Як і коли качають мед

Видалення меду із стільників досить кропіткий процес. Під час хорошого хабар стільники з великою швидкістю заповнюються нектаром, і він починає заливати практично всі вільні місця у вулику. Як качають мед? Це робиться в певний час з застосуванням медогонок.

Як качають мед

За сезон у доброго бджоляра буває 5 качок. Це можливо тільки при наявності сильної сім’ї та активного цвітіння медоносів. Щоб бджіл під час збору нектару нічого не відволікало, необхідно подбати про суші навесні. Інакше під час хабар трудівниці будуть зайняті відбудовою сот. Після зими обов’язково підгодовуйте бджіл цукровим сиропом і проведіть профілактичну обробку вуликів.

Коли качають перший мед?

Терміни отримання першого меду істотно зсуваються в різних регіонах. У хороших бджолярів комахи починають збирати вербовий мед, але в основному качка починається з акацієвого сорту. Варто пам’ятати, що проводити качку потрібно в тому випадку, якщо 2/3 сот в рамці закриті восковими кришечками. Це означає, що нектар зрілий. При відкачуванні незрілого продукту можливе його подальше бродіння.

Недостатньо, щоб комахи заповнили всі стільники. Варто дочекатися, поки він дозріє. Деякі бджолярі просто перевіряють продукт на плинність. Для цього рамки перевертають і дивляться, тече продукт. Якщо він щільно закупорений в сотах, можна проводити відкачування.

Основні правила качки меду:

  • ніколи не відбирайте весь нектар з вуликів;
  • перевіряйте продукт на зрілість;
  • проводите відкачування при утворенні кришечок на 2/3 частини сот.

Найцікавіше, що в багатьох країнах хитавицю здійснюють тільки один раз за сезон. Для цього рамки з незрілим медом поміщають в спеціальні камери, де продукт «доходить».

На жаль, у нас інформації про такі технології дуже мало. Тому багато бджолярі при заповненні останньої рамки просто доставляють нову з сушею. Так, кожні 10 днів потрібно додавати у вулик нову рамку. Звичайно, до кінця сезону будьте готові отримати величезні вулики і кілька днів роботи.

Це цікаво  Воскотопка парова своїми руками: креслення

Коли качають мед, і як це робити?

Влітку у вулику повинно залишатися 10 кг меду

Хитавицю багато бджолярі рекомендують починати після обіду. В осінній час необхідно здійснювати хитавицю в окремому приміщенні. Восени дуже багато бджіл-злодійок, які не дадуть вам спокою. У літній час хитавицю проводять біля вуликів. У такому випадку вам не доведеться далеко возити заповнені рамки.

Восени потрібно залишити 30 кг меду. Але деякі бджолярі відбирають у комах весь нектар і годують їх взимку канді або цукровим сиропом. Це істотно знижує силу сім’ї, і, швидше за все, навесні ви не отримаєте акацієвого меду. Детальніше можна дізнатися з відео.

Качка здійснюється за допомогою медогонок. Це пристрої, що нагадують барабан пральної машини. Усередині ємності є відсіки для рамок. Під дією відцентрової сили барабан обертається, і мед виливається з сот на стінки ємності. Якщо у вас велика пасіка, то доцільно використовувати медогонки з електроприводом.

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *