгіциди. Крім того, вони містять вітаміни та мінерали, які підвищують бджолиний імунітет, відновлюють їх сили після зимівлі і сприяють росту бджолиних сімей.

Колір бальзаму варіюється від чорного до темно-коричневого. Він має в’язку консистенцію, різкий запах і гіркий смак.

Застосовуючи таке ліки, пасічник може не турбуватися про якість меду. Апимакс ніяк не вплине ні на смак, ні на кількість.

Це цікаво  Як зробити кенійський вулик для утримання бджіл самостійно?

Показання до застосування

Апимакс – універсальні ліки. Містяться в ньому компоненти є природними фунгіцидами та акарицидами, мають протимікробну дію. Вони вбивають найпростіші організми, здатні викликати нозематоз. Його застосовують для лікування і профілактики:

 • грибкового захворювання аспергильоза;
 • вароатозу і акарапідоз;
 • нозематозу;
 • інфекційних хвороб – гнильця, парагнильца, паратифу, гафниоза, колібактеріозу і септицимии.

Інструкція апимакса для бджіл рекомендує кілька способів застосування. Вони залежать від мети використання препарату. Для підняття імунітету та зростання сімей Апимакс використовують восени. В цей же час рекомендується лікувати варроатоз. Робити це треба не пізніше ніж за 1 – 1,5 місяці до того, як бджоли почнуть формувати зимовий клуб.

Для лікування і профілактики хвороб, зміцнення і зростання бджолосімей, активізації бджоломатки та стимулювання роботи бджіл-годувальниць – навесні. Лікування інфекції слід починати одразу після виявлення ознак хвороби. Чим раніше почати обробку, тим більш ефективною вона буде.

Інструкція

Бджолине ліки застосовують у вигляді водного розчину та у поєднанні з канді.

Водний розчин для лікувальної підгодівлі готується з розрахунку 100 мл Апимакса на 10 літрів 50% цукрового сиропу. Дози і спосіб застосування:

 1. Для профілактики застосовується одноразово навесні після першого обльоту. Доза – 30 – 35 г на одну рамку. Сироп розміщується в годівницях, сотах або пластикових пакетиках.
 2. Для лікування нозематозу корм з ліками розміщують так само, але підгодівлю дають двічі з проміжком в 3 дні.
 3. При кліщовий інвазії – вароатозу і акарапідоз – кількість підживлень збільшується. Лікувальний сироп хворим бджолам дають 4 рази. Перерва між ними не повинен бути більше 5 діб.
 4. Інфекційні захворювання лікуються триразовим підживленням з інтервалом 3 дні до повного зникнення симптомів хвороби. Переконавшись, що бджоли одужали, потрібно закріпить результат і дати їм ще одну дозу ліків через 3 – 4 дні.
Це цікаво  Надранній обліт бджіл навесні

Обприскування

Бальзам Апимакс застосовується і для обприскування. Флакон засобу розводять в 2 літрах підігрітою до 40 – 50°С воді. Розчин остуджується до 20 – 24°С і заливається в розпилювач, бажано з дозатором. На одну рамку достатньо 20 мл розчину. Застосовується наступним чином:

 • для профілактики проводять одноразове обприскування сот;
 • щоб позбавити від нозематозу бджіл, рамку потрібно обприскати два рази з перервою 3 дні;
 • від вароатозу і акарапідоз вулик потрібно обробити 3 рази з проміжком 3 дні;
 • від інфекційних хвороб вулик обробляється з інтервалом 3 дні до повного лікування бджіл. І останнє обприскування через 3 – 4 дні після зникнення ознак хвороби робиться для закріплення результату.

Обприскування можна проводити тільки при температурі повітря не нижче 15°С.

Лікувальне канді

Додавання препарату в канді – це ще один спосіб лікування. Одного флакона бальзаму вистачає на 5 кг корму. Бальзам ретельно перемішується з канді і викладається в годівницю з розрахунку 50 г на рамку. Спосіб застосування:

 1. Для профілактики достатньо одноразового застосування.
 2. Для лікування нозематозу суміш теж дають один раз, але збільшують дозу до 60 г на рамку.
 3. Варроатоз і акарапідоз вимагають більш тривалого лікування – канді з Апимаксом їм дають три рази. Перерва між підгодівлею повинен бути не менше тижня.
 4. Інфекції лікують до повного зникнення симптомів з інтервалом 5 – 6 днів між підгодівлями.

У всіх випадках необхідно точне дотримання дозування, щоб не завдати шкоди бджолам.

Чому варто вибрати Апимакс?

Невисока ціна і простота використання робить Апимакс одним з кращих препаратів для підтримки пасіки в робочому стані. Переваги бальзаму:

 • універсальність – лікує багато хвороб, укріплює здоров’я бджіл;
 • економічний витрата – зазвичай 1 упаковки бальзаму вистачає на обробку 10 рамок;
 • безпека – препарат не завдасть шкоди здоров’ю самого пасічника, ні якості меду;
 • препарат з’явився на ринку відносно недавно, тому у збудників хвороб не встигло розвинутися звикання до його компонентів;
 • бджоли охоче вживають сироп з бальзамом – різкий смак і запах не є для них неприємним;
 • різноманітність способів використання.
Це цікаво  Календар робіт на пасіці для бджоляра

Зверніть увагу, що Апимакс може продаватися не тільки у вигляді бальзаму, але і у вигляді пластин і таблеток.

Відгуки

В цілому бджолярі позитивно відгукуються про препарат Апимакс. Досвід використання у всіх різний. Ось найбільш характерні думки:

 1. Весняна підгодівля давала інтенсивний розвиток сімей, матка краще сіє.
 2. Профілактична обробка порожніх сот дала можливість уникнути зараження варроатозом, показово відсутність безкрилих бджіл. В якості лікувального засобу краще поєднувати з більш сильними засобами.
 3. Тривале – більше 10 років – використання незмінно приносить очікуваний результат.

Досвідчені бджолярі рекомендують бальзам Апимакс в якості лікувального, профілактичного та загальнозміцнюючий засіб.

Додаткові питання

► Підкажіть будь ласка, обробка бджіл Апимаксом (шляхом обприскування) проводиться разом з бджолами або одних рамок без бджіл, т. к. після вивчення інструкції по обробці не зрозуміло.

Доброго дня! Розчин слід охолодити до кімнатної температури (20-22°С) і завдяки розпилювача обприскують рамки з бджолами і розплодом. 10 мл на одну рамку, щільно вкрите бджолами.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *