Як чистити вулик навесні

Після зими бджоли не завжди перебувають в гарному стані. Після низьких температур і високої вологості у вуликах часто є велика кількість підмору, а також сліди проносу. Щоб сім’я зміцніла, необхідно їй надати хороші умови. Відповідно, необхідною процедурою є чистка вуликів навесні.

Чистка вуликів навесні

Від чого потрібно очищати вулики?

В процесі чищення ви видаляєте:

  • сліди проносу;
  • підмор;
  • цвіль і павутину зі стінок;
  • залишки воску.

Чистка та дезінфекція вуликів проводяться при першому обльоті. На самому початку знімаються льотки і чиститься сам отвір. Всі роботи виконуються стамескою або шкребком. Необхідно витягувати рамку за рамкою і очищати їх від старого воску. Як це зробити, можна подивитися на відео. Сам каркас вулика необхідно ретельно очистити від слідів проносу. Для цих цілей теж використовують скребки.

Після того як всі сліди воску зі стін ви прибрали і впоралися з цвіллю, можете приступати до дезінфекції бджолиного житла. Для цього використовують 5% розчин формаліну або гарячий зольний луг. Далі вулик виставляють на сонце. Необхідно, щоб він просох як слід, адже за зиму стіни можуть просочитися конденсатом.

Краще всього відразу пересадити бджіл в новий, вже продезінфікований вулик, так як ви можете не встигнути до прильоту комах. Зробіть запасні бджолині будиночки. Якщо у вас їх немає, в такому випадку візьміть собі помічника, краще всього, коли одна людина очищає рамки, а другий витягує їх і ставить.

Чистку та дезінфекцію розтягніть на два дні. Зверніть увагу, ревізію вуликів потрібно проводити лише тоді, коли температура повітря в тіні не падає нижче 14 °С.

Це цікаво  Вулик у дуплі дерева: рекомендації

Як чистити вулик навесні?

Ідеальною вважається чищення із застосуванням паяльної лампи. Так ви точно можете бути впевненими в якості обробки бджолиного будиночка. Необхідно після проведення зіскоблювання сміття просто обпалити стінки каркаса зсередини паяльною лампою. Необхідно, щоб дерево стало бурого кольору.

Такий вулик залишають на сонці, щоб пішла зайва волога. Після цього ви точно зможете бути впевненими, що на стінках немає цвілі або молі. Багато досвідчені бджолярі визнають тільки високотемпературний випал вуликів із застосуванням паяльної лампи.

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *