Характерні особливості розвитку і живлення личинок медоносних бджіл

Створення хороших умов для життя своїх бджілок – головне завдання кожного бджоляра. Про зовнішній вигляд, характеристики личинок бджіл, чим вони харчуються, ви дізнаєтеся далі. Чому вам може бути корисна дана інформація? А тому що приділяти достатньо уваги і дорослим особинам, і розплоду. Крім того, личинки за рахунок своїх унікальних властивостей затребувані серед народних цілителів.

Особливості розвитку

Характерні особливості розвитку і живлення личинок медоносних бджіл

З личинок з’являються робочі бджоли і матки – це залежить від того, чим їх годують:

 • годування тільки молочком призводить до формування матки;
 • для отримання робочих бджіл личинки з третього дня треба починати годувати не молочком, а пергою і медом.

Ростуть личинки бджіл швидко – весь цикл розвитку займає близько 9-ти днів. За цей час відбувається запечатування маточника кришкою із воску та перги. У підсумку виходить своєрідний посудину, в якому личинка окукливается і самостійно «запрядает» себе в кокон. Незрілі органи самораспадаются, а замість них утворюються органи дорослої особини. На цьому личиночной розвиток можна вважати завершеним.

Визначення віку

Личинки бджіл у молодих бджіл перетворюються в строго встановлені терміни, тому бджоляр вік розплоду визначає без праці. Деякі особливості розвитку личинок:

 1. Спочатку вже запліднені яйця приклеюються до дна своїм нижнім кінцем (роблять це вони перпендикулярно).
 2. Опускання яєць на дно комірок відбувається на третій день. На даному етапі вилуплюється личинка.
 3. Щоб зміцніти, розплоду потрібно три дні після вилуплення.
 4. Запечатуються личинки строго на шостий день після вилуплення з яйця (роблять це робочі бджілки).
 5. До моменту утворення лялечки триває вісім днів.

Знаючи ці особливості, визначити вік розплоду просто. У ряді випадків строк перетворення черви в лялечку кілька зрушується – зазвичай це відбувається під впливом температурних стрибків, впливає на розвиток личинки і якість її живлення. Оптимальна для розвитку личинок температура становить від 32 до 35 °C. При більш високих показниках вони гинуть.

Це цікаво  Можливі причини отруєння бджіл і дієві методи їх лікування

Склад личинок, застосування в лікувальних цілях

Личинки бджіл широко застосовуються в народній медицині. Оскільки лялечки неймовірно ненажерливі, за період свого розвитку вони встигають накопичити в тільце велику кількість корисних речовин. До складу личинки входять такі компоненти, як:

 • білок;
 • вітамін D;
 • жирні кислоти;
 • природні гормони.

Розплід використовується для зміцнення імунітету, підвищення загального життєвого тонусу, лікування дистрофії і рахіту, в цілях нормалізації артеріального тиску, для лікування захворювань судин і серця, профілактики онкології.

Завдяки вираженим антиоксидантним властивостям, личинки застосовують в якості омолоджуючого засобу. Розплід приймають всередину в консервованому, замороженому, сушеному або в’яленому вигляді. Заготовлювати личинки слід в дохитиновый період.

Медоносні бджоли виробляють отруту, а личинки – ні. Маточне молочко має більш багатий склад, але і жирові тільця досить поживні – в них входить приблизно половина з тих компонентів, які є в маточному молочці. Деякі (але не всі) народні цілителі люблять розплід більше, ніж молочко, вважаючи, що він набагато корисніше.

Вони називають його унікальним цілющим засобом, оскільки до складу телець входять унікальні ферменти, а також деякі гормони (тестостерон, естрадіол, прогестерон). За рахунок такого «гормонального складу розплід використовується для регулювання функції вироблення андрогенів, відновлення нормальної роботи насінників, передміхурової залози.

Способи застосування

Бджолині личинки в чистому вигляді (в основному смаженому) застосовують рідко – в основному з них роблять настоянки і консервують. Розглянемо основні способи використання натурального цілющого продукту:

 1. У вигляді настоянки або гомогенату. Личинки видаляють з сот механічним шляхом і подрібнюють так, щоб вийшла жовтувата однорідна маса, сметанообразной консистенції, з характерними смаковими і ароматичними характеристиками. Врахуйте, що препарат під назвою гомогенат містить велику кількість ферментів і гормонів, тому є досить примхливим по відношенню до умов зберігання. На нього не повинні потрапляти сонячні промені, а занадто висока температура повітря при зберіганні сприяє моментальної втрати всіх цілющих властивостей. Оптимальний спосіб зберігання готового гомогенату – в консервованому вигляді.
 2. Законсервований з медом – простий і при цьому самий вірний спосіб зберегти активність всіх компонентів. У свіжий мед в даному випадку додають один відсоток личиночного розплоду, потім все ретельно змішують і ставлять у холодильник. «Консерви» можна зберігати близько півроку. Врахуйте, що чим більше в них личинок в процентному співвідношенні – тим менше термін життя продукту.
 3. У комплексі з лактозою і глюкозою – у пропорції 1:6 (1 частина личинок і 6 частин суміші глюкози і лактози, причому лактозу і лактозу слід брати в однакових кількостях). Висихає суміш в середньому за пару місяців, зберігаючи свої корисні властивості протягом декількох років після засихання.
 4. У вигляді спиртової настоянки – в даному випадку личинки бджіл не подрібнюють, а просто заливають спиртом. Краще всього брати семиденні личинки, у кількості близько 60-ти штук на півсклянки спирту. Суміш настоюється в районі тижня, не забувайте її час від часу збовтувати. Коли настій буде готовий, просто фільтрувати його, розлийте по ємностей і застосовуйте. Зберігається спиртової препарат рік.
 5. Смаженими – свіжі личинки смажать на вершковому маслі, сіль додається за бажанням. Продукт виходить дуже смачним і прекрасно заповнює брак білка.
Це цікаво  Надійні способи позбавлення від шершнів на дачній ділянці і в будинку

Дозування

Гомогенат, глюкозно-лактозную суміш, спиртову і звичайну настойку застосовують по три рази на добу. Доза на один прийом розраховується з урахуванням клінічної картини пацієнта.

Для загального зміцнення організму та лікування більшості захворювань досить з’їдати по столовій ложці меду або суміші з фруктозою і лактозою або випивати по 20-40 крапель настоянки зазвичай розбавляється водою) тричі на день. Якщо побоюєтеся прояви алергічних реакцій, почніть з малих доз і уважно спостерігайте.

Протипоказання

Протипоказань до використання личиночного розплоду практично немає. Але все-таки в ряді випадків обережність дотримувати не завадить. У зоні ризику:

 • діабетики;
 • алергіки;
 • вагітні жінки і діти.

Перевірити індивідуальну реакцію організму – якщо все буде нормально, сміливо продовжуйте терапію. При небажаних реакціях прийом слід припинити.

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *