Як очистити рамки від старої вощини

Віск – сировина для виготовлення вощини. Зазвичай бджолярі не заморочуються з самостійним виготовленням вощини, а міняють віск на готові пласти з осередками в бджільницьких магазинах. Але для отримання сировини доведеться постаратися. Якщо пасіка невелика і немає зайвих коштів для придбання нових рамок, потрібно знати, як очистити рамки від старої вощини.

Як очистити рамки від старої вощини

Багато бджолярі вважають очищення рамок нудним заняттям. Деякі взагалі відмовляються від цієї ідеї і спалюють старі рамки. У більшості випадків очищення рамок від вощини здійснюється, коли деревина темно-коричнева. Для очищення беруть кусачки і стамеску. Кусачками ріжуть дріт і знімають її. Стамескою очищають дерев’яні планочки. Отвори в рамці чистять тоненьким свердлом.

Нерідко для зняття нальоту використовують наждачний папір.

Досвідчені пасічники не бажають витрачати багато часу на очищення рамок наждаком або стамескою. Існує більш простий спосіб. У каструлі розчиняють каустичну соду і в цьому розчині варять рамки. Після виварювання вони стають сірого кольору.

Переваги очищення рамок содою:

  • деревина дезінфікується;
  • усуваються всі забруднення і сліди проносу;
  • витрачається мінімум часу на очищення рамок.

Як очистити вощину і перетопити

Навіть дуже старі шматки воску і вощини можна очистити й продати або обміняти на пласти вощини. Вам необхідно зіскоблити ножем всі залишки воску і забрусу. На невеликих пасіках немає воскотопки, так як це дуже дороге пристосування, тому можна очистити вощину і перетопити сировину, використовуючи дві великі каструлі. Вам потрібно у велику каструлю налити відро води і висипати в неї всі шматочки воску і старої вощини. Детальніше про перетопке вощини можна подивитися на відео.

Це цікаво  Джентерские соти

Як очистити злиток воску

Після цього включіть нагрівання і слідкуйте за моментом, коли рідина закипить. Злиток буде потроху плавитися. Не проґавте момент кипіння. Віск сильно піниться і може втекти. Після закипання вимкніть нагрів. На порожній каструлі закріпіть кілька шарів марлі або мішковину і перелийте гарячу рідину. Підвісьте отриманий мішечок, хай з нього стікають струмки.

У самому мішечку залишиться мерва – віск із сміттям. Її не викидайте. Мерву теж приймають в бджільницьких магазинах.

Каструлю з воском і водою укутайте куфайкою і дайте повністю охолонути. Витягніть злиток і зіскобліть сміття ножем. Після цього знову поставте каструлю з чистою водою на вогонь і помістіть в неї злиток. Знову повторіть процедуру. Зазвичай після другої перетоплення злиток можна продавати. Він досить чистий і придатний для реалізації.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *