Хвойний мед: корисні властивості

Існує багато різновидів меду, які відрізняються один від одного складом і місцем збору. Всі вони однозначно корисні, але ступінь користі закладає першоджерело, з якого бджоли збирали пилок і нектар. Це може бути липа, дягель, лікарські трави або плодоносні дерева. Одним з рідкісних і надзвичайно корисних сортів є хвойний мед, про який ми сьогодні розповімо.

Хвойний мед

Як виконується збір хвойного меду?

Звичайно, сосни, ялинки і інші хвойні дерева не цвітуть, але комахи, які живуть на їх стовбурах, виділяють рідину, називається вона медяна роса, яку збирають працьовиті бджілки. А деякі види дерев здатні самостійно виділяти такий своєрідний сік.

Тому хвойний мед прийнято відносити до категорії падевых сортів. Хоча він має відмінність: у складі хвойного ласощі відсутній компонент розпаду тварин речовин, наприклад, білка.

Склад продукту

Склад хвойного меду – це багато вітамінів А, С. і В цьому сорті дуже багато вуглеводів, органічних кислот, але практично відсутній білок.

Мед з-за великої кількості декстринів та мінеральних речовин для організму людини більш корисний, ніж квітковий. Але їсти ласощі необхідно свіжим, бо воно погано зберігається і дуже швидко скисає.

Як дізнатися хвойний мед?

Хвойний мед, на відміну від всіх видів падевого, дуже світлий. Справа в тому, що під час збору медяна роса дуже світла, а з часом набуває жовтуватий відтінок. Якщо ви вирішите купити таке ласощі у сотах, пам’ятайте, що воно «рідне оболонці» має темно-зелений колір.

Мед густий, тягучий і практично не кристалізується. Комахи збирають падь, в якій міститься понад 4% цукру, але можна зустріти хвойний мед з невеликою домішкою квіткового меду.

Це цікаво  Каштановий мед: корисні властивості та можливу шкоду

Корисні властивості ароматного меду хвойного

Купуючи мед, ми в першу чергу орієнтуємося на його смак і колір. Сонячно-жовтий і солодкий? Так, будемо купувати! Але хвойне ласощі не відрізняється вишуканим смаком, воно має досить специфічний аромат, смолистий присмак.

Продукт з хвої включає в себе мінералів, солей і ферментів в 10-15 разів більше, ніж простий продукт з липи та інших рослин

Але мало хто знає, що саме цей сорт чи не найбільш ефективний для лікування багатьох захворювань. У терапевтичних дозах його рекомендують їсти дітям і людям похилого віку для зміцнення пам’яті, підтримки сил, нормального росту і твердості кісток.

Хвойний продукт можна накладати на рани, полоскати їм горло і використовувати для лікування багатьох захворювань, звичайно, в комплексі з медичними препаратами:

  1. Туберкульоз.
  2. Ангіна.
  3. Бронхіт.
  4. Артрит.
  5. Недокрів’я, відновлення після переливання крові.
  6. Інфекційні та хронічні захворювання ШКТ.

Також лікувальний продукт добре допомагає при дерматиті та алергічних реакціях. Їм можна мазати пошкоджене місце чи потроху щодня їсти.

Відгуки про падевом хвойному меді говорять про те, що, незважаючи на специфічний смак ласощів, організм його просить. У нашій смузі падевое хвойне ласощі не користується популярністю, хоча в деяких країнах Західної Європи його застосовують повсюдно.

А чи можна самостійно приготувати хвойний мед?

Існує технологія приготування такого лікарського продукту. Звичайно, на мед він мало схожий, але спектр його впливу на захворювання аналогічний.

У лісосмузі необхідно зібрати або зрізати свіжі гілочки хвойних дерев, це повинна бути поросль хвої сосни або смереки минулого року. Будинки промийте їх, складіть у глибоку посуд, залийте водою так, щоб вона піднялася над гілочками на 1 долоню.

Поставте каструльку на газ і варіть гілочки 20-30 хвилин, поки з кухні не розповзеться запаморочливий хвойний аромат. Остудіть рідина, гарненько відіжміть соснові і ялинові гілки, після чого їх можна викинути. А ось вийшла суміш (вона набуває світло-жовтий відтінок або залишається прозорою) нам необхідна.

Це цікаво  Корисні властивості меду з соняшнику і протипоказання щодо його застосування

Хвойний відвар процідіть, після чого додайте в нього цукор. Пропорція проста: на 1 літр відвару – 2 літрові банки з цукром. Все перемішайте, знову перекладіть в каструлю і варіть до загустіння. Зазначимо, що з кожною хвилиною варіння лікувальний ласощі стає темніше.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *