Як пересадити бджіл з вулика у вулик навесні

Нерідко після зими необхідно відремонтувати і продезінфіковані вулики. Але що робити з бджолами? Щоб підготувати нове житло комах, здійснюється пересадка бджіл навесні у новий вулик. Час переселення вибирається в залежності від типу вулика. Якщо це прості і однотипні будиночки, то пересадку рекомендується здійснювати пізньою весною або влітку.

Пересадка бджіл навесні у новий вулик

Підготовка вулика до заселення

Якщо ви берете не нове житло, а те, в якому вже мешкали трудівниці, то необхідно стамескою зішкребти зі стінок віск і залишки сміття. Обов’язково обробіть внутрішню поверхню 3% розчином формаліну. Найкраще обпалити стінки газовим пальником. Перенесення проводиться вранці.

Інструкція з пересадки бджіл у нове житло:

  • Роботи проводяться в сонячний день, коли трудівниці відлітають на медозбір.
  • На самому початку здійснюється швидка перестановка всіх рамок у новий вулик. Для цього рамки поступово витягають із старого житла і переносять на нове.
  • Необхідно бути уважним і стежити за маткою. Вона повинна залишитися цілою і неушкодженою.
  • Молодняк, який не вміє літати, змітають в нове житло або встановлюють старий будиночок біля нового. З’єднують два вулика дошкою. Таким чином, комахи перейдуть за маткою в нове житло.
  • зверніть увагу, новий вулик повинен бути такого ж кольору, як і старий. При цьому стара коробка знімається з підставки і на неї встановлюється новий будинок.

Пересадка бджіл у новий вулик дадан здійснюється ранньою весною. Майте на увазі, така пересадка чревата наслідками. Може загинути значна кількість комах. Якщо у вулика знімається кришка, то на старий вулик просто встановлюють новий корпус і поступово переносять всі рамки.

Як пересадити бджіл з вулика у вулик правильно?

Якщо ви хочете замінити рамки, то пересадка бджіл у чистий вулик проводиться дуже просто. Зніміть верхню кришку і на старе житло поставте нове. Рамку з маткою встановіть у верхній частині споруди. Всі інші бджоли повільно перейдуть за королевою. Щоб прискорити процес переходу бджіл, скористайтесь димовий гарматою.

Це цікаво  Бджоли та вулики: зміст, можливі проблеми, види

Пересадка з простого вулика в дадановский зазвичай проводиться в тому випадку, якщо сім’я досить зміцніла

Звичайно, будь-яка пересадка загрожує втратами. Щоб звести їх до мінімуму, необхідно всі роботи виконувати дуже швидко. У такому випадку буде менше жертв.

Найчастіше комахи не хочуть заселяти інше житло, багато з них гинуть. Будьте до цього готові і проводите таке переселення в крайніх випадках. Якщо ваші трудівниці живуть в дадановском вулику, то при необхідній пересадки використовуйте просте житло.

Зверніть увагу, при пересадці бджіл у чистий вулик температура навколишнього середовища повинна становити більше +14 °С. Робота починається рано вранці з підпалювання димаря. У якій послідовності переносити рамки? Зазвичай відразу переноситься матка з новим розплодом і дві рамки з різновіковими бджолами. Далі встановлюються рамки з сушею чи вощиною. Якщо все зробити швидко, то ви обійдетеся невеликими втратами.

Пересадка бджіл з пакетів

Якщо ви придбали бджолопакет, то за два дні до його отримання підготуйте вулик. Встановіть рамки з вощиною. На 1,5 кг бджіл потрібно 5 стандартних рамок. Порядок переселення залежить від того, де знаходиться матка. Якщо вона в окремій клітинці, то її переносять у вулик, а кормове відкривають отвір. Зазвичай всі бджоли направляються за своєю королевою. Якщо матка всередині пчелопакета, то з вуликів знімають сітку і струшують бджіл в нього.

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *