Для всіх – пізнавальна інформація про бджіл і собираемом ними меді

Всім знайоме таке комаха, як бджола. Цей вічний трудівник наділений неперевершеною внутреколлективной організацією. У літературі про бджільництво є різні цікаві факти про бджіл для пасічників і дітей.

Вони будуть пізнавальними для тих, хто планує завести свою пасіку або просто цікавиться цими унікальними комахами. Адже бджоли є єдиними комахами, які зуміли якісно взаємодіяти з людьми. Давайте розглянемо деякі цікаві факти з життя бджіл.

Унікальні можливості бджіл

Для всіх – пізнавальна інформація про бджіл і собираемом ними меді

 1. Бджоли володіють всіма навичками мандрівників. Вони з легкістю знайдуть зворотний шлях до своїх вуликів з відстані 8 км.
 2. Коли настають холоди, робочим бджолам залишається прожити близько 9 місяців. Взимку ці комахи гинуть у своїх вуликах, а ось в літній період хвора бджола летить подалі в поле, ліс і там гине.
 3. Щоб зібрати 1 кг меду, бджоли повинні виконати 4500 вильотів. За час цих вильотів бджоли збирають нектар з мільйонів кольорів (6 – 10). В силах однієї бджолосім’ї зібрати 10 – 20 кг нектару, з якого сформується 5 – 10 кг. меду.
 4. Одна бджола може принести 50 грам нектару. Харчування бджоли виконується за рахунок того нектару, який вона несе. При розташуванні вуликів на значній відстані від квітів бджола з’їсть значну частину нектару, в соти вона помістить всього 30 – 40% від початкового ваги свого вантажу.
 5. Для вирощування тисячі собі подібних (личинок) бджолам потрібно 100 г меду, квіткового пилку – 50 грам, води – 30 р.
 6. За рік бджолосім’я вживає близько 30 кг квіткового пилку.
 7. Вельми цікавим, дивним фактом з життя бджіл є спосіб їх спілкування. Вони не видають звуків. Бджоли спілкуються один з одним. Для цього вони використовують феромони, рухи тіла.
 8. Нюх у цих комах дуже розвинене. Вони здатні понюхати аромат квітів завдяки своїм рецепторів за 1 км.
 9. У видобутку 1 ложки меду беруть участь 400 комах. Половина з них займається збором квіткового пилку, друга половина виконує обробку нектару всередині вулика.
 10. Здорової бджолиної сім’ї вдається за сезон збору меду пролетіти досить довгий шлях, що дорівнює відстані від Землі до Місяця.
 11. Бджолина отрута здатний вбивати вірус ВІЛ завдяки наявності в ньому мелітіна. Цей компонент руйнує захисну оболонку вірусу. При цьому негативного впливу отрути бджіл на здорові клітини людського організму не спостерігається.
 12. Рій бджіл у старі часи був своєрідним видом зброї. Судини з бджолами солдати кидали Річарда Левове Серце на обложені ними фортеці.
 13. Бджоли люблять збирати нектар не з одного типу цукру, а з декількох типів цукрів.
 14. Клітинки, які складають стільники, прийнято вважати найбільш раціональної природного геометричною формою для посудини. Для їх побудови необхідно мінімум будівельного матеріалу. 100 осередків бджоли виготовляють з 1,3 р. воску. Найдивовижніше в осередках – це їх місткість, міцність.
 15. Бджола без навантаження (нектару) може досягати швидкості 65 км/год.
 16. Дивує сила цієї комахи, розміри якого здаються не зовсім великими. Завдяки тому, що їх тіло шорстке, вони утримують, переносять неймовірно важкі поклажі. Ця дитина здатна тягнути предмет, який перевищує її вага в 300 разів.
Це цікаво  Історія походження і відмінні риси африканизированных бджіл-убивць

Ми розглянули найбільш цікаві факти про бджіл, тепер прийшла черга поговорити і про продукт, який вони виготовляють – про мед.

Найбільш цікаве про мед

Цікаве про таких чудових комах, як бджоли можна продовжувати і продовжувати. Вони ніколи не перестануть дивувати і викликати у нас захоплення. Також можна знайти досить цікаві факти про мед.

Бурштиновий продукт, так любимо багатьма з нас, існує в природі дуже давно. Перші відомості про нього є до книги, яка датується 3,5 тис. років тому. Ця рукопис описує використання меду в медичних цілях. Ним лікували хвороби легенів, дерми, очей.

Також досить цікавим згадкою про бджіл, що виготовляється ними продукті (мед) є настінний малюнок в печері. Це згадка про трудящих комах знаходиться на сході Індії, йому вже 15 000 років.

Дуже важливо пам’ятати про цілющі властивості цього солодкого нектару, особливо в зимовий період. Цей продукт також застосовується в таких галузях, як: косметологія, медицина, кулінарія. Що ж такого цікавого ми повинні знати про мед?

 • Сама назва продукту бджільництва прийшло з Ізраїлю. Російською воно означає «магічні чари».
 • Ідеальний засіб для виведення алкоголю з організму. Саме мед рекомендовано вживати на похмілля. Його можна намазати на хліб, розчинити в склянці води. Цей бджолиний продукт виводить з організму залишки алкоголю, токсини.
 • Китай лідирує у виробництві меду. Але при цьому він не такий цінний, як продукт бджільництва, привезений з Ізраїлю. Вартість ізраїльського меду становить понад 10 000 рублів за кілограм. В цей же час не всі країни дозволяють імпорт китайського меду з-за його ненатуральності. У КНР бджіл зазвичай підгодовують солодкою водою, відповідно це позначається на якості меду, стан самих комах.
 • Найкращим профілактичним засобом від різних простуд і деяких інших хвороб вважається саме мед. У день достатньо вживати лише одну столову ложку цього цінного продукту бджільництва.
 • Цілющі властивості солодкого ласощі незамінні в терапії хвороб печінки. Його застосовують при сильній інтоксикації організму, також рекомендовано вживати певні сорти при опроміненні радіацією.
 • Бджолине золото сприяє довголіттю. Це його властивість доведено на прикладі Гіппократа, який щодня вживав цей продукт. Цим стародавнім лікарю вдалося прожити в свій час більше 100 років. Що найцікавіше, у той період люди не жили більше 40 – 50 років.
 • Мед наділений ранозагоювальну, дезинфікуючим властивістю. Його застосовували під час Другої світової війни для обробки ран у солдатів, адже ліків в той час критично не вистачало.
 • Мед з Башкирії має високу цінність. Він необхідний у підготовці космонавтів, воно насичує їх організм всіма необхідними вітамінами, корисними речовинами.
 • Особливу увагу слід приділити цінності меду. Купувати рекомендовано продукт бджільництва, який бджоли збирали з ранніх квітів.
 • У Стародавньому Римі жителі використовували бджолиний продукт в якості оплати. Римляни розраховувалися цим засобом за продукти, виплачували з його допомогою штрафи.
 • Цей продукт рекомендований тим, хто страждає алергією. Він розвиває у хворих стійкість до пилку.
 • На даний момент Сибір стала лідирувати в постачанні продукту бджільництва в Росію.
 • Дивує збереження бджолиної солодощі протягом тривалого часу. При цьому його корисні властивості не втрачаються. Амфору з медом археологи виявили після відкриття гробниці Тутанхамона. Незважаючи на довгий термін зберігання, корисні, смакові якості солодкого продукту залишилися збереженими.
 • Даний продукт бджільництва пов’язаний також з терміном «медовий місяць», коріння якого йдуть у Норвегію. Там молодятам було покладено пити напої з медом, є цей продукт протягом цілого місяця.
 • Отруйний мед. Як не дивно, цей продукт бджільництва може існувати в природі в отруйною формі. Причиною появи токсичного, п’янкого меду є збір пилку з рослин, які вважаються отруйними (певні види вересу, багна, азалія). При вживанні великої кількості такого продукту у людини спостерігається нудота, діарея, запаморочення, підвищення температури, головні болі.
Це цікаво  Особливості будови багатокорпусних вуликів і технологія утримання в них бджіл

Як ми бачимо з усього описаного вище в житті бджіл є безліч цікавих факторів.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *