Характеристика і правила застосування корми Антивір для бджіл

Для захисту бджолиних сімей від негативних впливів навколишнього середовища, профілактики хвороб використовуються різні ветеринарні препарати. Лідер серед них — корм Антивір для бджіл. Характеристика, застосування, відгуки про препарат бджолярів наведені нижче.

Склад препарату

Характеристика і правила застосування корми Антивір для бджіл

На що слід звернути увагу в першу чергу — Антивір відноситься до біологічно активної добавки, яку рекомендується вводити в раціон бджіл. Препарат багатий амінокислотами, вітамінами A, B, C, нікотиновою кислотою, біотином. Крім того, в ньому присутній екстракт часнику, мікроелементи, сахароза.

Вітаміни і амінокислоти виявляють протизапальну, антивірусну дію, стимулюють захисні сили комах. Відповідно до опису, Антивір являє собою порошок сірувато-коричневого кольору, без запаху, розчинний у воді.

Антивір використовують у наступних випадках:

  1. Як прикормку для бджіл.
  2. Для профілактики хвороб.

Навесні, до початку вильоту бджіл за взятком, часто спостерігається нестача корму у вуликах. В цей же час відбувається закладка личинок, формування приплоду. Тому від того, наскільки будуть міцні і здорові бджоли, залежить кількість і якість бджолиного хабар.

Призначення Антівір

Традиційно ранньою весною бджіл підгодовують цукровим сиропом. Але результат буде краще, якщо в нього додати Антивір — білкову вітамінну добавку. Він стимулює розвиток бджіл, формує стійкість до різних факторів, які негативно впливають на бджіл.

Застосовують підживлення не тільки навесні, але і в кінці літа — початку осені, коли бджоли готуються до зимового періоду. Особливо необхідна підгодівля Антивиром в тих випадках, коли у вуликах помітний недолік в перги і пилку внаслідок поганого медозбору.

Препарат рекомендований для застосування в бджільництві не тільки як добавка. Його використовують для лікування і профілактики цитобактериоза, паралічу бджолиних сімей. Перевагою препарату є те, що він не відноситься до антибіотиків.

Це цікаво  Правила застосування препарату ізатізон для профілактики вуликів і лікування бджіл

Важливо! Після застосування Антівір мед спокійно можна використовувати в їжу. Тому застосування препарату не погіршує якість меду.

Правила приготування препарату

Інструкція по застосуванню Антівір складається з наступних етапів.

  • Приготувати цукровий сироп у пропорції 1:1.
  • В теплому сиропі розчиняють антивір. На упаковку препарату (40 г) знадобиться десять літрів цукрового сиропу.
  • Розчин розливають у теплому вигляді по вуликів. На одну сім’ю необхідно один літр прикормки. Давати необхідно два-три рази з проміжком у два-три дні.
  • Наливати корм рекомендується в годівниці, розташовані у верхній частині вуликів.

Висновок

Деякі бджолярі очікують від Антівір чудодійного впливу на бджіл. Але, в першу чергу, Антивір — підгодівля для бджіл в легко засвоюваній, біологічно активній формі. Її використовують в період, коли відчувається нестача природного корму.

Оскільки стійкість бджіл до різних захворювань, поганих погодних умов залежить від харчування, то препарат допомагає поповнити вітамінний баланс в організмі бджіл. Що не скажеш про чистому цукровому сиропі, багатому тільки на глюкозу.

Відгуки

Опис препарату Антивір для бджіл, його характеристика і досвід застосування бджолярами дозволяють рекомендувати його для широкого використання. Переконатися в цьому допоможуть відгуки, наведені нижче.

«Використовував Антивір в кінці літа минулого року. Всі сім’ї, кому давав препарат, вийшли з зимівлі живими, здоровими. Тим, кому не давав препарат, загинули. Рекомендую для щорічного використання» – Євген, Барнаул.

«Випробував навесні рекламоване засіб профілактики вірусних хвороб Антивір. Великого приросту бджолиних сімей не помітив. Але і шкоди від нього, однозначно, ні. Ще не вирішив, чи буду використовувати в інший раз» – Юрій, Воронеж.

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *