До якої температури можна нагрівати мед без втрати корисних якостей?

Мед здавна відомий як натурального підсолоджувача не тільки ведмедів, але і людям. Цей здоровий замінник цукру вважається досить поживним, корисним для здоров’я. Вживаючи цей дуже цінний продукт для лікування деяких хвороб, а також в повсякденному житті, люди практично не потребують різних лікарських препаратах. Щоб він був корисний, треба знати, при якій температурі зберігати, у якому випадку він втрачає свої властивості.

Чим корисний мед?

До якої температури можна нагрівати мед без втрати корисних якостей?

Багатьом відомі такі властивості розглянутого нами натурального продукту, як:

 • антивірусне;
 • протигрибковий;
 • антибактеріальне.

Крім того, його використовують під час обробки ран, виразок, опіків, щоб прискорить процес їх загоєння. Цей продукт рекомендований також спортсменам. Він помітно підвищує результативність занять завдяки наявності в ньому елемента підвищення тиску.

Вченими відзначено поліпшення якості крові при вживанні меду. Корисні речовини цього продукту бджільництва контролюють кількість вільних радикалів у крові. Хворим на цукровий діабет він може замінити цукор.

Щоб утримати кальцій в організмі, зняти запалення тканин потрібно вживати мед. Всі знають, що він покращує процес травлення. Також цей натуральний замінник цукру допомагає боротися з кашлем, закладеністю носа, першіння в горлі. З його допомогою лікують кон’юнктивіт.

А для поліпшення самопочуття достатньо пити молоко з медом. Якщо постійно вживати даний продукт, імунна система людини буде підтримуватися на достатньо високому рівні.

Також багато жінок чули про користь меду в косметології. Завдяки його впливу відбувається активація клітинного дихання епідермісу, процес регенерації. При цьому шкіра змінюється практично на очах. Використовуючи мед для обробки шкіри, вашою нагородою буде її природне сяйво, пом’якшення, зміцнення, зволоження.

Мед використовується у вигляді маски для волосся. Його рекомендують жінкам зі слабкими, сильно випадаючими волоссям.

Протипоказання до вживання

Маючи вельми корисні властивості, такі ласощі, як натуральний бджолиний мед, також має і протипоказання до вживання. Приблизно у 3% людей виявлені які-небудь протипоказання до її вживання. Приносячи багатьом благо, даний продукт все-таки протипоказаний певної категорії людей. Крім того, варто пам’ятати, що його не можна вважати панацеєю від усіх хвороб.

Особливо обережно слід ставитися до меду людям, у яких виявлений цукровий діабет 1-го типу (інсулінозалежні люди). Цій категорії людей фахівці рекомендують зовсім виключити мед з раціону. Інсулінозалежні люди повинні суворо стежити за дозуванням інсуліну короткої дії.

Це цікаво  Різновиди люцерни і корисні властивості меду люцернового

Якщо ж у людини виявлено цукровий діабет 2-го типу, вживання меду дозволено, але в обмеженій кількості, після консультації з фахівцем.

Особливу групу складають люди, у яких виявлена алергічна реакція на всі види продукції бджільництва. Протипоказано вживати мед людям з індивідуальною непереносимістю. У даної категорії людей навіть незначна кількість меду може спровокувати запаморочення. При наявності проблем у функціонуванні ШЛУНКОВО-кишкового тракту слід вживати мед у мінімально допустимому кількості.

Що стосується астматиків, людей з хворобами дихальної системи, їм слід з обережністю ставитися до такого продукту, як мед. Його вживання може викликати напад задухи. Перед прийомом меду необхідно провести шкірне тестування саме того меду, який ви збираєтеся приймати в їжу.

Найчастіше протипоказання до вживання розглядуваного нами корисного цілющого продукту пов’язано з тим, що люди перевищують значною мірою допустиму норму. Згідно з дослідженнями доведено, що для поправки здоров’я, зміцнення імунітету за рік дорослій людині досить споживати не більше 8 кг. меду. Уточнимо рекомендовані щоденні норми:

 1. Дорослим – до 100 гр.
 2. Дітям – 30-40 гр.

Бажано, щоб зазначений обсяг продукту було вжито за кілька прийомів.

У деяких випадках вживання меду протипоказано тимчасово, наприклад, при наявності:

 • підвищеної температури;
 • сечокам’яної хвороби;
 • сильній гарячці;
 • жовчнокам’яної хвороби;
 • гострого панкреатиту;
 • гострого гастриту.

Яка температура руйнує корисні властивості?

Корисним бджолиний продукт вважається з-за своєї натуральності, відсутності будь-яких обробок. Але в деяких випадках все ж доводиться нагрівати (при додаванні в молоко, чай). Розглянемо, до якої температури можна нагрівати цей бджолиний продукт, при якій температурі мед втрачає корисні властивості.

Згідно з твердженнями вчених, максимальна температура, до якої дозволено нагрівати унікальний продукт бджільництва, складає 40С, але не вище. У зворотному випадку він втратить унікальні корисні властивості. Фахівці рекомендують зберігати його при температурі 14 – 28С.

«Бджолине золото» не має замерзати, плавитися. Висока температура руйнує його корисні властивості, низька впливає на його структуру точно так само. Коли мед замерзає, він повільно гусне, втрачаючи корисність.

При сильному нагріванні буде однозначно губитися велика частина лікувальних якостей. При нагріванні руйнується природно-структурована глюкоза, фруктоза. Крім втрати корисності, бджолиний продукт стає небезпечним. При високій температурі (в процесі кипіння) відбувається руйнування цукрів, вироблення дуже небезпечного для шлунка канцерогену (отрути оксиметилфурфурол).

Це цікаво  Що впливає на довговічність меду і як його правильно зберігати?

У деяких випадках мед доводиться підігрівати. Зазвичай підігрів вважається необхідністю при використанні продукту бджільництва в косметології, медицині. У багатьох медичних препаратах присутній гретый мед (маски для волосся, креми для шкірних покривів).

Як же розчинити при необхідності цей унікальний бджолиний продукт? Його можна розчинити в теплій рідини (до 40С). Найкраще розчинити ложку «бджолиного золота» в чаї, молоці, відварі кімнатної температури. Температура нагрівання не повинна підніматися вище зазначеного показника. У зворотному випадку продукт бджільництва буде приносити більше шкоди, ніж користі з-за виділяються канцерогенних речовин.

Отримати пластичний бджолиний продукт, який не втратив свої лікувальні властивості, можна при поступовому нагріванні на водяній бані. Для цього поміщаємо зацукровану масу в закритій ємності в каструлю з водою, температура якої не вище 40С.

Якщо температура підвищиться, ви отримаєте сироп з цукром, в якому пропадуть всі корисні мікро-, макроелементи. Отримана солодкість без глюкози, фруктози потемніє, втратить енергетичні елементи, бактерицидну дію. Якщо температура при підігріві бджолиного продукту з якоїсь причини зможе піднятися вище допустимої, ви отримаєте абсолютно даремний солодкий напій.

Як довго зберігається?

«Скільки зберігається мед?» – це питання цікавить багатьох любителів цього ласощі. Багато бджолярів, споживачі лікувального продукту бджільництва вважають, що термін придатності цього джерела здоров’я дорівнює всього лише одного року. Згідно з їх думку, корисні властивості цього продукту після закінчення даного терміну зникають. Існує думка, що в ньому можуть утворюватися шкідливі речовини.

До якої температури можна нагрівати мед без втрати корисних якостей?

Якщо цей натуральний продукт містити в правильних умовах, він збереже цілющі властивості протягом більш тривалого періоду. Властивості бджолиного продукту в деякій мірі змінюються у перший рік зберігання.

Це пояснюється тим фактором, що в ньому тривають процеси ферментації. Зміни проявляються у потемнении, втрати первинного яскравого аромату. Але є і плюс, що полягає в придбанні додаткових корисних властивостей.

Так, при розкопках, проведених в Єгипті, був виявлений посудину з медом. Міститься в тарі продукт бджільництва до наших пір залишився придатним до вживання. А це означає, що мед, при правильних умовах, може зберігатися скільки завгодно.

Як зберегти корисні властивості?

Такий чудовий продукт, як мед, володіє не тільки приємним запахом і унікальним смаком, але і величезною кількістю цілющих властивостей. Хто, як не бджолярі володіють достовірною інформацією про правила його зберігання? Ми з вами теж дізнаємося, як можна зберігати мед, щоб не розгубити його корисні якості.

Це цікаво  Приготування крем меду в домашніх умовах

Ідеально зберігати мед при кімнатній температурі (від 14С до 28С). Саме в таких умовах це народне ліки може зберегти всі лікувальні властивості, корисні якості. Влітку бажано помістити ємність з бджолиним продуктом в темне місце, адже при сильній спеці, він розтане, втрачає свої властивості.

Взимку, при сильному холоді, його структура також змінюється. Температура зберігання не повинна бути нижче 6С. При більш низькій температурі він не замерзає, але твердне, втративши частину вітамінів.

Фахівці стверджують, що оптимальна температура зберігання меду -6С – + 10С. Перевагу завжди віддають більш холодних місць.

Підбираючи найкращі умови для зберігання, треба також враховувати такий критерій, як вологість повітря. При герметично закритій тарі, вологість не має великого значення. Але адже часто люди закривають банки, бутлі поліетиленовими кришками. В останньому випадку треба зберігати тару з бджолиним продуктом в приміщенні з максимально низькою вологістю.

Багато хто цікавиться, чи можна зберігати бджолиний продукт на підвіконні? Це робити небажано, якщо хочете зберегти його на більш тривалий період. Щоб продовжити термін придатності природного ліки його необхідно ховати від променів сонця.

Зберігається при правильних умовах мед зберігає лікувальні властивості більше, ніж на рік. Ідеальним місцем для зберігання продукту бджільництва є холодильник. Температура в ньому не може піднятися/опуститися нижче допустимих для зберігання показників.

Як краще вживати?

Найчастіше в народі мед вживають для лікування простудних захворювань, рідше в профілактичних цілях. Також його використовують для створення косметичних засобів по догляду за ламкими, втратили блиск, слабкими волоссям, виснаженою, сухою шкірою. У будь-якому випадку потрібно знати, як краще його вживати.

При лікуванні застуди грамотним вважається вживання бджолиного продукту, розчиненого в рідині кімнатної температури. Ще краще вживати його вприкуску до теплого питва. Невеликі порції цілющого продукту необхідно довго тримати в роті. Такий спосіб прийому сприяє всмоктуванню антибактеріальних речовин, що містяться в меді, в порожнину рота, горла.

Помітно посилити лікувальний ефект розглянутого нами продукту бджільництва допоможуть настої, приготовлені з таких засобів:

 1. Плоди малини.
 2. Трава материнки.
 3. Квіти липи.
 4. Листя мати-й-мачухи.

Для створення косметичних засобів бажано розчиняти продукт бджільництва на водяній бані (в каструльці з підігрітою до 40С водою).

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *