Джмелиний мед: користь

Джміль — різновид бджоли. Він відрізняється великими розмірами і строкатим забарвленням. У сім’ях джмелів інша ієрархія, і вони, на відміну від звичайних медоносних бджіл, які збирають нектар тільки в очікуванні поганої погоди або поповнення. Вони ніколи не збирають нектар про запас, тому джмелиний мед — рідкість на ярмарках, і його не добувають в промислових масштабах.

Джмелиний мед

Зверніть увагу, джмелиний мед відрізняється від бджолиного складом і смаком. У нього яскраво виражений квітковий смак і сильний аромат. Він не такий в’язкий, більш текучий і нагадує цукровий сироп. При проведенні випробувань у ньому виявили в два рази більше білка і пилку, ніж у бджолиному нектарі. Це пов’язано з розмірами і потребами діток джмеля.

Склад шмелиного меду:

  • білки;
  • сахароза;
  • пилок;
  • мінерали.

Причому всіх цих складових в два рази більше, ніж у бджолиному нектарі. З-за невисокої в’язкості його потрібно зберігати при більш низьких температурах. Відповідно, лікування цим засобом хвороб буде ефективніше. Основна проблема полягає в невеликій кількості джмелів. Вони не роблять запаси на зиму, так як живуть всього одне літо. Зиму переживає тільки одна матка, яка щовесни створює нове гніздо.

Використання шмелиного меду:

  • при лікуванні хвороб дихальних шляхів;
  • для лікування хвороб шлунка і кишечника;
  • при захворюваннях печінки і жовчного міхура;
  • для схуднення.

Для лікування кашлю при бронхіті застосовують суміш з молока й нектару джмеля. Для цього ложку засобу розчиняють у склянці молока. Пити речовину потрібно 3 рази на день після прийому їжі.

Навіщо потрібні джмелі?

Але найчастіше джмелів на дачній ділянці не розводять для одержання нектару, а для підвищення врожаю багатьох рослин. Справа в тому, що це комаха працює не тільки в сонячну погоду. Воно опыляет рослини і під час дощу та сильного вітру.

Це цікаво  Причини швидкої кристалізації меду і її зв'язок з якістю продукту

Тому навіть після холодної весни ви зможете отримати хороший урожай з плодових дерев і овочевих культур. Дощ теж не зупиняє комах, вони на своїх волосках переносять багато пилку і сприяють перехресному запиленню.

Багато садівники залучають джмелів у свою теплицю. На відміну від бджоли, вони не б’ються об скло і відмінно орієнтуються в просторі. Це комаха навіть вночі знайде вихід із приміщення, так як бачить у темряві. Ці комахи допоможуть обпилити тепличні культури і отримати щедрий урожай.

Джмелі не віддають перевагу конкретній медоносу, тому, на відміну від бджіл, що запилюють практично всі садові культури. Вони не літають на далекі відстані. Найчастіше вони збирають нектар неподалік від свого гнізда. Побачивши цих комах, не виганяйте їх, так як вони здатні підвищити урожай огірків, перцю та томатів. Для утримання джмелів можна придбати невеликий двокімнатний вулик. Але вони можуть облюбувати старе дупло або місце під дахом.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *