Догляд за бджолами взимку

Зимою на пасіці трохи роботи. В основному, все зводиться до прослуховування гнізда і контролю температури і вологості. Зазвичай догляд за бджолами взимку вимагає мінімуму часу і сил, адже досвідчений пасічник ще з кінця літа готує своїх трудівниць до зими. Восени гнізда скорочуються, ставляться утеплювальні подушки. Крім цього, встановлюється суш, а вгорі – годівниця.

Догляд за бджолами взимку

Як доглядати за бджолами взимку

Перш за все, у грудні бажано хоч один раз навідатися до своїх труженицам. Пасічник прослуховує гніздо і фіксує значення температури і вологості у вулику. Після цього слухають комах. Повинен чутися тихий монотонний гул або дзижчання.

Якщо бджоли сильно турбуються, їх треба заспокоїти. Для цього в зимівнику закриваються всі річки, і він виноситься на вулицю. Тобто, єдиний спосіб заспокоїти трудівниць – знизити температуру. Якщо неспокійна сім’я растревожила своїх сусідів, необхідно відкрити всі вікна і двері в хліві чи на горищі і охолодити вулики.

Зимовий догляд за бджолами передбачає постійний контроль температури і вологості. При цьому має значення конструкція вулика. Якщо він закритого типу, то найкраще підтримувати температуру на рівні +3 °с. Якщо будиночок відкритого типу, то на рівні +4-5 °С.

Зверніть увагу, у вулику не повинно бути сиро. Допускається вологість на рівні 85%. При цьому не варто допускати, щоб на дні стояла вода або на стінках з’являвся конденсат: це змушує комах активніше працювати крильцями і витрачати багато енергії. Відповідно, збільшується витрата корму, і бджоли можуть не дочекатися очисного обльоту.

Це цікаво  Виготовлення вощини в домашніх умовах:верстати, матриці, обладнання

Як проводити зимовий огляд

Для проведення зимового огляду необхідно заздалегідь підготуватися

Правила проведення огляду:

  • скло ліхтарика попередньо закоптите;
  • не можна турбувати комах, тому постарайтеся при наближенні до вулика створювати якомога менше шуму;
  • якщо вулики знаходяться під відкритим небом, посипати доріжки піском: це дозволить вам безшумно дістатися до бджолиних будиночків.

Догляд за бджолами на вулиці взимку

Якщо ваші вулики розташовані на вулиці ви вирішили на зиму не заносити їх у сарай, подбайте про утеплення. Максимально скоротіть гніздо і утеплите стінки. Нижній льоток має бути відкритий. При випаданні снігу ні в якому разі не змітайте його з даху і стінок будиночка, так як він створює додаткове утеплення і перешкоджає переохолодження гнізда.

Тільки під час відлиги приберіть сніг, щоб вода не затікала у вулик. Якщо льоток покрився льодом, не потрібно його відколупувати. Ваші дії розтривожать комах. Дочекайтеся відлиги. Необхідно перепинити доступ вітру до вуликів. Для цього зазвичай в снігових регіонах роблять огорожі з куп снігу. Це можна подивитися на відео.

Порядок догляду за бджолами по місяцях

У грудні усі вулики переносяться в зимівник. Якщо ви вирішили залишити комах зимувати на вулиці, утепліть гнізда. У січні проводиться контроль наявності підмору. В середині січня зазвичай проводять профілактику хвороб шляхом введення лікарських препаратів в підгодівлю. Для цього готують канді. У лютому комах підгодовують солодким тістом і відправляють підмор на лабораторні аналізи. Пасічник може сам оглянути підмор на наявність кліщів або якихось дефектів.

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *