Як очистити і відокремити від домішок прополіс в домашніх умовах

Визначення та збір

Прополіс – речовина, яка активно використовується в народній і традиційній медицині для лікування багатьох хвороб. Справа в тому, що це засіб володіє сильними дезинфікуючими і загоюючими властивостями.

Як очистити від домішок прополіс

Крім того, приготувати препарати з нього можна самостійно в домашніх умовах, для цього потрібно:

  • зібрати або купити прополіс;
  • очистити;
  • приготувати ліки.

Якщо ви купили або тим більше самі зібрали прополіс зі свого вулика, то вам обов’язково потрібна очищення. Справа в тому, що речовина практично не продається очищеним, якщо мова не йде про аптеках, де продаються вже готові ліки. Розглянемо основні методи очищення. Головний тут питання, як очистити від домішок прополіс в домашніх умовах.

Очищення

Як вже зазначалося, очистити прополіс не так складно, існують прості методи, які дозволяють вирішити проблему, як відокремити прополіс від воску в домашніх умовах. Крім воску є і такі домішки:

  • піщинки;
  • ворсинки;
  • залишки комах;
  • шматочки дерева.

Перший спосіб дуже простий. Потрібна лише ємність з водою. Туди поміщається прополіс, перемішують, залишають на півгодини. Клей важче води, і він випадає в осад, все зайве спливає. Повторити процедуру потрібно кілька разів, поки вода не стане повністю прозорою.

Другий спосіб відрізняється від першого, але також вельми ефективний, рекомендується подивитися відео. Спочатку речовина скочується в ковбаски і поміщається в морозилку, необхідно, щоб м’яка субстанція замерзла. На наступний день брикети дістаються і ретельно перетираються на дрібній тертці.

Отриманий порошок кладеться на дрібне сито і струшується: легкі піщинки відокремлюються. Недолік у тому, що частково втрачається і сама речовина, але в цілому спосіб відповідає на питання, як відокремити віск від прополісу.

Це цікаво  Корисні властивості меду з пергою і як його правильно приймати

Якість продукту

Якісний м’який продукт збирається з рамок. У ньому найменше домішок. Тверда речовина, яке, наприклад, загороджує вхід у вулик, практично не годиться для застосування в медичних цілях, так як в ньому багато сміття і домішок. Рекомендується перевіряти речовина при покупці.

Потрібно пом’яти його руками – якщо м’який, то відмінно. Твердий – не беріть. Але потрібно враховувати температуру повітря на вулиці. У сильну спеку будь бджолиний клей розм’якне і стане податливим. Також звертайте увагу на колір продукту, він повинен бути жовтувато-коричневим. Ні в якому разі не купуйте старе речовина, цілющі властивості його нижче.

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *