Грецький мед: корисні властивості

Грецький мед, мабуть, можна віднести до найбільш вишуканим і цінних сортів меду в світі. Бджолами там займаються з незапам’ятних часів, про це свідчать ще джерела часів Олександра Македонського.

Грецький мед

В країні бджільництво настільки популярне, що вулики стоять мало не в кожному угіддя. А з великої кількості видів грецького меду найбільш поширений сосновий мед (до 60% від загального обсягу), а цінується найбільше чебрецевий грецький мед, який найдорожчий і смачний серед бджолиних продуктів Греції.

Існує кілька видів найбільш відомих бджолиних продуктів з цієї країни, кожен з яких запам’ятається своїм особливим смаком і безліччю корисних речовин і припаде до смаку як гурманам, так і простому обивателеві. Ось лише деякі з популярних сортів з цієї країни:

  • «Меналу Ванилья» (мед їли);
  • сосновий;
  • чебрецевий;
  • каштановий та ін.

Види меду з Греції: детальний опис

Найкрасивішим і одним з найбільш вишуканих і смачних сортів є «Меналу Ванилья». Бджоли роблять його з нектару їли на великій висоті в горах Менлау, що в Аркадії. Щоб зібрати його, потрібно чимало попрацювати хоча б для того, щоб дістатися до осель комах, та й для цього потрібно вчитися.

Перевага соснового меду в тому, що він не нудотно-солодкий

Сосновий мед, хоч і досить поширений у Греції, також заслуговує особливого інтересу з боку туристів і гурманів. Бджоли заготовляють її у два сезони: і навесні, і восени. Він густий, ароматний, з приємним смаком і запахом.

Кристалізується ця суміш дуже повільно — близько 2 років. У продукті міститься багато заліза та інших мікроелементів, незамінних для організму. Основні центри виробництва — острова Родос, Закінф, Тасос, Скопелос.

Особливе місце серед усіх видів меду Греції займає чебрецевий. Ось він як раз і ароматний, солодкий. Колір продукту світлий. Час кристалізації становить близько року-двох. Цей бджолиний нектар вельми цінний, тому, якщо є така можливість, рекомендується їм обзавестися.

Адже він володіє антисептичними властивостями, адаптогенними. Це чудовий засіб для лікування різних бактеріальних захворювань як дихальної, так і травної системи. Він корисний і людям, яким доводиться мати справу з інтенсивними фізичними навантаженнями. Тут теж досить багато мікроелементів, особливо міді, заліза, бору.

Це цікаво  Що таке діастазне число меду і від чого залежить цей показник?

З ялини бджоли роблять і падевий мед. Добути його можна лише на великій висоті. Відрізнити від справжнього ялинового нектару його можна за такими ознаками:

  • велика густота;
  • відсутність кристалізації;
  • сосновий смак.

Вартість у паді, як правило, декілька вище, та варто пам’ятати, що вона швидко псується.

Рідкісні сорти грецького меду

У Греції цілими полями росте досить багато екзотичних рослин, з яких, звичайно ж, бджоли збирають нектар. Так, з квітучою сусуры збирається рідкий продукт темного кольору, який відрізняється високою швидкістю кристалізації, приємним ароматом і своєрідним смаком. Може, смакові якості підкорять не всіх, але користі продукту не віднімати — у ньому багато вітамінів, амінокислот, мікроелементів.

З квітучих дерев багато меду отримують з каштана, та й смак у нього приємний. Продукт має темний колір, злегка гірчить, має цікавий запах. Швидкість кристалізації у нього стандартна, склад багатий амінокислотами, вітамінами. Застосовується як антибактеріальний, в’яжучий засіб.

Вибирати грецький мед варто тільки у бджолярів або у перевірених постачальників. У супермаркетах і магазинах, як правило, продають або розбавлений продукт, або нагріте. Місцеві жителі досить приємні у спілкуванні, якщо мова йде про придбання в Греції, і завжди підкажуть, де дістати будь-який вид безцінного бджолиного нектару.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *