Формування відводків бджіл: види

Приймаючи рішення збільшити кількість сімей на власній пасіці, дуже важливо приділити належну увагу такому питанню, як формування відводків бджіл.

Формування відводків бджіл

Кожному без винятку починаючому пасічнику важливо усвідомити, що цей процес відіграє серйозну роль. Адже саме з допомогою існуючих прийомів вдається ефективно відновити кількість бджіл з мінімальними тимчасовими витратами або ж зайнятися розведенням племінних комах з метою їх подальшого продажу.

Найкращий час року для формування відводків бджіл

Формувати відводки можна в різний час. Однак від цього багато в чому залежить якість кінцевого результату. Незаперечною перевагою, яким вигідно відрізняються ранні відводки бджіл, слід назвати те, що вони здатні не просто забезпечити себе необхідною кількістю корму на зиму, але і при сприятливих умовах дати товарний мед. Однак про їх створення необхідно подбати в травні або червні.

Деякі бджолярі вибирають для себе серпневі відводки бджіл. В даній ситуації бджолині сім’ї не піддаються поділу перед початком сезону, що позитивно позначається на кількості отриманого товарного меду.

Існуючі види відводків

Задаючись питанням щодо того, як слід робити відводки бджіл, дуже важливо зробити вибір на користь правильного рішення. Існують різні варіанти, серед яких обов’язково варто виділити:

  • збірні;
  • індивідуальні;
  • поділ родини;
  • формування з нуклеусів.

Для того щоб зробити все правильно, краще всього серйозно поставитися до власної підготовки. Тільки знання всіх правил і розуміння важливих нюансів дозволяє займатися дійсно успішним створенням нових повноцінних бджолосімей.

Індивідуальні відводки бджіл та їх особливості

Для всіх бджолярів, яких цікавить формування відводків для збільшення пасіки, прекрасним рішенням стануть саме індивідуальні відводки. Процес їх створення порівняно простий. Особливо в ситуаціях, коли мова йде про самих перших спробах.

Це цікаво  Боротьба з мурахами на пасіці: використовуємо народні засоби

Для досягнення поставленої мети пасічнику потрібно відібрати кілька рамок (2-3) зі зрілим розплодом з однієї сім’ї. Після цього їх слід перемістити у новий вулик. Дуже важливо, щоб туди не потрапила матка. Тому попередньо необхідно відшукати рамку, на якій вона сидить і залишити її на колишньому місці.

Щоб формування індивідуальних відводків бджіл пройшло нормально, в новий вулик необхідно помістити також рамки з медом і пергою. Гніздо має бути добре утеплено.

Дані процедури краще всього здійснювати днем. У цей час у вулику переважно знаходяться молоді бджоли, які досить добре пристосовуються до нових умов.

В цей день, але ввечері, повинні бути підсаджені матки. Альтернативний варіант – використання запечатаних зрілих маточників.

Збірні відводки бджіл

Далеко не кожна пасіка відрізняється наявністю великої кількості сильних сімей. Саме тому виникає цілком слушне питання щодо того, як саме робити відводки бджіл в таких умовах. Сучасне бджільництво пропонує вихід практично з будь-якої ситуації. І актуальним рішенням в таких умовах стає розведення бджіл відведеннями з допомогою збірного методу.

Займаючись формуванням нових відводків, слід подбати і про нормальному стані старих сімей

Суть даного способу полягає в тому, що рамки з розплодом і молодими бджолами беруться не з однієї, а різних сімей. При цьому виникає ризик того, що вони не зможуть ужитися разом і нормально співіснувати. Впоратися з цією проблемою дозволяє обкурювання вулика за допомогою димаря, а також використання м’ятних крапель. Завдяки цим процедурам бджоли знаходять єдиний запах.

Під час створення таких відводків можуть використовуватися плідні і неплодные матки або ж маточники. Додатково у вулику потрібно розмістити кормові рамки і утеплювальні подушки. Такі прості заходи є гарантією створення оптимальних умов для життя бджіл.

Це цікаво  Вибір бджільницької дроту та способи її натягу на межі

Ефективне розмноження за допомогою нуклеусів

Ще створення відводків бджіл передбачає використання нуклеусів. Обов’язкові весняні заходи догляду за ними – утеплення, а також установка гнізда рамок з медом і пергою. Поступово гніздо має заповнюватися рамками з бджолами і розплодом.

Слід зазначити, що такі відводки досить швидко розвиваються і перетворюються в самостійні родини. Завдяки цьому значно збільшується і загальна кількість бджіл.

Вивчаючи існуючі види формувань відводків, можна зробити висновок, що даний метод є одним з ефективних.

Серед основних переваг нуклеусів слід виділити те, що:

  • бджоли чудово почувають себе в нових сім’ях;
  • вже в літній період вдається отримати пристойну кількість товарної продукції.

Поділ родини

Отримати молоді відводки можна також і за рахунок ділення однієї сильної сім’ї бджіл. Для того щоб розібратися з процесом, можна подивитись навчальне відео, на якому показана чітка послідовність дій. Наявність інструкції дозволяє уникнути помилок і зробити все правильно.

Такі відводки бджіл навесні досить швидко розвиваються і дозволяють отримати хороший обсяг продукції.

Щоб результат був гідним, необхідно зробити наступне:

  • піднести новий вулик до сильної сім’ї;
  • переставити в нього половину рамок;
  • встановити обидва вулика на однаковій відстані від місця, де розташовувався старий будинок.

Таким чином, в одному з вуликів не виявиться матки. Визначити, в якому саме, досить просто: для цього достатньо просто подивитися на те, як ведуть себе бджоли на прилетной дошки. У разі якщо матки немає на місці, вони надто активно пересуваються, що є підтвердженням порушення комах.

Завдяки цій інформації вдасться ніколи не стикатися з питанням щодо того, як правильно зробити відводки бджіл.

Однак важливо враховувати, що всі операції по розподілу сімей виробляти потрібно не пізніше ніж за 40 днів до медозбору.

Це цікаво  Креслення та інструкція по виготовленню нуклеусів своїми руками

Важливо знати

Для кожної людини, яка серйозно займається розведенням бджіл, їх відводки відіграють надзвичайно важливу роль. Саме з їх допомогою вдається постійно нарощувати кількість сімей і не турбуватися про те, що товарна продукція буде отримана в запланованому обсязі.

Якщо ж точно зрозуміти, як саме зробити відводки бджіл, ніяк не вдається, краще всього скористатися спеціалізованим навчальним матеріалом. В Мережі можна подивитися про травневі відводки бджіл відео. Дотримуючи всі правила, можна не сумніватися в тому, що вони вже дуже швидко перетворяться в сильні окремі сім’ї, що дозволяють значно розширити будь-яку пасіку.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *