Електроніж для бджоляра: який краще

Зараз на ринку чимало пристосувань, що полегшують життя бджоляра. Це автоматичні медогонки, рамки і ножі для розпечатування стільників. Звичайно, ніж бджоляра повинен бути в першу чергу добре заточеним і виконаний за певними правилами. Найчастіше використовують пристосування на Г-образної або З-образної ручці. Часто лезо заточується з двох сторін. Але навіть гострі знаряддя праці нерідко мнуть стільники і ушкоджують їх.

Ніж бджоляра

Види ножів для бджоляра:

  • звичайні на Г-подібної рукоятці;
  • парові;
  • електричні.

Колись паровий ніж для бджоляра став справжнім проривом в бджільництві, так як краще за все здійснювати зрізання кришок за допомогою підігрітого леза. Саме тому бджолярі часто вмочали лезо в гарячу воду, але сталь дуже швидко остигає, це можна вважати основним недоліком таких виробів.

В паровому ножі для пасічника через трубочку подається пар, що нагріває метал. Переваги цього пристосування у тривалому нагріванні. Але варто відзначити, що необхідно постійно підкидати горючий матеріал, нагріває воду.

Якщо ви знаходитесь неподалік від будинку і у вас є доступ до електрики, то можна придбати паровий ніж бджоляра, який працює від кип’ятильника, який нагріває воду, перетворюючи її в пару. Зараз можна придбати електроніж бджоляра, це новий пристрій, лезо якого нагрівається за допомогою електрики.

Електроніж для бджільництва своїми руками

Багато майстра на всі руки самостійно виготовляють подібний пристрій. За основу можна взяти звичайний ніж бджоляра, заточений з двох сторін. Далі, уздовж посередині робиться надріз. Через реостат подається напруга. Спіраль в такій конструкції не передбачена, так як напруга невисока.

Варто врахувати, що найкраще використовувати електричні ножі для розпечатування стільників із заточенням леза під певним кутом. Це дозволяє не м’яти стільники і виконувати всю роботу дуже швидко і якісно. Багато бджолярі для цих цілей здобувають спеціальну і дуже тонку сталь, яку заточують на алмазному колі. Деякі фахівці стверджують, що саме хороше лезо для ножа виходить із звичайної коси.

Що стосується джерела живлення, то електроніж для сот повинен заряджатися не тільки від мережі, але і від автомобільного акумулятора. Це дозволить користуватися ножем для сот в польових умовах. При цьому температура нагрівання не повинна перевищувати 100 °С. В якості леза нерідко використовують мідь, вона володіє відмінною теплопровідністю і не вступає в реакцію з бджолиним нектаром.

Це цікаво  Розвиток бджіл навесні

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *