Догляд за бджолами навесні після зимівлі

Весна – гаряча пора для бджоляра. Для того щоб отримати хороший урожай літом, необхідно добре попрацювати навесні. Саме в цей час скорочуються і утеплюються гнізда, здійснюється огляд і дезінфекція вуликів, а також проводиться підгодівля комах. Догляд за бджолами навесні – необхідна процедура, спрямована на нарощування сім’ї до головного хабар.

Догляд за бджолами навесні

Підготовка майданчика для виставлення вуликів навесні

Бджоляру необхідно заздалегідь підготувати місце, де будуть стояти вулики, якщо вони зимували в клуні. Для цього з ділянки видаляється сніг, якщо він ще є у вашому регіоні. Після цього на землю викладається шар соломи. Це необхідно для того, щоб комахи не сідали на холодну поверхню і не застуджувалися. Як це робити, можна подивитися на відео.

Подбайте заздалегідь про підставках для вуликів. Для цих цілей звичайно застосовують автомобільні покришки або кілочки. Необхідно, щоб з боку льотка утворився ухил. Після того як погода стане сонячної і не буде знижуватися нижче 10 °С, вулики виносять на вулицю. Зазвичай така температура спостерігається в кінці квітня або в травні.

Техніка догляду за бджолами після зимівлі

Весняний догляд за бджолами включає профілактику основних недуг

Початківцям бджолярам слід знати, що для початку комах дають облететься. Багато роблять ранній весняний обліт у березні. Після цього пасічник повинен провести огляд гнізд, їх чищення та дезінфекцію. До кінця весни в сильній сім’ї при достатній кількості корму королева відкладає до 1,5 тисяч яєць за добу, відповідно, в гнізді дуже багато розплоду різного віку і дорослих особин. Від того, як бджоляр подбає про комах, залежить сила сім’ї до головного хабар.

Це цікаво  Джентерские соти

Причини загибелі комах навесні:

  • холодне гніздо;
  • недолік корму;
  • висока вологість;
  • паразити;
  • нонематоз.

Відповідно, починаючому і досвідченому пасічнику треба скоротити і утеплити гніздо. Обов’язково проводиться чищення стінок і рамок від випорожнень. Не залишайте в гнізді рамки зі слідами калу, так як бджоли будуть намагатися очистити своє житло і тим самим можуть підхопити нонематоз.

Навесні в деяких місцевостях немає медоносів. Якщо у вас такий регіон, необхідно, щоб комах вистачало корму. Для цього в годівниці наливають концентрований, цукровий сироп. Але цей корм є вуглеводною, а личинкам необхідна пилок.

Для одержання маточного молочка необхідна перга – білковий корм. Відповідно, вам потрібно ввести в гніздо порцію білкового корму. Для цього комах вигодовують сухе молоко або готують спеціальний молочний розчин з цукром. Таким чином, ви подбаєте не тільки про дорослих особинах, але і про розплоді різного віку.

При відсутності корму комах нічим буде годувати розплід, адже бджоли-годувальниці виробляють маточне молочко, поїдаючи мед і пергу. Якщо цих продуктів не буде в гнізді, велика кількість розплоду загине. Матка перестане класти яйця, хабар у вас не буде сильної сім’ї.

Профілактика основних недуг навесні

Навіть якщо після огляду гнізда ви не помітили на стінках слідів проносу і при цьому у підморі немає кліщів, все одно рекомендується провести профілактику основних недуг.

Для цього в цукровий сироп вводять «Біпін» або інший лікарський засіб. При бажанні для приготування сиропу використовують відвари лікарських трав: чистотіл, ромашка. В ідеалі бажано 50 особин різного віку віддати на аналіз у ветлабораторію. На відео можна побачити нюанси весняних робіт з бджолами.

Звуження і розширення гнізд навесні

На початку весни в якості одного з його складових догляду здійснюється звуження гнізда. Це робиться для того, щоб комахи витрачали якомога менше сил і корми на обігрів житла. Після підгодівлі і виставки вуликів на вулицю, необхідно раз на тиждень оглядати гніздо. При появі великої кількості розплоду, коли всі рамки будуть зайняті, слід розширити гніздо. Для цього використовують магазинні надставки або просто додають рамки з вощиною.

Це цікаво  Медогонка з електроприводом своїми руками

Як здійснюється весняний огляд

Для цього чекають стійкого підвищення температури до 14 °С. Після цього знімають дах і ставлять її на підставку. З самого краю витягують 3 рамки і переставляють їх у переносну скриньку. Далі оглядають кожну рамку. При цьому огляд здійснюється поступово, інші рамки прикривають холстиком, інакше бджоли з інших вуликів можуть прилетіти красти корм.

Далі всі рамки ставлять на місце. При наявності слідів проносу бджіл переселяють в чисте житло. Правильний весняний догляд за бджолами дозволить отримати до головного хабар сильну сім’ю з великою кількістю льотних бджіл.

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *