Двухматочное утримання бджіл в багатокорпусних вуликах

Як показує практика, для досягнення прибутку від бджільництва у вуликах повинні міститися переважно сильні бджолині сім’ї. Комахи не тільки повинні зібрати мед, але і забезпечити себе достатнім харчуванням.

Двухматочное зміст

У живій природі бджолина матка збільшує кладки залежно від погодних умов і хабар, досягаючи збільшення до кінця червня, нарощуючи сили і кількість особин бджіл. Все б добре, але до червня вже відцвітає велика кількість медоносів. Що ж робити? Бджолярі практикують двухматочное утримання бджіл в багатокорпусних вуликах, про який ми сьогодні вам розповімо. Також ви можете подивитись цікаве тематичне відео.

Що таке двухматочное утримання бджолиних сімей?

Принцип двухматочного утримання бджолиних сімей полягає в тому, що відводки створюються за допомогою ранніх маток. Комахи містяться в ніж двокорпусних вуликах, а коли сім’ї сформувалися, їх об’єднують, використовуючи розділові корпусу.

Форми і типи вуликів розрізняються у нас і за кордоном, де двухматочное утримання бджіл дуже популярно. Вулики можуть бути:

  1. Спареними за технологією французького вченого Еміля де і ‘ Ост .
  2. Двокорпусними лежаками, що складаються з 2 корпусів на 30 рамок.
  3. Трехкорпусными за методикою Озерова.

Простіше кажучи, використовуються вулики-лежаки або ж вертикальні конструкції. Між двома половинками встановлюється перегородка, це може бути просвітчаста решітка або ж глуха стінка. Глухе перекриття встановлюється для того, щоб комахи не ворогували.

На прозору грати її міняють через 3 тижні після спільного проживання комах в сусідніх відсіках – вони знають запах один одного і звикли до нього. Більше про двокорпусні вулики ви можете дізнатися з відео.

Це цікаво  Підгодівля бджіл навесні цукровим сиропом: відео

Коли формуються сім’ї?

Починають формування на початку весни. Монтують два корпуси, які ставляться один на одного. У нижній корпус поміщають 2/3 бджіл, основну матку і рамки з роздрукованими осередками розплоду, у верхню частину – запечатані рамки, запасну матку і комах. Дуже важливо, щоб на кожному поверсі був власний льоток.

Двухматочное бджільництво за кордоном дуже популярно

Якщо після закінчення зимівлі матки ще не дозріли, то вулики діляться після їх закладки, а зрілі матки розміщуються у верхній частині.

Переваги та недоліки технології двухматочного бджільництва

Двухматочное бджільництво за кордоном дуже і дуже популярно. За кордоном цінують підвищення відсотка медозбору, який при двухматочном бджільництві збільшується на 40-70%.

Також в будь-який час року, особливо взимку, бджоли відчувають себе комфортно, їм тепло, вони споживають меншу кількість корму, а навесні розмножуються швидше, формуючи сильні сім’ї.

Але у такого бджільництва є мінуси:

  1. Складна форма будови вулика. Переглянувши відео або креслення, в цьому можна переконатися.
  2. Вулики погано провітрюються, що призводить до роїння, якщо вчасно не вжити необхідних заходів.
  3. Проблематичне стеження за матками. Щоб досягти плідного гнізда, вам доведеться розібрати всю конструкцію.

Технологія двухматочного пасічникування за Свириденко

У Дніпропетровській області (Україна) був розроблений новий метод змісту двухматочных сімей. У вуликах-лежаках встановлюється розділові грати, щоб комахи могли бачити і відчувати один одного. Регулярно витягуються рамки з розплодом по 2-3 штуки і бджоли, які їх обслуговують, на підставі цих комах формуються сильні відводки. Також це необхідно, щоб сім’ї не перейшли до роїння.

Метод Свириденко працює тільки з сильними сім’ями

Цікаво те, що метод Свириденко працює тільки з сильними сім’ями, які діляться на 2 частини. Одна з плодової маткою, а до другої сім’ї подселяется чужа матка, її варто накрити ковпачком. Двухматочное бджільництво в лежаках допоможе за короткий часовий проміжок отримати більше 16 рамок з розплодом, виведеним у сильних сім’ях.

Це цікаво  Догляд за бджолами взимку

Раціональне двухматочное пчеловождение за Озерову

Методика Озерова – це трьохкорпусний вулик. Озеров поділяє нижній корпус на 2 половинки, що вміщають до 8 рамок. Перегородка, яка їх розділяє, повинна легко вийматися.

Другий корпус складається з вічка або двох вічок в залежності від необхідності. Третій корпус – це повністю льоток. В основі конструкції укладається клещеулавливающая і вентиляційна підставка. Всі корпуси розбірні, і для їх нормальної експлуатації необхідна висока підставка для кожного корпусу.

На жаль, метод Озерова не отримав широкого розповсюдження. Хоча відгуки бджолярів про триярусних вуликах та утриманні в них бджіл вражають – результат медозбору на 80% перевищує показники одноматочных сімейств. Відзначають також більш комфортний для комах тепловий баланс, збільшення кількості здорових льотних бджіл, які можуть займатися медозбором в сезон, економиться енергія бджолосімей.

Двухматочное пчеловождение – це серйозна наука, яка осягається шляхом помилок і нових відкриттів. Але для початку варто ознайомитися з відео та навчальною літературою, яка допоможе вам на цьому шляху. А результат не змусить себе чекати, ми сподіваємося, що вже в наступному сезоні за допомогою двухматочной технології комахи зберуть на вашій пасіці на 50% більше меду!

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *