Годівниця для бджіл

Подкармливающие пристрої

Бджільництво – складна наука, і проблеми, які можуть виникнути, бувають самими різними. Дуже часто трапляється так, що бджолина сім’я не отримує достатньо корму. В цьому випадку встановлюють спеціальні годівниці біля вуликів. Звичайно, забезпечені і досвідчені пасічники користуються тільки професійним обладнанням, але ось новачки і любителі вдаються до іншого варіанту, це саморобні годівниці для бджіл.

Годівниці для бджіл

Виявляється, що годівниця для бджіл своїми руками – це не така вже велика проблема. Розглянемо в цьому матеріалі найпростіші модифікації годівниць, відповімо на питання, як зробити їх самостійно, які для цього знадобляться інструменти і матеріали. Зрозуміло, в першу чергу, будемо спиратися на досвід тих, хто вже пройшов цей шлях. Тобто виходити будемо з того, що в наявності у нас мінімум коштів. Отже, переваги:

  • мінімум матеріалів;
  • простота виготовлення;
  • ефективне дію.

Щоб візуально простежити всі етапи конструювання, рекомендується подивитись навчальне відео.

Виготовити годівничку легко

Не треба упереджено ставитися до цієї справи і думати, що виготовлення годівниць для бджіл – це щось неймовірно складне. Все насправді дуже просто.

Пристрій годівниці для бджіл

Годівниця для бджіл з пластикової пляшки – найдешевший і простий варіант.

Краще вибрати дволітрову пляшку темного кольору, наприклад, з-під пива. Для початку знадобиться цвях, рекомендується вибрати діаметр 1,4 мм або близько того. Цвях загострюється. Потрібно пам’ятати основне правило: чим більше отворів, тим швидше бджоли зберуть сироп. Також на швидкість впливає те, наскільки низько буде знаходитися солодкість.

Після того як зроблено необхідну кількість дірок, пляшка повністю замотується скотчем, як це виглядає, можна подивитися на фото. Мова йде про стельової конструкції годівниці, так як зверху у вулику проробляється отвір, розміри якого відповідають розмірам пляшки. Скотч знімається. Скільки саме відклеювати, судять з особистого досвіду. Це не найпростіший момент.

Це цікаво  Як підготувати бджіл до зими і сформувати гніздо?

Переваги

Стельова годівниця для бджіл хороша тим, що забезпечує верхню підгодівлю. В даний час існує безліч вуликів, у яких низький дах. Для них також підійде пляшковий тип. Цікаво те, що такий пристрій легко відмивається і може бути використане повторно. Ще дуже важливо, що в будь-який момент можна самостійно відрегулювати швидкість, з якою сироп буде надходити бджолам. Про вартість і говорити не варто – таке пристосування дістанеться вам практично безкоштовно.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *