Дикий мед: корисні властивості

Бджоли, які живуть на волі, занесені до Червоної книги та знаходяться на межі вимирання. Таким комахам нині дуже складно виживати, так як вони звикли жити на території незайманих лісів з великою кількістю лип. Саме тому великою рідкістю на сьогоднішній день є справжній дикий мед. Дістати його можна тільки в природних заповідниках.

Дикий мед

Бджоли

У Росії тільки в Башкирії можна зустріти таких медоносних бджіл. Вони відрізняються від домашніх наступними якостями:

 • витривалістю;
 • працездатністю;
 • стійкістю до хвороб;
 • злостивістю.

А також вони легко переносять суворі зими з температурою до — 50 градусів. Навіть в негоду вони працюють від світанку до заходу. Дикий мед ці бджоли збирають 2-3 тижні. У сезон одна сім’я таких комах приносить від 5 до 15 кг дикого меду.

Особливості дикого меду

Цілющі і корисні якості притаманні будь-якому бджолиного продукту. Але відомі особливі властивості, якими володіє тільки дикий мед. В першу чергу цей продукт природи відрізняється від домашнього кольором (він має темно-коричневе забарвлення) і високою концентрацією перги і воску. Перга, в свою чергу, необхідна бджолам для годування потомства.

Вживання людьми перги сприяє зміцненню імунної системи і виведенню з організму токсинів і шкідливих речовин

Цінність дикого меду в тому, що він:

 • добре визріває;
 • значно густіше будь-якого іншого;
 • екологічно чистий продукт;
 • володіє величезною кількістю мікроелементів;
 • зберігає вітаміни С, Е, В;
 • містить фруктозу, глюкозу, сахарозу;
 • не містить шкідливих домішок;
 • є поживним продуктом.

Застосування дикого меду при хворобах

Маючи корисні властивості і володіючи безліччю необхідних людському організму корисних речовин, бджолиний продукт відрізняється також бактерицидні та протизапальні якості. При грипі та інших простудних захворюваннях він сприяє ефективному знищенню хвороботворних мікроорганізмів і бактерій.

Це цікаво  Гірський мед: корисні властивості

Доцільно застосування дикого меду при запаленнях шлунково-кишкового тракту, ангіні, бронхіті, пневмонії. Цьому продукту властиво сприяти уповільненню процесу старіння, підвищення еластичності судин та усуненню застою в жовчному міхурі.

Регулярне застосування дикого меду при постійному кашлі, запаленні бронхів, при хворобах печінки і гастритах сприяє прискореному відновленню і поліпшенню загального самопочуття хворого.

Перевага дикого меду в тому, що його застосування сприяє відновленню енергетичних втрат, він не подразнює травний тракт і заспокійливо діє на весь організм.

Компоненти дикого меду і їх корисні властивості

Віск, перга, маточне молочко, бджолина отрута та бджолине обніжжя – це всі компоненти дикого меду. При ангіні і виразках порожнини рота добре допомагає віск. Застосування перги доцільно при лікуванні шлунка і кишечника, добре допомагає при знятті стресу і анемії.

Вживання маточного молочка позбавляє від безсоння, підвищує працездатність і знімає втому. Застосування цього компонента сприяє поліпшенню уваги і пам’яті.

Бджолина отрута допомагає позбавитися від болю і частково лікує ревматизм. За допомогою бджолиного обніжжя можна зміцнити капіляри і очистити жовчний міхур. Цей компонент має антиоксидантну дію і здатний зупиняти запальні процеси. В ендокринології і при лікуванні простатиту активно використовують трутнево-бджолиний розплід.

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *