Фініковий мед: користь

Завдяки дослідженням ізраїльських вчених сучасним людям стало відомо, яку користь надають фініки на людський організм. Згідно з результатами дослідження, споживання фініків знижує рівень холестерину, знижує ймовірність захворювань серця і судин. Таким же ефектом володіє і фініковий мед. Він являє собою густий сироп, по консистенції нагадує густий натуральний мед.

Фініковий мед

Які бувають сорти фініків

Найбільше плодів продається і проводиться в Саудівській Аравії. Також їх вирощують в Іраку, Північній Африці, Марокко. У країнах з пануючою релігією іслам фініки з молоком є першою їжею після заходу сонця в місяць Рамадан. Рослин налічується понад 1500 сортів. Найпоширенішими сортами є:

  1. Китайський фінік. Він називається унабі. Росте в Азії і країнах Середземномор’я. З нього виходить хороший фініковий мед, який часто застосовують в якості соусу для різних страв.
  2. Канарський плід. За назвою зрозуміло, що він росте на Канарських островах. Його вирощують як плодову культуру і декоративна рослина. Дерево канарської фінікової пальми досягає висоти 6 метрів.

Корисні властивості хліба пустелі

Плоди містять більше 19 мікроелементів, корисних для організму. В приготованому финиковом меді (силан) міститься велика кількість вуглеводів (4585%), більшу частину складають фруктоза і глюкоза. Жирів в сиропі менше одного відсотка. Необхідні для правильного функціонування організму цинк, мідь, магній, фосфор, натрій, залізо та інші елементи містяться в силане.

Всього фініковий мед містить 15 солей і мінералів

Велика кількість різних вітамінів, амінокислот і харчових волокон робить сілан відмінною заміною звичного меду. У складі фінікового сиропу міститься пектин у кількості 4%. Вміст селену у складі сиропу знижує ризик онкологічних захворювань, він зміцнює імунну систему. Фініки позитивно впливають на психофізичний стан людини і допомагають покращувати настрій.

Як виробляють мед з фініків

Силан був винайдений ще в Вавилонії. Він створюється в процесі копіткої роботи, пов’язаної з віджиманням соку з свіжозібраних плодів. Сироп зберігається так само довго, як і звичайний натуральний мед. Приготування меду розбивається на наступні етапи:

  • очищення фініків від шкірки і видалити кісточки;
  • віджимання соку з м’якоті за допомогою дерев’яного преса;
  • фільтрування соку через сито і полотно, розведення цукрових водою;
  • випарювання в мідному казані до стану густої патоки;
  • готовий склад укладають в простерилізовані банки і зберігають у прохолодному місці.
Це цікаво  Чернокленовый мед: корисні властивості

У сілан можна включати різні добавки, і він стане чудовим соусом для будь-яких видів страв.

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *